Jump to content

Automatska svjetla


marconi444

Recommended Posts

@Mafro- gdje si bio sa tom slikom relaja u 12.mj kada sam ratovao sa pranjem farova?

U CZ na terenu :D, nemam uvijek internet na raspolaganju, a i programi su doma na laptopu.

Što se tiče svijetla, imam shemu(e) u Autodati, ali su nedorečene, u obje s/bez automatskih svijetala postoje samo dva kratkospoja, na istom mjestu!?, ovim dodatnim ni traga, samo releji dodani.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mafro

    28

  • usrmaatre

    26

  • mata73

    17

  • DraganST

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Može, retrovizor ima svu "pamet" u sebi, samo mu treba dati 12V. Stavljanje na šajbu je isto jednostavno jer paše na isto postolje kao i obični retrovizor. Ima ih na eBay-u za kupiti koliko hoćeš. Ja sam kupio s dostavom za 200kn

Link to comment
Share on other sites

Nije spojen sa senzorom kiše, ali je dosta blizu i kod skidanja treba paziti da se ne udari u senzor. Skini plastičnu oblogu iza retrovizora i vidjeti ćeš metalni nosač od retrovizora. Treba gurnuti retrovizor u smjeru haube, prema senzoru kiše. Možda će malo teže krenuti, ali ide. Nije zalijepljen nego je na nosaču na kojeg onda ide novi retrovizor.

Ako kod unutarnjeg svijetla nema već utičnica sa 12V onda se može dovesti od unutarnjeg svijetla.

Link to comment
Share on other sites

pokušaj sa senzora za svjetla-brisače, ne znam ok kud je to dovedeno u originalu,nisam nikad rastavljao ali taj retrovizor nije veliki potrošač...

već kad se slike tu, da pitam jel to tko rastavlja na meg 2,konkretno me zanima jel ima tu kakav minijaturni ventilator preko kojeg se regulira rad automatske klime,kod mene na poklopcu senzora ima bočno okrugli prorez i tu bi trebao biti senzor za temperaturu u vozilu

Link to comment
Share on other sites

Trebam ga valjda gurnuti prema sebi a ne prema haubi. Tako je nabijen jer ako ga guram prema haubi nabijam ga unutra....

Link to comment
Share on other sites

Kad skineš svu plastiku okolo bit ce jasnije. Gurne se cijeli retrovizor zajedno s nosačem prema donjem rubu šajbe. Skoro sve se skine, ostane samo mali limić koji to drži i koji je zalijepljen za šajbu. Cijeli metalni nosač zajedno sa kuglom oko koje se vrti retrovizor i retrovizor idu u komadu dolje.

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Ja sam našao na eBay.uk Svaki ti pase, ja sam na Megane 2 stavio od Scenica. Budem pogledao sutra pa stavim neki link, ali nije ovo tema za to...

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

@ Zrmi: probaj nazvat Lukavec u čepin...

098 539 240

 

trebao bi imat on komplet od megića 2.....

Link to comment
Share on other sites

Evo ja se moram ispraviti, ponovo gledam i ne vjerujem da sam tako fulao :tup: , isprika svima.

Samo sam proletio kroz upute u Dialogysu te automatizmom i logikom da se nešto doda ako nešto aktiviraš, zaključio da se oni kratkospojevi dodaju. Obratno je, stavljeni su kad svijetla rade klasično, za automatska se vade.

Znači kratkospojevi se vade, releji stavljaju, sorry :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mafro, imaš li treću sliku slikanu s prednje strane (razvodna u pretincu)?

Link to comment
Share on other sites

Poljak kaže da bi unutar toga sklopa trebao biti mali senzor, od milja mu tepaju ventilatorčić za reguliranje auto klime. Meni je kamen od kamiona završio nedavno u šajbi, imao sam ogrebotinu- crtu cca 1 cm  (kao od odvijača) u vidnom području pa sam odmah mijenjao prednju sajbu. Također dosta se ljudi žali da sa zamjenskom šajbom im ne funkcionira ili brisanje ili svjetla zbog skidanja i stavljanja kompletnog dijela na novu šajbu. Kod mene sve radi savršeno kao i sa orginalnom. Nije ni skupa toliko sajba.

Link to comment
Share on other sites

@ Mafro

 

Mislim da si u pravu. Donji (SH3) je za kratka svitla a gornji (SH4) je za poziciju. Kada su stavljeni onda svitla rade automatski (u opisu funkcije ih zovu "daytime running light").

Gornja dva kratkospojnika su za prednje i stražnje električne prozore.

 

Evo u prilogu iz Renault VISU slika sa objašnjenjem funkcije i pozicije svakog releja i kratkospojnika.

 

 

UCH.pdf

Link to comment
Share on other sites

Dragane, a zašto onda služe ti releji u pretincu suvozača? Na koji način to čudo uopće funkcionira? Ovi kratkospojnici se nalaze na UCH, ili na razvodnoj kutiji u pretincu? Znaš li pod kojim brojem se mogu nabaviti?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

@ usrmaatre

 

Imaš li ti uopće montiran senzor za svitlo?

Ovo te pitam jer sam na internetu naša informaciju da su na Laguni u početku ugrađivali senzor samo za kišu (jednostruki), a tek nakon 4. mjeseca 2004. su krenuli sa ugrađivanjem senzora sa dvije sonde (kiša/svitlo).

Link to comment
Share on other sites

Mafro, imaš li treću sliku slikanu s prednje strane (razvodna u pretincu)?

Ne, ovo je jedina koju sam našao (jedva), na Ebay-u. Izgleda da je ta svima nebitna ili ne znaju za nju, nešto bi možda bilo na engleskom renault forumu, ali po novom se moraš regati da bi vidio slike. Mogu slikati kod sebe, ako će ti šta pomoći jer je šuplja, samo jedan relej i njegove žice.

@Dragan, jel možeš izvuči i sliku te razvodne iz pretinca s suvozačeve strane, hvala.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.