Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

ne znam da li će se po novom zakonu trebat imat upaljena svjetla po danu,al bez obzira bi htio na svom meganu to il maknut i palit ih ručno.... il još bolje stavit sistem da mogu upalit i ugasit automatiku,kao što je dolazilo na modelima do 2007...kolko bi me to došlo,di to napravit...neke preporuke...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kod mene na Cliu ima tri polozaja na rucici. Prvi 0, pa pozicija, pa kratka. Kad je na 0 svjetla se pale automatski cim upalim auto. Ako prebacim na poziciju, gori samo ona, a na kratkima opet svijetli. Ja prakticki ne mogu ugasiti potpuno svjetla.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Cliu ima tri polozaja na rucici. Prvi 0, pa pozicija, pa kratka. Kad je na 0 svjetla se pale automatski cim upalim auto. Ako prebacim na poziciju, gori samo ona, a na kratkima opet svijetli. Ja prakticki ne mogu ugasiti potpuno svjetla.

isti slučaj kod mene

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Cliu ima tri polozaja na rucici. Prvi 0, pa pozicija, pa kratka. Kad je na 0 svjetla se pale automatski cim upalim auto. Ako prebacim na poziciju, gori samo ona, a na kratkima opet svijetli. Ja prakticki ne mogu ugasiti potpuno svjetla.

eto..tako je i kod mene...glupo mi je da ne mogu totalno ugasit svjetla...a još sad ako uvedu zakon bez svjetala po danu,to stvarno neće imat smisla...

Link to comment
Share on other sites

Zašto misliš da će uvesti taj zakon? Pa u svim zapadnim zemljama su kratka svjetla obavezna po danu, a da ne govorim koliko pridonose sigurnosti, pogotovo kad se voziš po raznolikom krajoliku u kojemu se auto začas učini "nevidljiv" (recimo srebrni auti po dalmatinskom kršu, zeleni po Slavoniji u proljeće).

Iako se sla

Link to comment
Share on other sites

mislim da je lagunav6 spominjo da i u švabiji razmišljaju... jer kad se malo pogleda... to su megawati i megawati energije godišnje... zagađenje atmosfere... štošta... :D

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

mislim da je to kokoš bio i računica je bila prilično jasna u uštedi goriva per nation :)

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio prijedlog zakona, dio godine bi bilo obavezno imati svjetla (zimi), a ljeti ne. Naravno, ako se netko osjeca sigurnije, nek pali svjetla. Ja znam da po gradu sigurno necu, a kad budem na otvorenoj, ovisi o osjecaju da li cu paliti...

Sto se uocavanja pjesaka tice, moguce da ima veze sa uocavanjem pjesaka, odnosno sa odbljeskom svjetala auta, pa se smanjuje uocavanje pjesaka...

Link to comment
Share on other sites

jel imam ko kakvu ideju šta da napravim...da maknem tu glupu automatiku...da barem mogu ručno odlučit kad ću palit a kad ne...jel bi mogli to ovi u servisu il rađe kod nekog električara?

Link to comment
Share on other sites

U Italiji svetla po danu samo po autoputu. Nadji dobrog elektricara da ti preveze da svetla i da ih vrati na rucicu.

Link to comment
Share on other sites

jel imam ko kakvu ideju šta da napravim...da maknem tu glupu automatiku...da barem mogu ručno odlučit kad ću palit a kad ne...jel bi mogli to ovi u servisu il rađe kod nekog električara?

Ja malo krivo shvatio. Mislio sam da pod "automatikom" smatraš senzor za tamu. Ta automatika je meni isključena, a kad je ručica na nuli ne svjetli ništa. Mislim da je to neka softverska sitnica, jer je većina ljudi htjela upravo ovako ko što ti imaš, da ne zaboravljaju palit svjetla. Ja bi se raspitao u servisu, mo

Link to comment
Share on other sites

U servisu na testeru se ta opcija mo

Link to comment
Share on other sites

:hey: Pozdrav!

