Jump to content

R5 i rikverc problem


ShevaR4

Recommended Posts

Dakle imam problem....od pred neki dan mi nece auto u rikverc... sve brzine idu samo nece u rikverc...e i to mi je odkad sam vadio motor....

Getriba je JB1035... lamela odvaja dakle nije problem ni u sajli ni kvacilu... Nego jel mozer bit do rucice mjenjaca jer vidim da je guma popucala i to dosta??

Link to comment
Share on other sites

Imam isti problem....Muke zive dok ubacim u rikverc...A to mi se desava jer su zamjenjeni nosaci motora i mjenjaca, prije toga nisam imao problema...Sada su motor i mjenjac bukvalno visociji no prije...Mozda treba postimati salt teblo...A neko mi rece da je problem u onoj gumi dolje gdje sipka od saltebla ulazi u getribu...Jer pri saltanju u rikverc guma se mora podici gore pa valjda ona "spadne" pa nece...

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

Nije problem u getribi vec u sipci. Vidite da negdje nije iskrivljena i da se nije pojeo mali plasticni valjak na pinjonu koji se nalazi na kraju sipke.

Link to comment
Share on other sites

Da puno ne filozofiram. Provjerite ovo sto je zaokruzeno :hey:

post-737-1238184355_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja problema s tim rikvercom na svojoj 19 i mislio sam da je do saltebla i kupio nove plastike slozio to al opet nije htio u rikverc.

Zatim se majstor zavuko ispod auta i vratio neku dole gumu koja je bila sletila i od tad nemam problema.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u getribi vec u sipci. Vidite da negdje nije iskrivljena i da se nije pojeo mali plasticni valjak na pinjonu koji se nalazi na kraju sipke.

evo vidim da ima taj valjak lufta... tj.tamo cijela sipka ima malo lufta...samo neznam kako toide dole... help :hey::nezna:

Link to comment
Share on other sites

Na dnu valjka imas seger. Trebaju ti tanka elektricarska kljesta (ona zakrivljena pod 90 stupnjeva sa siljastim vrhovima) da maknes seger i onda samo izvuces valjak prema dole i promjesnis ga s novim. Na rucici mjenjaca je jednostavno jer samo vida i matica sluze za pricvrscivanje.

Broj plasticnog valjka je 77 00 872 205 (cca. 20 kuna)

Link to comment
Share on other sites

riješeno....nije do valjka nego do poluge mjenjača...izgleda da se skrivila i trebalo ju je samo malo je poravnat...eto radi...i jos jednom hvala :hey: :hey:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.