Jump to content

pozdrav i zalba


Guest otherside

Recommended Posts

Guest otherside

Lijepi pozdrav svim renaultovcima dobre volje!

Zovem se Ivan, imam 3... godine i zivim u Zg. Igram nagradnu igru autocluba za Megane F1, pa ako bude sreche, imat cu opet jedan renault.

Nazalost, javljam se jer se moram javno pozaliti na cestovno ponasanje pretpostavljam, jednog od clanova ovog kluba. Rijec je o vozacu/ici crnog Renault Clia II slavonskobrodskih registarskih oznaka koji se vozi po Zagrebu. Diskretno je opticki tjuniran, ima straznja "lexus lights" i veliki natpis s imenom ovog kluba preko zatamnjenog straznjeg stakla.

Prije neki dan (mislim petak, 08.06. poslijepodne), moj otac me vozio u svom automobilu po Aveniji Dubrovnik. On je gospon zrele dobi, blizu 60 i premda nije smetalo na cesti, vozi sve opreznije i obzirnije. Bili smo u krajnjoj desnoj traci u smjeru prema Luckom, jer smo isli na most. Priblizavajuci se rotoru (a svi u Zg znaju da je to statisticki najopasnije prometno mjesto), moj otac je usporio ne znajuci da nema potrebe za to obzirom da su postavljene vodilice u desnim trakama koje bi ostetile ovjes onih automobila koji bi nasilno isli u tu traku, tako da se olaksa protok prometa onima koji ne kane ulaziti u rotor nego odmah skrecu udesno. Razumijem da je to usporavanje mozda malo zamorno, hvala bogu i ja se svaki dan nerviram u ovom nasem zagrebackom kaosu, ali to usporavanje svakako nije bilo dovoljan povod za divljacki ispad koji je potom slijedio.

Rekao sam ocu da ne mora kociti ovdje jer da mu nitko ne ce naletiti iz rotora, a za to vrijeme sam cuo karakteristicni zvuk Cliove trube (nekoliko godina sam vozio Clio 2 pa znam). Pogledao sam u suvozacki retrovizor i ugledao Clio dva-tri auta iza nas kako se trza lijevo-desno. Nakon nekoliko sekundi, kad smo vec krenuli prema mostu, odjednom je doletio nama slijeva, stisnuo kocnicu svom snagom i ubacio se ravno ispred nas, tako da je otac morao jako prikociti da ne udari u njeg. Razloga za jako kocenje naravno nije bilo jer je cesta od tri trake bila potpuno prazna, tako da je bila rijec o nedvojbenoj namjeri da ugrozi nasu sigurnost. Da stvar bude gora, ocito je taj Clio samo opticki tjuniran a vjerojatno je rijec o 1.2 ili 1.4 modelu s bubnjevima straga, jer se od tog manevra zanio tako da se jedva odrzao da se ne izvrti na cesti... to sve skupa izgledalo divljacki, primitivno i potpuno amaterski, kao da neki drcni devetnaestogodisnjak pokusava tjerati svoju pravdu.

Zalosno je kako neki ljudi svoje frustracije pokusavaju prenijeti na druge. Bilo bi bolje da si kupi viagru pa da radi nesto korisno, ako vec nema karaktera, vjestine i mudrosti za normalnu voznju. Naprosto je smijesno bilo gledati ga daljnjih 10 minuta kako dva auta ispred nas mili po Savskoj.

Nazalost, doticni zagrebacki slavonskobrodjanin u crnom tjuniranom cliu II (primijetio sam ga i prije da se vozi po gradu upravo zbog natpisa na straznjem staklu, a sad sam ga jaaaako dobro zapamtio) je pravi epitom nove generacije zagrebackih vozaca, koji su svojoj vjestini sporih kretanja sa semafora i ljubomornog cuvanja svog mjesta u koloni, dodali i potpuni nedostatak ikakvih vozackih manira. Tuzno i sramotno balkanoidno ponasanje covjeka koji bi trebao reklamirati ovaj site.

Hvala onima koji su si uzeli dovoljno vremena da ovo procitaju. Lijepi pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

mogu reći da je ovo prvi takav post na ovom forumu...

tj da netko dolazi na forum na ovaj način...

Ne mogu govoriti o tome kako se dotični član ponašao ili nije jer nisam bio na licu mjesta...

ali kao član kluba i moderator foruma izra

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Ne odobravam takvo ponašanje, ali danas je sve više takvih vozača/ica. Vrijeme je sve toplije, gu

Link to comment
Share on other sites

2otherside.

