Jump to content

Paljenje Problem 1.5dci


pere

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere

    22

  • kish89

    7

  • vlovrec

    6

  • x3m

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

eh, da sam procital zadnjih par postova mozda bi i odgodil kupnju akku-a, al nisam, nego sam sa ga kupil i to istog, suhog banera 69Ah, 540A... velepromet cakovec, za svaku pohvalu su!!

ovaj je izdrzal skoro 7 godina... novi mora puno krace :D... od kad je stavljen pali na mlacno, tj. kad je najkriticnije, svakih sat vremena odem dole i kresnem ga... jos dajem jedan dan na test i onda sluzbeno proglasavam problem rijesenim... i to na moje i vase zaprepastenje!! meni je to bilo zadnje (a vidim i vama), al zbog starosti akkua i zbog jos mozda koju godinu kaj bu auto kod mene, bolje da sad stavim novog nek da mi sutra il ove/sljedece zime vrisne kad najmanje treba... eto, nadajmo se da je to to, neobicno, al hebe mi se :zubo:

 

penez, vlovrec... relej mjenjan i ok je, konektori ocisceni, ventil jedino nis provjeraval (niti ne znam na koji mislite :D)

 

ninja, imal i ja to, odma mi otkrili i zamjenil sam sam regulator, naso rabljeni tu na forumu za sicu (problem od 200tinjak kn)... jos radi :D... zveknuti regulator se manifestira crkavanjem u voznji i variranjem okretaja "na suvo", a kod mene to ovaj put nije bil slucaj...

 

sam nek danasnje popodne nije fluke! javim... cheers... idem se jos jednom uvjerim :zubo:

 

Čestitam na popravku :)

Kolko te izašao accu? Danas sam mijenjao gume i bio je radio upaljen koji sat-dva.

Dođem u auto, na displayu poruka "Battery low please start engine to recharge".

A još nije ni zima počela...

Možda ne preživi zimu  :mad2: pa da ne istražujem previše okolo

Edited by vlovrec
Link to comment
Share on other sites

Velepromet, tam izmedju intercarsa i galerije sjever, kucica :-)... 560kn baner, suhi, 69Ah, takav je bil do sad nutra, isti, isti...6 i pol godina bez greske... i sad je imal susa za 7-8 dugih verglanja. Sad pali ko iz puske... fini popust daju za kes i staru aku, dobar deal :dobroje:

Makar mislim da ti nije nuzno mjenjati, probaj malo s ovim... pa nije star ne?

Link to comment
Share on other sites

3 god ima,necu ga mijenjati dok ne krepa. Samo me iznenadilo kaj ga 1h sviranja radia moze isprazniti i da komp prati stanje accu-a. Mada je upalio bez problema.

Inace malo jaci banner je kod mog tate radio 11godina :)

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na popravku :)

Kolko te izašao accu? Danas sam mijenjao gume i bio je radio upaljen koji sat-dva.

Dođem u auto, na displayu poruka "Battery low please start engine to recharge".

A još nije ni zima počela...

Možda ne preživi zimu  :mad2: pa da ne istražujem previše okolo

Ma ne obraćaj pažnju na to, svira i kod mene kad perem auto a aku pun, čak ga i punjač odbija punit. Problem je u kompu koji je preosjetljiv pa kad na akumulatoru pane voltaža malo jače ovaj odmah reagira.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

i kod mene ima nadasve frustrirajuci problem

nedavno mi je u vožnji znao ispisati na displayu poruku check injection i upali lampicu servise. to se palilo u vožnji na sekundu dvije i odmah se ugasi, nikakvih problema u radu motora nije bilo. nakon mjesec dana od toga se pojavio isti problem, samo sad se nije gasilo i ponekad bi pri paljenju dok je hladan normalno verglao ali nebi upalio iz prve, tek drugi puta upali. odem na servis i kažu da je otišao regulator tlaka na pumpi i 3 grijača nerade, to sve promjenjeno i 2-3 tjedna je nakon servisa je radio normalno dok nije prije dva dana opet izbacio istu grešku. e sad, kad je motor hladan vergla normalno ali nepali, i mogu tako u nedogled, jedva nekako upali, no dok je topal pali normalno. samo taj regulator je bio preko 1200 kn u servisu i opet isto. a ja se ponadao kako je problem riješen no megy izgleda hoće još novaca 

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.