Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

ali to je fora kad imaš senzor za svjetlo, ovo je automatsko paljenje zbog eu propisa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali u uputstvima pise da treba dat kontakt i na ruckici upalit pozociju-vratit u polozaj 0 i to dva put. Medjutim ne sljaka. Ne znam kojom brzinom moram 2x palit gasit pozociju :nezna:

Link to comment
Share on other sites

To ti je za aktiviranje/deaktiviranje senzora. Obzirom da je auto TLBALK, fabricki je konfigurisan da pali svetla po startovanju motora. Jedino ti CLIP moze pomoci :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

A TLBALK je??

to je oznaka za koje trziste se pravi auto, u ovom slucaju balk je balkan

Clip??

Softver za dijagnostiku i ceprkanje po kompu od auta, a imaju ga ovlasteni servisi

Link to comment
Share on other sites

To i mene jako zanima, tj. "automatika" koja kuži kada je dan a kada mrak. Npr. vozim se po autoputu s ugašenim svjetlima i čim uđem u tunel, upale se kratka svjetla. A naravno kada izađem van iz tunela, ugase se automatski. Na svom Meganeu nemam na kraju lijeve ručice nekakav gumb (na desnoj ima ali to je za putno računalo). Jel netko znam kako aktivirati tu opciju i dali uopće imam tu "automatiku". Auto je proizveden u 12mj. 2007. a oprema je "Sport" ili ti bivši Dynamiqe.

Link to comment
Share on other sites

To na servisu po broju sasije trebas provjeriti da li imas senzor za automatska svjetla.

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam i u uputstvima sve fino pise. Al ne znam dal samo brzinski okrenem rucicu na poziciju i natrag na 0 ili polako. Ak me kuzite. Trebao bi biti i zvucni signal al banana. Senzor za kisu funkcionira gotovo savrseno, al ova svijetla nemrem odgonetnut :headbang:

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na 307 je normalno ugaseno svjetlo i kod tunela ili ulaz u garazu upali se samo. tako se i ugasi. moram ti reci da to i nije bog zna kakav komad opreme tako da nemas za cime zaliti. Ja to osobno nebi ni doplacivao.

Link to comment
Share on other sites

Kod Meganea II kog sam imao postoji dugme na prekidacu za migavce, kao na palici za brisace od boarda. Na tom dugmetu pise Auto i ono se pritisne i drzi pritisnuto 4-5 sec, cuje se zvuk potvrde da je senzor aktiviran/deaktiviran.

Na Laguni III postoji poseban polozaj kruznog prekidaca svetla na kome pise Auto.

Sto se tice Twinga, potrebno je dva puta upaliti/ugasiti pozicije (kao na Laguni II, koliko se secam) i tada se senzor aktivira/deaktivira. Kod modela koji su TLBALK (Tehnicko-zakonska usaglasenost Balkan) srednja svetla stalno rade i senzor nema funkciju, sve dok se ona preko CLIP-a ne iskljuce (opcija u konfigurisanju).

To je to, ne mesajte automatski rad paljenja svetala komandovan senzorom i stalni rad oborenih/srednjih svetala koji je konfigurisan u kompjuteru vozila.

Da bi senzor bio aktivan, dnevna (citaj oborena) svetla - bez osvetljenja instrument table u nultom polozaju prekidaca se MORAJU iskljuciti. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

To i mene jako zanima, tj. "automatika" koja kuži kada je dan a kada mrak. Npr. vozim se po autoputu s ugašenim svjetlima i čim uđem u tunel, upale se kratka svjetla. A naravno kada izađem van iz tunela, ugase se automatski. Na svom Meganeu nemam na kraju lijeve ručice nekakav gumb (na desnoj ima ali to je za putno računalo). Jel netko znam kako aktivirati tu opciju i dali uopće imam tu "automatiku". Auto je proizveden u 12mj. 2007. a oprema je "Sport" ili ti bivši Dynamiqe.

ako imas senzor za kisu, na unutrasnjem retrovizoru, to je ujedno i senzor za svjetla, to bi sa sport opremom trebao imati.

Link to comment
Share on other sites

Kod Meganea II kog sam imao postoji dugme na prekidacu za migavce, kao na palici za brisace od boarda. Na tom dugmetu pise Auto i ono se pritisne i drzi pritisnuto 4-5 sec, cuje se zvuk potvrde da je senzor aktiviran/deaktiviran.

Na Laguni III postoji poseban polozaj kruznog prekidaca svetla na kome pise Auto.