Znam kako se osjecas jer i sam imam oca koji je skroz usporio jer vozi u skladu sa svojim refleksima.

Svi mi moramo biti svjesni da se u prometu nalaze ljudi razlicitih vjesina i iskustva.

Osobno mogu reci da sam se strpljenju za volanom naucio vozeci nejaki kamion.

Svi mi koji imamo naljepnicu moramo biti svjesni da u prometu predstavljmo ne samo svoju vozacku kulturu nego i sam klub.

Voznju i postupke vozaca clia osudjujem.

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam te... potpisujem naravno tvoj post... ali opet ne mora bit da vlasnik tog vozila ima veze sa renault klubom... mo

Link to comment
Share on other sites

Eto, valjda će se dotični vozač prepoznati u ovom postu. Dobro je znati....iako i ja sebe uhvatim za ljetnih vrućina kako sam natprosječno agresivan i razdra

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je za volanom uvijek ostati cool pa ponekad i mene izbace iz takta kad znam trubiti ili nekom gestom mu dati do znanja da ne podr

Link to comment
Share on other sites

Tuzno i sramotno balkanoidno ponasanje covjeka koji bi trebao reklamirati ovaj site.

Bravo! Bilo je vec preko nekoliko puta tu rasprava o "reklamiranju" kluba ali hebiga :frown:

BTW Ispricaj se ocu u ime kluba i objasni mu da nas vecina nije takva ;)

Link to comment
Share on other sites

Lijepi pozdrav svim renaultovcima dobre volje!

jesi ti danas stao odmah neposredno poslije semafora i blokirao desnu traku na vukovarskoj (kod kri

Link to comment
Share on other sites

samo da napomenem da sam dotičnoga vidio na av. dubrovnik...

lik se nenormalno vozi, nema nimalo vozačke kulture i na semaforu stane, pogleda lajsnu, i na

Link to comment
Share on other sites

ponekad me kolege sa foruma i iz kluba sramote i dodje mi da skinem i ovu jednu nalju koju imam na auto :p

btw. da preduhitrim neke, veca je sramota raditi ovo kaj je lik gore napisao nego imati RKH nalju na Oplu :beah:

Link to comment
Share on other sites

Lijepi pozdrav svim renaultovcima dobre volje...

...Nazalost, javljam se jer se moram javno pozaliti na cestovno ponasanje pretpostavljam, jednog od clanova ovog kluba...

Kao i prethodnici mogu se samo ispričati u ime kluba. Bilo bi zgodno da se takao što uslika ili da se baš zapiše riegistarska oznaka i stavi ovdje. ;) Ipak znaj da nas većina nije takva. Upravo suprotno. U prilog tome evo i jedan link.

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

1. Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen, a to se odnosi na sve koji su komentirali išta u ovom topicu

2. Dotičnog člana poznajem, znam kako se vozi, a to je način vo

Link to comment
Share on other sites

1. Tko je bez grijeha neka prvi baci kamen, a to se odnosi na sve koji su komentirali išta u ovom topicu

Oprosti, opisan je detaljno idiotski način vo

Link to comment
Share on other sites

sale bolje pobija? nego onaj hadezeovac kod stankovi?a nedjeljom u 2 :hail::)

Edited by redvitoxxx
Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u signalizaciji u Zagrebu nego je stvar u poznavanju prometnih propisa i pravila, ja taj rotor prolazim svaki dan i signalizacija je jako dobra, problem je upravo u vozacima koji ne voze cesto auto i useru se kada se priblizavaju rotoru.

Da nisi polagao auto skolu u gradu gdje postoji jedan semafor i nema rotora vozio bi po Zagrebu bez problema. Ali to je problem nasih autoskola.

Vozim ja u Zagrebu vrlo dobro od samog početka. Radi se jednostavno o netrpeljivosti drugih vozača na pa

Link to comment
Share on other sites

2Rain: Spomenuo si voznju nas "provincialaca" u velegradu. Moras shvatiti da nije problem u prometnim znakovima i pravilima nego u neoznacenosti imena ulica na krizanju. Osobno se daleko lakse snalazim pri voznji u Njemackoj nego u Zagrebu. U Njemackoj na svakom krizanju stoji znak na kojemu pise koje se ulice sijeku.

2all: Dabogda svi dozivjeli godine moga oca i otherside-vog i nesudjelovali u prometnoj.

Dabogda dozivjeli da nam klinci trube (ovo sto je uradio vozac clia nikome ne prizeljkujem)

Dabogda imali mudrosti da nas to ne uzrujava.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.