Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo, ovako izgleda moj unutarnji retrovizor. Senzor za brisače mi i ne radi baš, jedino što ne kontam... tu bi trebao biti i senzor za svijetla iza auta pa onda on automatski preklapa taj retrovizor. Uglavnom, meni to ništa ne radi, ali se čuje zujanje unutar kućišta retrovizora kad dam kontakt... ima tko ovakav?

post-14717-0-15827300-1393950210_thumb.j

post-14717-0-20754200-1393950243_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ti imaš obični retrovizor...a kak misliš da ti brisači ne rade baš najbolje...jel šajba original

Link to comment
Share on other sites

Kao što je kolega rekao nemaš retrovizor sa automatikom.

To što zuji u retrovizoru je jedan od senzora automatske klime preko kojeg mali ventilator tjera zrak.

Kišni senzor nekad je malo mušicav, ali ako si dovoljno uporan moze ga se lijepo namjestiti. Automatsko palenje svijetla ne moraš imati, ako imaš kišni senzor. To smo apsolvirali u ovom topicu.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

ti imaš obični retrovizor...a kak misliš da ti brisači ne rade baš najbolje...jel šajba original

 

brisači rade okej, ali ne reagiraju na tipa pljusak itd itd. stalno rade onako kako ih namjestim na ručici i to je to... e vidiš... šajba... sad je kiša pa ne mogu van da poslikam, ali u gornjem desnom kutu postoji napola pokidana prozirno zelena naljepnica na kojoj piše NEVALJAVNA. inače, šajba je oke, nema ni najmanje oštećenje, piknicu ili slično...

 

Kao što je kolega rekao nemaš retrovizor sa automatikom.

To što zuji u retrovizoru je jedan od senzora automatske klime preko kojeg mali ventilator tjera zrak.

Kišni senzor nekad je malo mušicav, ali ako si dovoljno uporan moze ga se lijepo namjestiti. Automatsko palenje svijetla ne moraš imati, ako imaš kišni senzor. To smo apsolvirali u ovom topicu.

 

oke, to je riješeno. ni ne treba mi automatika na retrovizoru, samo sam htio da mi netko to potvrdi

a kako se namješta kišni senzor - isključivo preko dijagnostike tj. kompa u servisu ili postoji neki slijed naredbi

vjerojatno je ispalo tako, ali znam da automatsko paljenje svjetala ne povlači sa sobom i kišni senzor. iako, na što sada misliš - automatsko tipa "kad se upali motor, upale se i svijetla" ili automatsko tipa senzor za svjetlost?

Link to comment
Share on other sites

Osjetljivost kišnog senzora namještaš na ručici brisača, sa onim prstenom oko sredine ručice. Što više pomakneš prema naprijed to je osjetljiviji.

Na automatska svijetla sam mislio da se sama pale i gase prema količini vanjske svijetlosti, npr. uđeš u garažu ili tunel i upale se, a kad izađeš nakon 15-20s se ugase ako ima dovoljno vanjske svijetlosti (senzor svijetlosti kako si i naveo).

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Retrovizor ne preklapa nikome nego ga automatski zatamni.

 

Kako? Mislim, koji sistem?

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno i nestručno objašnjenje :D , između dva stakla je gel koji potamni kad se spoji na struju.

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno i nestručno objašnjenje :D , između dva stakla je gel koji potamni kad se spoji na struju.

 

Odlično objašnjenje. Ja sam htio spomenuti LCD koji kad se spoji na struju... ma ništa, zaboravite :D

Link to comment
Share on other sites

U ovom topicu imaš objašnjenje i za samozatamnjujući retrovizor. Vrati se par strana unazad i sve ti je objašnjeno i popraćeno slikama. Ako imaš takav retrovizor onda se sam mora zatamniti na jakom svijetlu. Pogledaj cijeli topic. Nemoj se odma ljutit.

Link to comment
Share on other sites

U ovom topicu imaš objašnjenje i za samozatamnjujući retrovizor. Vrati se par strana unazad i sve ti je objašnjeno i popraćeno slikama. Ako imaš takav retrovizor onda se sam mora zatamniti na jakom svijetlu. Pogledaj cijeli topic. Nemoj se odma ljutit.

 

Ma ne ljutim se, ja mislio da se vi ljutite što po n-ti put pitam nešto što je apsolvirano odavno. Baziram se na jednu stvar pa onda nju tražim po topicima, ne mogu sve odmah upiti. Jbg, sporiji sam malo :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ljutimo se mi (govorim u svoje ime, a siguran sam da se ni ostale kolege ne ljute, nego malo zezancije uvik dobro dođe.)

 

Šta se tiče tvog senzora za kišu, po ovim slikama šta si stavija meni izgleda da ga ti uopće nemaš. Na tvojoj slici sam strelicom označija di bi trebao biti. Izvanka kad ga imaš izgleda kao kap kiše ili suze u nekakvom gelu (tu sliku češ isto naći u ovom topicu).

 

post-14075-0-22396000-1393956113_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj post br.61 u ovom topicu kako izgleda senzor za kišu, a za samozatamnjujući retrovizor pogledaj postove br. 66, 72 i 74.

 

Ako kod tebe to neizgleda tako onda to nemaš, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Gospon Dragec, oko sokolovo je izgleda dobro primjetilo da nema kišni senzor. Tako da nisam baš siguran da neki dan nisi dobro vidio prekidač na unimeru :-))

Link to comment
Share on other sites

A, pratiš sve. :D

 

Ovaj put sam stavija oćale. Neću više sebi dozvolit onakvu blamažu. Siguran sam da mi Zrmi to nije zamjerio.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Pratim i motrim, zato sam tu:-)

Ma nema zamjerke, svako može biti malo dekoncentriran.

Ipak nas ove Renolke iscrpljuju.

Link to comment
Share on other sites

Odlično objašnjenje. Ja sam htio spomenuti LCD koji kad se spoji na struju... ma ništa, zaboravite :D

Zdravo seljački :D, bez kompliciranja.

Mata, sjetio se nečega. Neke slike je netko rekao staviti :fucka: .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ništa o tome, nastupila totalna amnzija i zastara :-)

Par postova prije peglao si me da sam deda, eto a dedama se ne da raskapati po kiši i zimi, a i kosti škripe.

Ali kad zatopli sve ću nadoknaditi.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

može li se ovaj samozatamnjujući samo isčupati iz onog držača pa da se u rupu ubaci obična noga s onom jabučicom na vrhu?

Link to comment
Share on other sites

Probao sam to rastaviti na Fordu. Jedino šta sam uspio napraviti je bio slomljeni retrovizor, ali možda sam samo takav stručnjak :) .

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da je tako, i meni se čini teško, mada șam na ebaju vidio da se obični za renole i tako prodaju.

Nikako da skužim može li ovaj tamni na stopu od običnog koja je na šajbi zaljepljena :(

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

A ona laguna na kojoj si gledao držač za naočale? Jel možeš usporediti prema njoj. Na Laguni su nosači isti za obje vrste.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.