Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

mata jel može neki tip kako si skinuo onu plastičnu zaštitu,na koju je očito taj senzor pričvršćen skinuo bih ga i očistio,malo kompresorm :freak6: ....strah me da ne pokidam neki prihvat pa da mi nešto krene klaparat

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

@ usrmaatre & mafro

ako je potrebno poslikam svoje releje da možete staviti odgovarajuće

 

Hvala mata, kao što vidiš imamo problem s manjkom žica :D , tak da smo daleko od releja. Ali stavi slike, biti će kompletna tema,. Nekome možda posluži i pomogne.

@usrmaatre, evo ti imaš releje za sjedala i pranje farova, a nemaš ovaj za stop svijetla (ako sam dobro skužio, on pali stop svijetla kad dobije komandu od ESP-a da auto proklizava). Onaj s prve slike te kutije ima sve osim tih za automatska svijetla. Baš me zanima koliko ima mogućih kombinacija.

Izgleda da je to, ipak, vezano uz senzor, odn. postojanje i vrstu istog.

Ili se francuzi napucaju puževa s tartufima i zaliju s par litara vina, pa stavljaju na aute kako im je šta dođe u ruke :D .

Link to comment
Share on other sites

A ne znam šta da ti napišem. Nije mi jasno zašto nemam relej za stop svjetla, a imam ESP. Recimo kad se naglo zakoči pale se sva četiri žmigavca, a ne postoji to paljenje stop svjetala prilikom detekcije podupravljanja.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

@ marrky 112

nažalost nemam slika, ali uopće nije komplicirano. Plastike su na klik. Prvo skineš onu iza retrovizora, prema kabini. Retrovizor malo nakosiš i skineš tu plastiku.

Bitno je da zapamtiš kuda su i kako išle žice, ili si slikaš pa nemaš problema. Jer kasnije je teško pogoditi kuda su savijene bile i u koje zakačke se stavljaju, pa se neće moći sve lijepo vratiti kako je bilo da ne zijeva.

Poslije skidaš onu prednju koja je veća, otpojiš 2 konektora (ako se ne varam). Imaju zakačke koje drže tu plastiku, pažljivo otpusti na obje strane i mislim da se klizno povuče niz staklo.

Sad je na plastici ostao taj sklop, koji se drži sa 2 vijka. I to se može rastaviti bez problema, samo pazi na štampanu pločicu. Očistiš i ispušeš i nazad na montiranje.

Ako imaš senzor za svijetla i kišu NEMOJ ga skidati, jer se nalazi u nekakvom želeu, a on voli pobjeći, pa imaš nepotreban trošak.

 

@ Mafro

Prije vikenda neću moći sliknuti jer kad dođem s posla već je mrak.

 

Za 4 žmigavca sam znao da se pale kad se aktivira ABS na brzini većoj od 50km/h, ali da se aktiviraju stop svijetla kad urigira ESP to nisam znao.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

slazem se, ni ja na meganeu dynamique nemam. Idiotizam. Na starom meganu II sam imao i to je stvarno super stvar, ne kuzim zasto u novijem modelu izbaciti tako nesto?? Usteda? Auto je u startu bio skuplji 30ak tkn pa su mogli bar to ostavit, a ne ovaj djeciji..

Ako te tješi (iako sumnjam), bmw e46 u nekim varijantama dolazi sa žgancima na zadnjim prozorima... :)

Nego, od ta tri senzora (za retrovizor, svijetla i brisače...) kako ja mogu znati koji imam? Tj. koji bi trebao imati. Naime, auto je star 12 god., ja sam ga kupio prije pola god., pa sumnjam da takve stvari jos rade... po

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi skidao tu plastiku oko retrovizora i cistio senzor? Kad to trebam radit? Kad neradi senzor nutarnje temp? Ili? Kako znam kad neradi?

 

Sto se tice retrovizora necu nista mjenjati jer vidim da isti dolazi sa kompletnim tim plastikama i zicama jos cu samo nesto zeznit...

Link to comment
Share on other sites

usrmaatre, valjda sam u pravu u vezi stop svijetla. Tako piše, a sad jel to dobro tumačim ne znam, ali šta bi drugo moglo značiti. Žmigavci se pale i kod mene, a nisam se nikada vozio iza sebe da bi vidio jel radi ovo sa stop svijetlima :zubo: .

Sa šakom dijelova su napravili više kombinacija nego na lotu.
Ima vremena mata, žice neće narasti, baš me zanima kako to izgleda i koja je kombinacija instalacije i releja kod tebe.

Link to comment
Share on other sites

Može, retrovizor ima svu "pamet" u sebi, samo mu treba dati 12V. Stavljanje na šajbu je isto jednostavno jer paše na isto postolje kao i obični retrovizor. Ima ih na eBay-u za kupiti koliko hoćeš. Ja sam kupio s dostavom za 200kn

jeli bi pasao na običan dosjed kakav ima moj krš?

Link to comment
Share on other sites

Možda bi se moglo rastaviti kod kugle i staviti novi na stari nosač i kuglu, ako su istih dimenzija. Može se i sve iznova zalijepiti na šajbu, ali nikako sa cijanofixom

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

ma ja svoj samo lupim prema gore i on ispadne. Na šajbi ostane samo konusni pravokutnik na koji se nabije retrovizor. Nisam uspio skužiti kakav je dosjed na ovim svemirskim...