Polako, polako... Prvo probaj pritisnuti gumb na lijevoj ručici i dr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne, ne, to je za automatiku koja pali svjetla po mraku, dakle ako imaš senzor svjetla. To je različito od svjetala koja svijetle na "0".

Link to comment
Share on other sites

evo danas otiša, i namjestili mi da ih palim ručno...al iz ne znam kojeg razloga sad više ne radi dvoklik na zaključavanje i podizanje svih spuštenih prozora...kakve to veze ima sa svjetlima neam pojma,izgleda da ću ih morat još malo podsjetit jer su ugasili malo previše stvari..

@1001: to sam ja htio odma napravit,al 2007 pa na dalje modeli nemaju tu opciju,tj. taj gumb nit ne postoji...

Edited by marconi444
Link to comment
Share on other sites

KOd mene ima 0, pozicija, i 1 ( kao svijetla ) na 0 kad je, onda svijetla niti ne gore, cim je mrak ( senzor shvati ) upale se same... meni stalno na nuli, odlicno zbog novog zakona.

na 1 mogu upalit kad ja hocu, a pozicija je ista svima.

Link to comment
Share on other sites

KOd mene ima 0, pozicija, i 1 ( kao svijetla ) na 0 kad je, onda svijetla niti ne gore, cim je mrak ( senzor shvati ) upale se same... meni stalno na nuli, odlicno zbog novog zakona.

na 1 mogu upalit kad ja hocu, a pozicija je ista svima.

Da samo kad ti je na nuli onda ti je problem blendat.

Ako zablendas onda ti ostanu upaljena duga svijetla.

Link to comment
Share on other sites

Da samo kad ti je na nuli onda ti je problem blendat.

Ako zablendas onda ti ostanu upaljena duga svijetla.

Pa i ne, ako malo laganije blendneš. Ima kao neki klik koji moraš proći da ostanu upaljena duga.

Link to comment
Share on other sites

evo danas otiša, i namjestili mi da ih palim ručno...al iz ne znam kojeg razloga sad više ne radi dvoklik na zaključavanje i podizanje svih spuštenih prozora...kakve to veze ima sa svjetlima neam pojma,izgleda da ću ih morat još malo podsjetit jer su ugasili malo previše stvari..

vraćeno i podizanje prozora pri zaključavanju, ''majstor'' u servisu je malo previše stvari ugasia na kompu...tako da defenitivno preporučujem odlazak u servis i gašenje automatskih svjetala...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

kak na novom twingu ukinut ta automatska svijetla? znači čim upalim auto svijetla rade iako je ručkica na 0. uopće nemam mogučnost gašenja svijetla.. navodno postoji neka šema s kontaktom i nešto s tom ručicom, al ne znam šta. a gumbić da toj ručkici nemam, nije ko na scenicu iz 2004.god, na twingu je tu na toj ručici truba :tup:

Link to comment
Share on other sites

kak na novom twingu ukinut ta automatska svijetla? znači čim upalim auto svijetla rade iako je ručkica na 0. uopće nemam mogučnost gašenja svijetla.. navodno postoji neka šema s kontaktom i nešto s tom ručicom, al ne znam šta. a gumbić da toj ručkici nemam, nije ko na scenicu iz 2004.god, na twingu je tu na toj ručici truba :tup:

Prije paljenja okreneš na pozicije, barem ja tako. Meni isto ide na živce što ne mogu nikako isključiti svjetla, ali kaj sad. Ne dam Renaultu pare za to :)

Link to comment
Share on other sites

Ma reko mi je jedan klik da ima shema s kontaktom i 2x pozicija ili svijetla. Tak nes, ne znam.

A na twingo133 forumu si ili ne znam prevest recenicu ili kod mene stvar ne funkcionira (bilo to u mojoj glavi ili ili autu :D )

Ajde pomagajte

"auto lights: move the lights switch from 0 to side lights and back again twice until a noise is heard."

Btw nisam lud dat renaultu pare ;)

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.