Jump to content

R5 nekoliko pitanja


Smuchac

Recommended Posts

A nis onda... Lijepo cu s markerom oznacit na satu temperaturu kad se pali vent,i to cu uzest za 80 stupnjeva,pa nek se hebe i sat i ko mi ga je prod'o... Napravili su ga ko quratz,i mislim da ga necu moc otvorit,al kad bi uspio,mogao bih novu pozadinu s mojim brojevima usadit... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    28

  • El Bayanero

    5

  • roki_actros

    5

  • logan

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

koja marka

Imas u ovoj temi.

Post #18

LINK

Znaci,moj je onaj zadnji na slici...

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

tp auto sport zagreb-jel tako- :doh:

pa stvarno neznam sta da ti kazem,recimo ja sam uzo pilotove i nemaju toliki kiks ko tvoji,

probaj malo zice procakat ali sumnjam

Link to comment
Share on other sites

Debljina zice za + i - ne igraju veliku ulogu jer samo dovode struju u zavojnicu sata. Vise je bitna ona zica od sonde do sata,pa cu tanju stavit. Inace,ako imas u glavi sliku,sondu sam usadio u pumpu vode gdje ima onaj izdanak iz kojeg je isla voda za karb hladit. Lijepo sam mrvicu prosirio rupu,zasarafio sondu i malo zalio s tekucim metalom. Mislim da je ta pozicija dobra,i koliko-toliko dobra za sondu temperature. Nisam htio tu sondu stavljat u glavu da sto ne sjebem...

Link to comment
Share on other sites

A nis onda... Lijepo cu s markerom oznacit na satu temperaturu kad se pali vent,i to cu uzest za 80 stupnjeva,pa nek se hebe i sat i ko mi ga je prod'o... Napravili su ga ko quratz,i mislim da ga necu moc otvorit,al kad bi uspio,mogao bih novu pozadinu s mojim brojevima usadit... :)

Nemoras nista oznacavati. Ja pored moje urice imam lampicu koja se upali kad se upali ventilator i kad prestane da radi i ona se ugasi. Jako prakticno probaj napraviti nesto tako. Ako hoces slikam ti ja svoju pa ces vidjeti...

Link to comment
Share on other sites

Nemoras nista oznacavati. Ja pored moje urice imam lampicu koja se upali kad se upali ventilator i kad prestane da radi i ona se ugasi. Jako prakticno probaj napraviti nesto tako. Ako hoces slikam ti ja svoju pa ces vidjeti...

Ja se odlicno kontam u te elektricne stvari,i to je dobar patent,i nije ga tesko napravit,al ima jedna mala kvaka u tome. Ako prdne lampica,vent se nece upalit... I sta onda?

Link to comment
Share on other sites

Ja se odlicno kontam u te elektricne stvari,i to je dobar patent,i nije ga tesko napravit,al ima jedna mala kvaka u tome. Ako prdne lampica,vent se nece upalit... I sta onda?

Meni vec 5godina nije prdnula, a ventilator se pali neovisno od lampe(lampa samo pokaze kad se on upali i ugasi). Onda ti je nabolje, iako se meni nesvidja ta opcije, napraviti ventilator na prekidac i gotovo..Kod mene je urica od nekog kamiona(stara koliko hoces) ali nikad nista nije zakazalo- da kucnem u drvo.......

Link to comment
Share on other sites

Meni vec 5godina nije prdnula, a ventilator se pali neovisno od lampe(lampa samo pokaze kad se on upali i ugasi). Onda ti je nabolje, iako se meni nesvidja ta opcije, napraviti ventilator na prekidac i gotovo..Kod mene je urica od nekog kamiona(stara koliko hoces) ali nikad nista nije zakazalo- da kucnem u drvo.......

Vent se nece upalit ako je lampica neispravna,tj nije moguce da se pali neovisno o lampici...

ako pogledas shemu,i skontas da struja ide od + prema -,neispravna zaruljica ce znacit prekid strujnog kruga,vent se nece upalit,i ode auto u quratz...

post-7112-1217680043_thumb.jpg

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Vent se nece upalit ako je lampica neispravna,tj nije moguce da se pali neovisno o lampici...

ako pogledas shemu,i skontas da struja ide od + prema -,neispravna zaruljica ce znacit prekid strujnog kruga,vent se nece upalit,i ode auto u quratz...

post-7112-1217680043_thumb.jpg

To je serijski spoj... a da spojis paralelno tj spojis na termoprekidac + i - na izvode termoprekidaca znaci ona 2...i lampica ti se pali neovisno o ventu...onda lampica moze biti neispravna ali vent ce se i dalje palit...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je tako napravljeno..... imam inace i rezervno dugme za paljenje koje ce upaliti auto i ako brava zakaze......

ventilator mi je radio bez lampice probano vise puta...

Link to comment
Share on other sites

I meni je paralelni spoj pao na pamet.

post-7112-1217772212_thumb.jpg

Mislim da cu to napravt,jer sam jucer stavio onu tanku zicu od sonde do sata,i sad je jos gore nego sto je bilo s debljom... :(

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dizem temu s jednim pitanjem:

Zadnji lonac mi je pomalo propao,jos je upotrebljiv,al svejedno da pitam...

Jel velika zeza ovo upasirat?

post-7112-1226347287_thumb.jpeg

Malo me muci sto origigi auspuh ide malo prema podu,tj zakrivljen je pri kraju...

Link to comment
Share on other sites

pa vidio si valjda što je sve meni bilo na autu :)

a što se siceva tiče, mene još čekaju sicevi od clia u podrumu, zavario vodilice stavio siceve u auto i stoje preblizu... tako da ti iskreno želim puno sreće sa hondinim...

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

Pitanje u vezi urice:

Dakle ona na sebi ima dvije zice ( za rasvjetu) i tri spoja. Prva zica ide na sondu koju sam usadio u pumpu vode,druga ide na minus na bateriji,a treca ide na kontakt,tj ona dolazi pod napon kad se da kontakt. Spojim ja to neki dan,kad ono popne se (s vremenom) temperatura do 60 (malo iznad) i upali se vent. Novi je termo prekidac,i ne sumljam u njega,a znam da se pali na 80-ak stupnjeva. Zica od urice do sonde nije bas tanka,pa mislim da bi trebao stavit neku tanju ili...?

Mislim da zavisi i od mjesta na koji si stavio sondu. Mo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Opet ja... :) Frend stize ubrzo iz ZG-a,pa mi je reko da ima neke lampe za moju kantu i da nisu skupe,a po slikama,za petice mozda i ne bi bile lose... Kaze da su obe 100kn,pa ako netko ima nesto za ili protiv,nek kaze,il nek zauvijek suti... :hopla:

http://trgovina.adsoglasi.com/1439-zarulje...2v100wh1h3h4h7/

Link to comment
Share on other sites

Opet ja... :) Frend stize ubrzo iz ZG-a,pa mi je reko da ima neke lampe za moju kantu i da nisu skupe,a po slikama,za petice mozda i ne bi bile lose... Kaze da su obe 100kn,pa ako netko ima nesto za ili protiv,nek kaze,il nek zauvijek suti... :hopla:

http://trgovina.adsoglasi.com/1439-zarulje...2v100wh1h3h4h7/

Kolega, električar si :dada: dobro to prouči prije nego se odlučiš ugurat unutra.

Link to comment
Share on other sites

Bolje kupiti Philips Bluevision ako se ide na plave ili Xtreme ako se ide na odlično bijelo svjetlo ili ove raznobojne Nightguide ako se

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.