Link to comment
Share on other sites

 Također dosta se ljudi žali da sa zamjenskom šajbom im ne funkcionira ili brisanje ili svjetla zbog skidanja i stavljanja kompletnog dijela na novu šajbu. Kod mene sve radi savršeno kao i sa orginalnom. Nije ni skupa toliko sajba.

Problem je u gelu koji koriste majstori kada menjaju sajbu.

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi skidao tu plastiku oko retrovizora i cistio senzor? Kad to trebam radit? Kad neradi senzor nutarnje temp? Ili? Kako znam kad neradi?

 

 

mislio sam da si ti ti već radio jer voliš šarafat kao i većina nas na ovom topicu :happy2: ....moj radi ispravno ali ću ga zbog xxx tkm očistit,baš me zanima kad ga skinem kolko će bit naslage prašine na njemu...mislim da se oni baš ne kvare često..a kad ti ne bude radio očekuj da ti u kabini bude prevruće ili prehladno onda kad ti to bude najmanje pasalo...

 

jel to samo senzor temperature ili on mjeri i vlagu u kabini...negdje davno sam pročitao da čak ima i co2 senzor kod automatske klime...pa me zanima jel ima to u mom/našim autima...mislim da se ovaj co2 spominjao u kontekstu zaklopke za recirkulaciju ili sam protokom vremena nešto pobrkao....

Link to comment
Share on other sites

@  mata73 : tvoja preventiva me kostala zivaca danas  :D  :D  jednostavno moro sam raskopat taj dio kinder jajeta i izjeb....me oni konektori kad se vraca nazad taman ih namjestim i sve se pomakne.. kad sam ošarafio unutra čisto možeš sterilnu gazu čuvat slobodno :D  :D

Link to comment
Share on other sites

mislio sam da si ti ti već radio jer voliš šarafat kao i većina nas na ovom topicu :happy2: ....moj radi ispravno ali ću ga zbog xxx tkm očistit,baš me zanima kad ga skinem kolko će bit naslage prašine na njemu...mislim da se oni baš ne kvare često..a kad ti ne bude radio očekuj da ti u kabini bude prevruće ili prehladno onda kad ti to bude najmanje pasalo...

 

jel to samo senzor temperature ili on mjeri i vlagu u kabini...negdje davno sam pročitao da čak ima i co2 senzor kod automatske klime...pa me zanima jel ima to u mom/našim autima...mislim da se ovaj co2 spominjao u kontekstu zaklopke za recirkulaciju ili sam protokom vremena nešto pobrkao....

Ja sam svog čistio i bilo je jaako puno prašine.
Link to comment
Share on other sites

@  mata73 : tvoja preventiva me kostala zivaca danas  :D  :D  jednostavno moro sam raskopat taj dio kinder jajeta i izjeb....me oni konektori kad se vraca nazad taman ih namjestim i sve se pomakne.. kad sam ošarafio unutra čisto možeš sterilnu gazu čuvat slobodno :D  :D

Da se smucas sokacima ko svaki pravi baja bilo bi prašnjavo i kod tebe.

Vidiš kako je to kod nas staraca prljavo kad se zavlačimo svakuda.

Eeee nikad ništa od te mladeži. Lijepo sam napomenuo da paziš kuda idu žice, ali ...

Link to comment
Share on other sites

hehhe baja, pa do prije 3 mjeseca ga je deda vozio ahahhaha....

Link to comment
Share on other sites

hahaha, zato neću čistiti još godinu i pol, kad otvorim da se prisjetim kak je to bilo dok sam bio mlad :D .

brzi koja je tvoja definicija za dedu :rotfl: ?

Link to comment
Share on other sites

Da neotvaram novu temu, dali se mogu na Laguni 2 expression paket opreme upaliti automatsko paljenje svjetala ?

Link to comment
Share on other sites

Trenutni zaključak je ne, pregledaj kroz temu, sve ti piše i imaš slike. Pogledaj ovdje i usporedi kako je kod tebe, tko zna možda je kod tebe neka druga kombinacija, pa možda i može. 

Link to comment
Share on other sites

@Mafro : e pa taj deda ima 80 godina..garazu u zgradi..para za odrzavanje..i da vozio je coupea, jer on i zena vole samo auto sa 3 vrata a uz to on je invalid i uzo je megy iskljucivo jer su mu pasala sjedala...a sad vozi pezo novi kaze da mu novi megy nepase za sjedenje..

Link to comment
Share on other sites

e jbg, ti ozbiljno o dedi i godinama, ja mislio na zajebanciju, na matin račun, ja još imam fore :laugh: . hvališ dedu ili auto :D ?

A i ova tema je pomalo, na račun zrcala, otišla debelo u :OT: .

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

haahhah nisma ni vidio da on ima 4 banke i kusur..negledam to kolko ko ima god...

Link to comment
Share on other sites

Znaci tu kao bude prasine ispod tog poklopca plasticnog? I onda sta kao neradi. Meni nakon 6g sve radi sto se toga tice

Link to comment
Share on other sites

@ zrmi :ja cijelo vrijeme cujem da nesto tiho zuji, onako jako jako tiho ko iz neke daljine ali ipak zvuk je prisutan tolik da ga jedva cujes..mislio sam da zvuk dolazi iz table negdje iza, ali zapravo to se cuje motorić...on se vrti stalno čim upalis auto, bez obzira radi li klima ili ventilacija...njega ti drže 2 šarafa, e sad sa zadnje strane motorića imas plastični čep koji se skine...i polako sa odvijacem na laganu polugu izvači gumeno kućište zajedno sa motorićem.....posla imas 2 minute

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.