Jump to content

R5 GTT prozor zapinje


živac

Recommended Posts

znači vozačevo staklo(el.podizać) neide gore a ni dolje tj ide malo pa stane pa mu rukom pomogneš pa ide itd... :tup:

sve je super radilo, al je auto malo stajao, nije se otvarao prozor i sad neće..

kaj treba podmazati?? s čim??

Jure?? netko drugi??

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Probaj podmazati grafitnom mascu, mehanizam tj.sajle...Nista drugo mi ne pada na pamet...A mozda su otisli kroneri u motoricu ili sajle pa zapinje...

Link to comment
Share on other sites

Nije to do sajle. Jednostavno s vremenom struja od prozora u GTT oslabi jer su vodici pretanki i oksidiraju. Posto je auto dugo stajalo svi kederi su se rasusili, a GTT ima one "dlakave" to jos vise otezava posao. Za pocetak probaj silikonskim sprejem podmazati kedere, a ako nakon toga bude isao prozor gore/dolje bez pomoci ali sporo onda treba provuci nove zice.

Ja sam na svome cistio komplet motorice i citave sajle izvan auta i kad se spoji direkt na akumulator oba su jednako jaka, a kad su na autu suvozacev sporije radi pogotovo kad je kisa :doh:

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

znači da kedere podmažem...ajde budem probao ;)

a stajao je po kiši,suncu..pa nije niti čudo da su se kederi osušil.

budem i spojeve malo pogledao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

e da malo ovo dignem.... podmazao sam kedere, ali prozor sad ide dolje al gore ne :nezna: :nezna:

kaj da radim??

jure pomaži ;)

Link to comment
Share on other sites

Tako je i kod mene. Premalo struje dolazi do elektromotora i nema snage da podigne prozor. Treba provuci nove zice (po mogucnosti malo deblje) jer su ove oksidirale i to bi trebalo rijesiti problem. Jesi li slucajno primjetio na osvjetljenju kontrol table kako ti "vuce" struju pa ti oslbi intezitet?

Link to comment
Share on other sites

nisam to gledao, al sam vidio da mi se ugasi lampica od akumulatora kad dižem prozor... znaći da je do žica...

a budem se probao igrati s tim, nego do kud bi trebao povuči nove žice??

Link to comment
Share on other sites

nisam to gledao, al sam vidio da mi se ugasi lampica od akumulatora kad dižem prozor... znaći da je do žica...

a budem se probao igrati s tim, nego do kud bi trebao povuči nove žice??

Od racve koja se nalazi ispod plasticnog poklopca. Nalazi se bocno ispred vrata odmah do poluge za otvaranje haube (lijeva strana) i kutije s osiguracima (desna strana).

Link to comment
Share on other sites

Od racve koja se nalazi ispod plasticnog poklopca. Nalazi se bocno ispred vrata odmah do poluge za otvaranje haube (lijeva strana) i kutije s osiguracima (desna strana).

:poljubi: hvala na info :bigl: kaj bi ja bez tebe......

Link to comment
Share on other sites

Stavio ručne podizače prozora :bigl: lol

Vjeruj mi da mi je par puta doslo da to napravim ali kako nemam servo, abs, siber, radio onda se moram necim pohvaliti :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Vjeruj mi da mi je par puta doslo da to napravim ali kako nemam servo, abs, siber, radio onda se moram necim pohvaliti :bigl:

evo upravo zato.... ono da mogu reći : od opreme imam centralno(u mojem slučaju alarm i daljinsko), el podizače.... :plazi:

Link to comment
Share on other sites

ma ustvari nemam ja GTT..to sam ja izmislio :tup: :tup: :tup::lool:

ma polako bude slika bilo.. :)

Link to comment
Share on other sites

ma ustvari nemam ja GTT..to sam ja izmislio :tup: :tup: :tup::lool:

ma polako bude slika bilo.. :)

to slusam vec dvije godine :laugh:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.