Jump to content

Odusak uljnih para...iber lauf...kako ga smjestit?


Guest Silver _Bullet

Recommended Posts

objasni dlaje sta i kako. imam malo vecu potrosnju ulja nego mi se svidja.

 

Šta i kako dalje će ti najbolje objasniti ove slike ventila prije i poslije čišćenja. Naravno kako jokiroki kaže moli boga da je membrana preživila.

 

post-14075-0-56132800-1425027173_thumb.j  post-14075-0-85874900-1425027190_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    38

  • bikerbj

    21

  • jokiroki

    16

  • Tanatos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

a koji dio je tu membrana, bas sad citam po francuskom forumu al mi nije jasno za sada. na drugoj slici sto si stavio mi izgleda kao da membrane uopce nema. 

 

budem ga ocistio. bas sam mislio ocistiti i catch can i okolo sad pri zamjeni ulja :D

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Nema tu membrane, to je jednosmjerni ventil

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Membrana je gumena. Eto je na vrhu federa.

Nazivaju je membrana, ali je to kako marrky kaže nepovratni ventil.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

onda definitivno slijedi pranje :D

 

ovako nesto treba staviti u neki sticky jer vjerujem da vecina nezna za ovo...

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

slika je skinuta na internetu,ali tako indentično izgleda i moj motor, znači nema tog crijeva po sredini, sa je li negdje po strani neznam, zato i pitam.

 

 

Ovo ispod cepa sipke za ulje.

Link to comment
Share on other sites

I ja isto, to crijevo je spojeno na usis, znači što ne ulovi taj ulovac :D ide u krematorij. Barem sam tak to skužio.

Link to comment
Share on other sites

moguce da kod vas ide ispred filtera zraka pa onda nema vacuma, u suprotnom mi je to jako cudno

Link to comment
Share on other sites

Šta i kako dalje će ti najbolje objasniti ove slike ventila prije i poslije čišćenja. Naravno kako jokiroki kaže moli boga da je membrana preživila.

 

attachicon.gifPCV 1.jpg  attachicon.gifPCV2.jpg

Imaš li informaciju gdje se nalazi taj ventil na 2.2 dCi? Mislim da ga nema, ili je unutar usisne grane?

Link to comment
Share on other sites

@Tanatos

 

Pogledaj na crijevu koje ti je označeno na slici.

 

post-14075-0-51061700-1425039707_thumb.j

 

Također postoji mogučnost da ga uopće nemaš. Vidi iduću sliku. Crvenim krugom sam ga označio gdje je ako ga imaš. Ako ga nemaš onda je u taj "decanter-oil" ubodena samo cijev (pozicija 9. na slici označena plavom strelicom).

 

post-14075-0-00161400-1425039731_thumb.j

 

@usrmaatre

 

Za tebe vrijedi isti odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi u gužvi sam.sutra radim pa ću imati vremena sve podrobno da objasnim.inače ima membrana u pcv ventilu koja strada i nema da se kupi sama,ali napravi je jedna firma kod nas po narudžbi i mene kostala cirka 8.5e,tolko za sad...

Link to comment
Share on other sites

to i meni nije bilo jasno kako bi se onaj cep povukao dole tj sta bi ga stislo :) 

 

ajde javi :D 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi u gužvi sam.sutra radim pa ću imati vremena sve podrobno da objasnim.inače ima membrana u pcv ventilu koja strada i nema da se kupi sama,ali napravi je jedna firma kod nas po narudžbi i mene kostala cirka 8.5e,tolko za sad...

ja upravo rastavio i membrane nema nikako......ajde javi kako da dođem do nove....

Link to comment
Share on other sites

i ja sam rastavio taj ventil i isto unutra nista osim  komadic membrane na federu, tako da sam i ja zainteresiran 

Link to comment
Share on other sites

možeš reći što hoćeš ali činjenica je da na podosta auta te membrane nema jer se je raspala.....isto je kod mene...samo da pronađem kabal od aparata i stavim slike...

Edited by bikerbj
Link to comment
Share on other sites

zaboravih da kažem da većina ljudi kao što sam i ja uostalom nije imalo pojma o ovome,verujem da će biti veoma mali broj ljudi koji rastvore ventil(rastvorite ga slobodno plastika je veoma jaka,za razliku od membrane) i vide da je membrana cela,uglavnom je nema ,unutra je sama garez i ulje delovi istopljene membrane velike naslage taloga.svejedno da li imate membranu ili ne otvorite i očistite te naslage.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.