Jump to content

Odusak uljnih para...iber lauf...kako ga smjestit?


Guest Silver _Bullet

Recommended Posts

čini se da su ipak preko membrane riješili povratnu vezu,bio sam u krivu, oprosti dragane :blush: ...

ja ću sutra svojeg rastavit pa se javim jel i meni treba...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    38

  • bikerbj

    21

  • jokiroki

    16

  • Tanatos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajmo dogovor ko ce jos uzimat, za 2kom je 215kn s slanjem u hr na adresu. Za 1 je 114kn (12kn je slanje u hr pouzecem preporuceno) pare bi trebalo unapred platiti da ja mogu sestri dati kad dodje (nemam visak svoje)

Link to comment
Share on other sites

meni se uplacuje, 

sad cu ti poslat u PM podatke. 

Link to comment
Share on other sites

Ok je.vi se tu dogovorite,najzgodnije je za suboticu samo se jedna poštarina placa a i rodbina može odmah pre bilo kakvog plaćanja da proveri paket dal je sve ok.što bi se reklo čist račun duga ljubav...

 

 

znaci ovako

MilosB - 1kom

bikerbj - 2kom

marrky - 2kom

dobar - 1kom

 

podatke za slanje ti stavim u PM 

Link to comment
Share on other sites

ujutro je uplata ....trebao bi je vidjeti do podne....

Link to comment
Share on other sites

nema frke.

 

 

ak neko jos misli uzimat nek se izjasno sto prije !!! sledeca tura ce biti u prvom vikendu 4 mjeseca

Link to comment
Share on other sites

samo jos da mi jokiroki potvrdi da je primio poruku/javio tipu i poslao .... 

Link to comment
Share on other sites

Evo i ovde da potvrdim da je od svih stigla uplata. ja se jako nadam da ce se javiti @jokiroki

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

slike govore više od hiljadu reči...

 

 

Pozz, 
Da li si narucio te membrane tj da li ce sutra biti poslane. 
Link to comment
Share on other sites

Cisto da potvrdim da ce sutra biti poslane

Link to comment
Share on other sites

Evo da javim svima, 

nakon problema s dostavnom sluzbom paket je preuzet. 

da su imali kao neki tehnicki problem i da ce paket stici tek danas popodne umjesto jucer prijepodne, pa onda vijali kurira okolo i preuzeto pre samog polaska na put. tako da je paket na putu za Sloveniju odakle cu ga ja preuzeti i u ponedeljak proslediti svima vama koji ste narucili :D

Link to comment
Share on other sites

e ovako,pre menjanja membrane (odnosi se na one koji su je nabavili,a i ostale koji žele da provere dali imaju nečistoća u separatoru uljnih para i PCV ventilu) skinite separator uljnih para iliti kolektor(sakupljac) iliti plastični odeljak iu koji dosipate ulje u svoj auto.imate tri creva koja ulaze/izlaze iz njega,jedno ide na pcv ventil jedno odvodi i nalazi se na dnu ulje koje se vratilo iz motora (prošlo kroz klipove ,karike za jedno sa uljnim parama)i vraća ga u karter i jedno crevo koje dovodi to propušteno ulje u sam separator(inače sama posuda je tako podeljena da skuplja to povratno ulje sa uljnim parama i tu ih odvaja gde ulje ide tim malim crevom na dnu u karter a pare drugim crevom u PCV ventil).kada skinete separator (drže ga samo dva šrafa od 6mm)stavite neku krpu ili nešto da vam ne upadne nešto u karter dok pregledate separator.proverite prohodnost svih creva samog ulaza u karter(imate dva jedan veliki gde dosipate ulje i jedan dole na koji se natiče to malo crevo i gde se vraca separisano ulje)proverite i sam ulaz u karter gde se natiče to tanko crevo sa dna separatora.sam separator najlakše je očistiti sa naftom dobro ga nalijte izmućkajte nekoliko puta malo produvajte i to je to ,da nezaboravim na donjem delu separatora ima izlaz koji se utiče u karteer kroz njega ulazi ulje koje dosipamo u motor,na njemu ima jedna orind gumica koja kod nas košta bukvalno par dinara(kod vas verovatno par lipa ako se nvaram),nju obavezno zamenite jer se ona stvrdne od temperature.sve vratite na staro i nezaboravite to tanko crevo sa dna separatora da nataknete na pipak na ulazu u karter(to kažem za to što se od gore slabo vidi pa se lako zaboravi).sad idemo na PCV ventil za otvaranje kucista ventila treba vam samo jedan srednji ravan sravciger. sa njim odvajate poklopac od kucista. kad otvorite izvadite staru membranu (ako imate šta da izvadite) obrisete iznutra ventil od ulja i čadji.e sad vodite strogo računa u samom kućištu ventila kada ga budete čistili sa one strane koja ide prema turbini ima jedna mala rupica od čini mi se oko 1,5  do najviš 2mm prečnika koja zna da bude skroz začepljena (u mom slučaju) i da se ne vidi,posle sam imao problem da mi je stvarao neki negativni pritisak i vlazilo mi ulje na samom separatoru gde sam otvaranjem ponovnim pcv ventila i čišćenjem (pronlaženjem) te rupice rešio problem 

redosled vracanja je sledeci. poklopac okrenete naopako i na njega stavite membranu tako da ti ono ispupcenje bude gore, na tako postavljenu membranu stavite oprugu na svoje mesto. onda kuciste ventila prislonite na poklopac, pazite da vam membrana bude dobro centrirana, pritisnete ravnomerno po obodu. poklopac treba da upadne u kanal koji se nalazi celim precnikom kucista i cuce se jako klak.

nadam se da sam solidno objasnio tj pojasnio kako lako ali baš lako odraditi čišćenje tog dela motora.bila bi velika grehota davati novce majstoru,posao je stvarno ladovina i opuštajući.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

svaka čast na objašnjenju, šteta što nemam dizela :)

Link to comment
Share on other sites

uvijek ga mozes kupiti, odes na bengu, bocu od 5L natocis i imas si dizela :D hah

Link to comment
Share on other sites

svaka čast na objašnjenju, šteta što nemam dizela :)

 moguće je da i ti imaš PCV, saxo 1.1 ga ima...

Link to comment
Share on other sites

ma jok, samo vulgaris 'L' crijevo sa glave na filter zraka

Link to comment
Share on other sites

aa03761dbb104a8f5bf1ab2059d984fd.jpg

Membrane su kod mene u pon ih saljem

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi ugradio već zamjensku, čini mi se da je ova kvalitetnija, kao silikonska je... Moja je bila raspadnuta i komadi su bili poljepiti po kućištu pcv-a, pretvorili se žvakaću gumu, ali nikakvih naslaga ni lokvica ulja nisam imao unutra, čak je i ona mala rupica bila čista

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Di uplatiti daj neki racun ja bi uzo jednu

Daj javi adresu na 0959216862 ako hoces da ti danas saljem u suprotnom sutra ili prekosutra.
Link to comment
Share on other sites

prije otvaranja

affc061be9cdfd4863402b268d550f9b.jpg

Otvoren tolko je kod mene bilo ostalo od membrane :D

7b9309ca2decd854369a1b4ff13813da.jpg7b9f234dbce605cf5d3bffd569f8dd50.jpgfcae5550d5de41cd95c331122d326efc.jpg

6adfeec06594a0f5d12d74315e6a107f.jpg

Evo kako treba stajati membrana te obratiti paznju da prorezi na poklopcu i kucistu za prolaz zraka poklope vidljivi su na slici dole

2a18499c378cd061eec184abe9f88f9c.jpg

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.