Jump to content

Mat crna?


El Bayanero

Recommended Posts

Molim pomoc.

Moze li neko na osnovu slike da mi kaze kojom vrstom crne boje su ofarbane plastike na ovoj 5-ici. Plastike su, iz nekog razloga, mokre/pokvasene(ili mi se cini) ali mislim da se ipak moze razaznati. Nemam bas neko iskustvo sa bojama...Da li je u pitanju djelimicno matirana crna? Ili neka druga..?

7b41_27.jpg

Edited by El Bayanero
Link to comment
Share on other sites

Meni se ovo cini kao nepripremljena plastika. Uostalom uvjeren sam da je ovo tvornicka boja plastike na prednjem braniku od PH1 koji je dolazio neofarban.

Bilo koji kvalitetni crni mat sprej ce ti dati ovakav ton ali cim nabacis sloj laka preko toga odmah ce malo zasjajiti...

Link to comment
Share on other sites

Da, kao sto je Jure rekao, ovo je obicni crni branik... marke pLJasticni...

Samo ti to pucaj u mat crnu, bit ce sve OK uz kvalitetnu pripremu.... :hey:

Link to comment
Share on other sites

Plastike su vec na lakiranju u mat crnu sa granulacijom(ono da budu grube), sav drhtim kad pomislim kako ce ispasti i da li ce zadovoljiti moja ocekivanja. Elem vidjecemo........javicu, postavicu slike ........rasplet je ovih dana...

Link to comment
Share on other sites

Ova petarda ima razbijen zmigavac... :(

BTW: aj ne zaboravi slike da vidimo to

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je ova plastika sa petaka premazana i namazana svakojakim sredstvima za "podizanje" plastike!!!!

Tebi vjerovatno stavljaju "bumper" s kojim se popravljaju grubi plastični dijelovi što bi moglo da ode više u mat nego u sjaj.

Ali mo

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, kad su me pitali za boju ja sam samo pokazao na Megane-u povrsine koje nisu lakirane(dio retrovizora, kvake, difuzor....idu u vrsti crne boje koju hocu) ja bi bas to htjeo. Vidjecemo sta ce ispasti....stavicu slike....idem u inspekciju :bigl:

@Blue_Fatal1ty cijena auta je oko 4000eura i nikako mi ne ide u glavu kako se nije mogao kupiti zmigavac koji tamo kosta, vjerovatno, oko 10-15eura :tup:

Auto je na www.mobile.de- ako nekog interesuje

@jan69 i meni se cini zato sam i posumnjao oko mat crne........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo kako je ispalo....

finish3.jpg

finish2.jpg

Edited by El Bayanero
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.