Jump to content

Imam dva pitanja...jedno u vezi sa unutrasnjim grejanjem....


invisible4u4ever

Recommended Posts

1. Kada mi je potenciometar namesten da duva hladno u kabini i onaj da duva samo na prozore i ventiator ukljucim na max sve radi perfektno...ALI....kada potenciometar za temperaturu stavim na vruce izlaz vazduha kao da se zapusi i na prozore duva jakoooo malo uopste kao da negde preklopim izlaz vazduha......

Zna li neko u cemu moze biti problem?

2. Vozim se ja danas i dolazim do raskrsnice i kao da prodjem pravo i pre semafora kod nas na nekim raskrsnicama postoje udubljenja koja ostave teski autobusi i kamioni leti i imaju kao dva kanala....i odjednom samo volan poce jakooooooooooo da mi vuce u levu stranu kao da ga nesto gura tamo......i cim prodjem semafor to prestane....ne mogu skuziti da li je to do tih ulegnuca ili me nesto drugo opasno zeza....molio bih za odgovore sto pre posto me ovo brine jako i ne bih se vozao ako moze biti nesto drugo.....(losa su mi oba desna lezaja u tockovima i to treba promeniti ali mislim da to ne bi mogao biti problem)

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice grijanja ne bih znao reci...A ovo drugo se i meni desava blizu autobusne baze :oo: To je do asfalta jer se nigdje drugo ne desava samo tu....

Link to comment
Share on other sites

1. Kada mi je potenciometar namesten da duva hladno u kabini i onaj da duva samo na prozore i ventiator ukljucim na max sve radi perfektno...ALI....kada potenciometar za temperaturu stavim na vruce izlaz vazduha kao da se zapusi i na prozore duva jakoooo malo uopste kao da negde preklopim izlaz vazduha......

Ista stvar i meni na meganeu...za noge puse super, na ove izlaze u sredini isto al gore za prozor...katastrofa! Stavim vent na 6 i okrenem na to za prozore i dole za noge npr. i dole super puse a gore ne, ko da je zacepljeno negdje...stavim na 6, dole uragan a gore jedva nekaj malo ide van... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar i meni na meganeu...za noge puse super, na ove izlaze u sredini isto al gore za prozor...katastrofa! Stavim vent na 6 i okrenem na to za prozore i dole za noge npr. i dole super puse a gore ne, ko da je zacepljeno negdje...stavim na 6, dole uragan a gore jedva nekaj malo ide van... :nezna:

Kod meganea 1 da bi se postigao maximum puhanja na šajbu, npr kod odmagljivanja, potrebno je pored usmjeravanja na šajbu i ventilatora na maximum, ujedno i zatvoriti ručno sve tri rešetkice na tabli jer zrak prolazi i tuda bez obzira na polo

Link to comment
Share on other sites

Roki, hvala na odgovoru sad sam mirniji :)

A da i meni na noge duva kao blesavo....nemam pojma sta bi moglo biti.....npr. kolega vozi isto peticu ali campusa i kod njega na šajbu duva kao ludo....a da i na mojoj staroj petici je duvalo dobro.....

Link to comment
Share on other sites

GTT,GTE,GTX,GTR,GTS,GTD.....imaju vise ventilacijskih otvora, pa zbog toga, vjerovatno, dolazi da rasipanja vazduha i gubljenja intenziteta duvanja. ako hoces da duva u sajbu i u noge zatvori rucno sve ostale otvore-onda bi trebalo biti bolje.....

Edited by El Bayanero
Link to comment
Share on other sites

GTT,GTE,GTX,GTR,GTS,GTD.....imaju vise ventilacijskih otvora, pa zbog toga, vjerovatno, dolazi da rasipanja vazduha i gubljenja intenziteta duvanja. ako hoces da duva u sajbu i u noge zatvori rucno sve ostale otvore-onda bi trebalo biti bolje.....

vidis...meni zatvoreni ti gore rucni otvori...i okrenem staklo i noge i za noge puse a za staklo JEDVa...6-ta brzina ventilatora!!!

I ak okrenem za staklo il za noge, zake mi gore na tim rucnima puse? Po nekoj logici tam bi trebalo samo puhat kad se za to okrene

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.