Jump to content

Pozdrav (malo je poduze, pa ako si u zurbi preskoci) :)


krca

Recommended Posts

Srdacan pozdrav svim clanovima kluba od Nikole iz Beograda. Za foruma sam saznao preko vaseg clana Akia koji me je "iskopao" na Nemackom Modus forumu i ljubazno pozvao da vam se pridruzim. Ujedno koristim priliku da mu se jos jedanput zahvalim.

Kao sto se vidi iz prilozenog, vozim Modusa od 2005 godine. Nakada davno dok sam bio student, pre nekih skoro 17-18 godina (verovatno spadam u starije clanove ovog foruma, a mozda i u najstarije :) ), sam vozio R4 GTL sto bi se moglo smatrati nekom Modyjevom pretecom. Moja chera kada vidi R4 kaze" "evo ga Modyjev tata" i donekle je u pravu.

Kazem donekle, posto su se dizajneri potrudili da Mody zaista siluetom u nekom polumraku podesaca na svog "tatu", ali je naravno nemoguce zanemariti tehnoloski jaz izmedju ova dva automobila od reda velicine 50ak godina i konstatovati da su Francuzi zaista napravili odlican savremeni proizvod.

Zadnji auto pre Modya mi je bio Swift, pa sam na prolece 2005 na sajmu gledao iskljucivo male japance (Jazz, Colt, Ignis, novi Swift, Mazda 2...). Modya tada nisam ni udostojio pogledom (sramota me sada, priznajem :cry: ).

Te godine leto provedoh u B. Vodi i nedeljama gledah prakiranog Megana u dvoristu kod prijatelja.

Trebalo mi je par nedelja da shvatim novi renoov dizajn i da ukapiram da je Megan mnogo lep auto i koliko je reno otisao u buducnost ispred drugih.

Bio sam vec polupecen (ali ne od sunca) da pazarim renoa. Kad' smo se vratili kuci popusti za renoa koji su krenuli u Hrvatskoj tog leta su stigli i do Srbije :) . Ne bih lenj pa nazvah drugara koji je direktor renoovog servisa, ponudise mi extra popuste i sve ostalo je stvar istorije. Naravno to je bio shok za moju cheru posto je poshto poto htela da pazarimo Ignisa ili novog Swifta. Naisao je period od par meseci u kojima sam je trebao (namrgodjenu na zadnjem sedishtu) uveriti da je ovo nesto bolje od onoga sto je ona htela. Glavna zamerka u pocetku joj je bila da Mody ne "lepi" za sediste. K'o za inat u pocetku je zaista bio lenj kao magare, ali strashno neshto. Tesio sam je da se renoi dugo razradjuju (a i sebe sam teshio, sta cu vec sam pazario, nema nazad...).

Sve u svemu, da vas vise ne davim oko toga, Mody se zaista posle duzeg vremena razradio i poceo solidnije da vuce. Chera je slegla i prestala da dobacuje sa zadnjeg sedista: "ne lepi..."

Do Zadra sam zadnje leto stigao za ravno 6 sati sa sve granicom i sipanjem goriva i tu je konacno prestala da prigovara :).

Elem, sve u svemu, posle 15ak meseci voznje i predjenih oko 20k km mogu da kazem da se sada ne bih menjao za masu automobila koje bi mi ponudili. :) Mody je zakon, kada sednem u neki standardni auto deluje mi kao da sedim na "noshi" (iliti "tuti"), nista ne vidim. Interesantne su misljenja ljudi koji su se vozili sa mnom i svi su od reda impresionirani dizajnom, komforom, upotrebljivoscu i opstim utiskom u voznji.

Kako se posle svega osecam kao zabludela ovcica koja je progledala i ipak pronasla pravi put sa Modyem mislim da zavredjujem da budem punopravni clan Renoovog foruma. :)

Link to comment
Share on other sites

Sa ovakvim predstavljanjem definitivno zasluzujes biti clanom.

Dobrodosao :hey:

Link to comment
Share on other sites

dobrodosao :hura:

ovo je stvarno bilo dugo predstavljanje i definitivno jedno od boljih :)

sto se tice starosti, ne brini, ima tu tvoje generacije, a i nesto starijih tako da straha nema :)

uzivaj na forumu ;)

Link to comment
Share on other sites

E Aki zao mi je sto ti je makina imala karambol. Nadam se da ce to biti brzo doterano u red i da nije nista strashno.

Ja nisam nista dodavao na Modya, on je onako u fabrickom stanju ali cu postovati slicke cim budem imao pristup. Ne znam sta bih mu dodao kad je Mody imao sve u startu sto je meni trebalo :) . Salim se, naravno moglo bi da se tjunira do iznemoglosti :)

Hvala svima na toploj dobrodoslici :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen budi....lijepo si se predstavio, svaka čast.... :bigl:

:hey:

Link to comment
Share on other sites

dobrodošao :hura:

Nakada davno dok sam bio student, pre nekih skoro 17-18 godina (verovatno spadam u starije clanove ovog foruma, a mozda i u najstarije :) ), sam vozio R4 GTL sto bi se moglo smatrati nekom Modyjevom pretecom. Moja chera kada vidi R4 kaze" "evo ga Modyjev tata" i donekle je u pravu.

Kazem donekle, posto su se dizajneri potrudili da Mody zaista siluetom u nekom polumraku podesaca na svog "tatu", ali je naravno nemoguce zanemariti tehnoloski jaz izmedju ova dva automobila od reda velicine 50ak godina i konstatovati da su Francuzi zaista napravili odlican savremeni proizvod.

nagrabao si kad ovo vide tete sa foruma

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! :hey:

Svaka cast na predstavljanju... :klap:

Edited by Dinnek
Link to comment
Share on other sites

Povratak izgubljenog sina :bigl: .

Izmedju R4 i sad Modusa imao je nekoliko vozila drugih proizvodjaca. A sad napokon opet ima AUTO :bigl::bigl:

Dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

Ma razmisljam nekako i Renou krenulo kako se ja vratih u jato - dva puta prvaci u F1 za redom malo li je :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.