Sto se tice Twinga, potrebno je dva puta upaliti/ugasiti pozicije (kao na Laguni II, koliko se secam) i tada se senzor aktivira/deaktivira. Kod modela koji su TLBALK (Tehnicko-zakonska usaglasenost Balkan) srednja svetla stalno rade i senzor nema funkciju, sve dok se ona preko CLIP-a ne iskljuce (opcija u konfigurisanju).

To je to, ne mesajte automatski rad paljenja svetala komandovan senzorom i stalni rad oborenih/srednjih svetala koji je konfigurisan u kompjuteru vozila.

Da bi senzor bio aktivan, dnevna (citaj oborena) svetla - bez osvetljenja instrument table u nultom polozaju prekidaca se MORAJU iskljuciti. :dobroje:

na scenicu imam tu auto opciju na dugmetu na ručici za žmigavce.. na twingu je tamo truba, nije na volanu :tup:

a ništa onda, neka gore cijelo vrijeme, šta da im radim, platit u servisu to neću, onda im je glupa ta opcija ako ne možeš sam odabrati hoćeš ti palit/gasit svijetla ili će automatika to radit :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dal kod Megana III ima neka fora s ručicama da se ugasi svijetlo/senzor?

Link to comment
Share on other sites

Meni se sviđa kako je to riješeno na mom meganu (ima senzor za svjetla i kišu).

Obzirom da je u BiH zakon da su cijelu godinu obvezna oborena ili dnevna svjetla onda držim prekidač na II ili ti oborenim svjetlima i nikad to ne diram. Kad upalim auto ona se pale kad izgasim ona se gase.

Kad ljeti dođem u Hrvatsku gdje nema te obveze u tim mjesecima vratim prekidač na 0 i onda mi je klasično automatsko paljenje svjetala.

Link to comment
Share on other sites

Ahahahaha! Ne. :bigl:

Obozavam to malo djubre, zaljubil sam se :hearts;

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

ako imas senzor za kisu, na unutrasnjem retrovizoru, to je ujedno i senzor za svjetla, to bi sa sport opremom trebao imati.

Upravo to i imam, znam kada postavim ručicu za brisače na mod 1 onda sam određuje brzinu brisača ovisno o količini kiše. Sad neznam dali se to može onda preko CLIP-a rješiti bez obzira što nemam na desnoj ručici gumbek :nezna:

Link to comment
Share on other sites

moze naravno, odi do ovlastenog, to je sekund posla, neki to ni ne naplacuju.

Link to comment
Share on other sites

Dal kod Megana III ima neka fora s ručicama da se ugasi svijetlo/senzor?

Nema, koliko znam. Mora se ici preko clipa (1. min posla). Senzor kise je ujedno i senzor svjetla, i imas ga u paketu opreme. Samo ne znam kako automatski rad radi sa ukljucenom opcijom RL-a.

Edited by Go_Ri
Link to comment
Share on other sites

Mah, više se neću zamarati s time. Na Meganu II je to bilo jako jednostavno. Duži pritisak na ručicu brisača i iključi se senzor/svijetlo.

Link to comment
Share on other sites

na scenicu imam tu auto opciju na dugmetu na ručici za žmigavce.. na twingu je tamo truba, nije na volanu :tup:

Ništa,noćas (oko dva ujutro) kad se smračni,sjedni u twileta i stisni tu trubu i čekaj,možda se automatika pokrene... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ništa,noćas (oko dva ujutro) kad se smračni,sjedni u twileta i stisni tu trubu i čekaj,možda se automatika pokrene... :zubo:

:rotfl: :rotfl:

čitam početak i mislim si zašto čekat 2h ujutro kad ono :smijeh:

u tom slučaju bi mi već netko drugi nekim predmetom ugasio svijetla :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ali u uputstvima pise da treba dat kontakt i na ruckici upalit pozociju-vratit u polozaj 0 i to dva put. Medjutim ne sljaka. Ne znam kojom brzinom moram 2x palit gasit pozociju :nezna:

 

Isti problem, tj. pitanje imam i ja. Može li se namjestiti samo tako da kad staviš card unutra da se svijetla jednostavno upale, a kad izvadiš card (ili ugasiš motor) da se svijetla ugase. Dakle, ništa senzori, jednostavno automatsko paljenje i gašenje. Probao sam i ja ovo s lijevom ručkicom, ali ništa... Bio bih vrlo zahvalan ako netko ima iskustva s time... thnx, pozz

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.