Jump to content

R5 nekoliko pitanja


Smuchac

Recommended Posts

Onda se necu igrat,i rec cu frendovima koji se "umalo" narucili te lampe. Doduse,nisam snagu ni primjetio,vec sam samo slike gledao... Dobro da ste mi napomenuli... :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    28

  • El Bayanero

    5

  • roki_actros

    5

  • logan

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sad sam reko frendu da ne uzima jer ce napravit vise stete nego koristi,al mi je reko da nisu od 100W,nego 55W,pa rekoh,onda dobro,uzest cu i ja... :)

Link to comment
Share on other sites

Ako ne budu svijetlile,saljem ti ih... :p

Bit ce i slika,samo kad i ako dodu... ::dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zasad nista od lampi. Cekat cu da se frend eventualno zajebe,pa ako budu valjale,pa cu ih uzest. Nego,da pitam sad ovo:

Jel velika zajebancija promijenit tlačni le

Link to comment
Share on other sites

Hmm i nije tesko, ali ima posla, jer se mjenjac mora "nageti"...Zamjenski set kvacila kosta cca 60€ (Korpa, lamela, druck lager), a sam druck lager kosta cca 15€... :hey:

Link to comment
Share on other sites

Neznam koji se je belaj desio,al moj je mehanicar mijenjao kumplung set prije par mjeseci (korpu,lamelu i taj kurcev lezaj),al po svemu sudeci,ili nije stavio novi lezaj,ili je taj lezaj neko smeće,kad se vec cuje...

Link to comment
Share on other sites

Hmm moguce da je stavio rabljen lezaj u dobrom stanju ili je toliko los da je prolupao tako brzo...Sve je moguce...Ovaj set za koji sam se ja raspitivao je VALEO pitanje je sada kakav je kvalitet ali nije mu cijena ni tako mala...Provjeri da li je samo druck lager jer on moze ici sam...Rekao sam vec kosta cca. 15€....Pozdrav...

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam se s mehanicarem,i reko mi je je promijenio sve novo. Dakle,korpu,lamelu i druk lezaj. Znaci da je bio tvrdo loš. Sad neznam kad cu to mijenjat,al ako se pogorsa stanje,morat cu reagirat. Nije zasad opasno,pa cu malo pricekat. Ipak treba vadit gearbox van,mater mu,a ovaj moj frend je vrhunski mehanicar,al to mu nije prioritetan posao,jer ima posao u nekom hotelu pa mi rikta auto kad uvati vremena. Kod drugih mehanicara ne idem iz iskustva,pa cu radije cekat. Hvala na odgovorima! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Mjenjac se samo nagne na "spojnicku"...Ako se mnogo cuje bilo bi dobro sto prije zamjeniti jer on dalje povlaci i lamelu i korpu...Ako se raspe ne valja nista, a moze prestati odvajati lamelu o korpe pa da bude "prisnih odnosa" sto ne valja nikako....

Link to comment
Share on other sites

Jesi uradio šta sa onom lampicom za temp?Ume da zeza zbog ono "termostata" što je pali...Verovatno je prdno u fenjer pa zeza,bar je tako bilo kod mene...

Link to comment
Share on other sites

Jesi uradio šta sa onom lampicom za temp?Ume da zeza zbog ono "termostata" što je pali...Verovatno je prdno u fenjer pa zeza,bar je tako bilo kod mene...

Jašta sam popravio! :) Iščupao je s ploče jer je svijetlila i kad nije spojena na termostat (*ebala majku)... Sad imam ćuku koja izvanredno radi,pa nemam brige...

post-7112-1236002974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo me... :)

Jest da sam elektrotehničar,al pokusat cu ipak vas pitat,da si skratim muke.

Auto radi,upaljena su svjetla,i kresnuo sam npr sva 4 ili bar jednu stranu. Izaso sam iz auta i oso straga. Kako zmigne zmigavac/zmigavci,trepere i straznja svijetla,a da ne govorim o stop svijetlima. Takoder kad stisnem kocnicu na istu šemu,zatrepere straznja svijetla,tj oslabi svijetlost,jer to ja naravno pad napona. Vidio sam to na jos auta,pa i na peticama. Jutros sam vidio jos jednu peticu,kojoj stabilno rade sva straznja svijetla u kombinaciji s pozicijom,stop svijetlima i zmigavcima danas na jednom raskrizju. Mogu li nekako olaksat posao da taj "kvar" uklonim,tj da se taj light show ugasi? :) Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Ili je problem u masi na zadnjim svijetlima ili je problem u onim plastičnim pločicama u koje utikavaš žaruljice.

Netribaš drugdje tražiti.

Znaju se oni vodiči odvojiti pa onda imaš šou

Link to comment
Share on other sites

Tako nekako sam i ja mislio. Hvala na odgovorima! :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ne mora znaciti da je masa...Najvjerovatnije ti je pukla metalna stopica na onoj plasticnoj nabi (dzeku) koja ide na stop svijetlo...Ako to bude javi da ti kazem sta ces...

Link to comment
Share on other sites

Kolega provjeri vijak M8 ispod zadnje štoplampe pod koji je stegnuta stopica minusa. Moguće da je tu malo oksidiralo, ako ti se to događa na obadva zadnja svijetla. Ako je pad napona samo na jednom onda je moguć loš kontakt na konektoru koji inače izgleda jadno i jeftino kao da su ga pravili rusi prije perstrojke.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.