Jump to content

H7 kratko svijetlo


Guest

Recommended Posts

Pozdrav svima,

ja se ispričavam ako već postoji tema na račun h7 žaruljica, ali search mi šteka i jednostavno ne pronalazi ništa.

Dakle, imam slijedeći problem. Radi se o Meganeu 1.5 dCi 85KS, 2007.g.Otkad sam prvi put promjenio H7 (Philips) kratko svijetlo (godinu i par mjeseci nakon kupnje automobila) dešava mi se da ih mijenjam svaka dva mjeseca. E sad, znam da Renault (ili bar svi oni koje sam ja imao) imaju određenih problema sa strujom i stabilizacijom napona, ali dešavalo mi se slijedeće:

- Nakon prve zamjene nije proslo ni mjesec dana izgorila je jedna pa druga. Mislio da je to jer nisu uparene, pa sam kupio dvije iste, ali nakon dva mjeseca ista stvar, jedna je crkla (nema pravila - nekad lijeva, nekad desna). Bile su Boscheve pa sam mislio ajde da kupimo nešto bolje.

- Drugi put su to bile Osram žarulje, ali ista stvar, dva mjeseca i pufff ...

- Treći put sam pljunuo nekim 180 kn za par filipsovih žaruljica koje svijetle "bijelo" i navodno su skupe, jer u sebi imaju stabilizator napona ... ja sav presretan, ali nakon cca. 5 mjeseci crkla mi žaruljica.

Možda sam ja lud i očekujem da mi žarulja traje bar godinu dana, pogotovo zato jer se ljeti ne vozim sa ugašenim svjetila, ali više neznam što bi. Ovdje pišem Vas pitam za savjet i modele žaruljica koje vi koristite i imate dobra iskustva s istima.

Unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

probaj philips premium daju 30 %više svijetla ,valjda, al eto mog šogoru na meganu 2005 traju već pol godine, al nemoj puno očekivat svi znaju da H7 nemaju neki vijek trajnja :hey:

Link to comment
Share on other sites

Večina tih skupljih žaruljica koje jače svijetle traju kraće, recimo na Osram kutijici ti je naznačeno da li traje duže ili kraće. I da imaš pravo, vodili smo raspravu o tome na puno mjesta i došli uvijek do istog zaključka, ako bolje svijetle, traju kraće i obrnuto, pa ti sam odaberi što želiš.

Link to comment
Share on other sites

kad mjenjas zaruljicu, dal diras stakleni dio prstima? nesmije se dirat prstima inace ce odma prdnut :hey: desilo se i meni par puta, odkad drzim za pinove i ne diram staklo zaruljice, traju mi po godinu dana...

Link to comment
Share on other sites

kad mjenjas zaruljicu, dal diras stakleni dio prstima? nesmije se dirat prstima inace ce odma prdnut :hey: desilo se i meni par puta, odkad drzim za pinove i ne diram staklo zaruljice, traju mi po godinu dana...

U slučaju držanja za staklo neće pregoriti žarna nit, nego se može desiti da na staklu ostane tamna mrlja, a moguće je i da staklo pukne (u radu, ne odmah čim pipneš).

Link to comment
Share on other sites

da, pa naravno, nisam mislio da ce odma izgoriti ili puknut staklo, ali nakon krace uporabe ce izgoriti ... tj. trajat ce dosta krace, slazes se?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

ja se ispričavam ako već postoji tema na račun h7 žaruljica, ali search mi šteka i jednostavno ne pronalazi ništa.

Dakle, imam slijedeći problem. Radi se o Meganeu 1.5 dCi 85KS, 2007.g.Otkad sam prvi put promjenio H7 (Philips) kratko svijetlo (godinu i par mjeseci nakon kupnje automobila) dešava mi se da ih mijenjam svaka dva mjeseca. E sad, znam da Renault (ili bar svi oni koje sam ja imao) imaju određenih problema sa strujom i stabilizacijom napona, ali dešavalo mi se slijedeće:

- Nakon prve zamjene nije proslo ni mjesec dana izgorila je jedna pa druga. Mislio da je to jer nisu uparene, pa sam kupio dvije iste, ali nakon dva mjeseca ista stvar, jedna je crkla (nema pravila - nekad lijeva, nekad desna). Bile su Boscheve pa sam mislio ajde da kupimo nešto bolje.

...

I meni su na Meganu (2007.g) pregorile original Philips H7 nakon godinu i par mjeseci (tada se moralo i ljeti voziti sa upaljenim svjetlima) pa sam ih zamijenio Boschevim koje i dalje svijetle i trebale bi duže trajati pošto ljeti danju za dobre vidljivosti nisu uključene...a kod ugradnje sam pazio i nisam ih dirao po balonu.

Ako si ih ugrađivao bez pipkanja balona onda je greška negdje u naponu jer nije normalno da izgaraju ko šibice...

Link to comment
Share on other sites

I meni su na Meganu (2007.g) pregorile original Philips H7 nakon godinu i par mjeseci (tada se moralo i ljeti voziti sa upaljenim svjetlima) pa sam ih zamijenio Boschevim koje i dalje svijetle i trebale bi duže trajati pošto ljeti danju za dobre vidljivosti nisu uključene...a kod ugradnje sam pazio i nisam ih dirao po balonu.

Ako si ih ugrađivao bez pipkanja balona onda je greška negdje u naponu jer nije normalno da izgaraju ko šibice...

hvala svima na savjetima ... definitivno bez pipkanja balona, posebno vodim računa o tome ... možda sam samo prvi put dirao ili čak ostrugao balon o kučište ili nešto slično, jer pretpostavljam da znate kako je problematično promjeniti žarulju na Meganeu, ako je mijenjate prvi put ...

najviše me strah te greške u naponu odnosno variranju, ali onda me čudi kako su one prve dugo izdržale ... a ništa, danas idem uzeti novi par, čujemo se za dva mjeseca po ovom pitanju :D

Link to comment
Share on other sites

ak imas lece u faru uzmi xenon kit... cak i oni najjeftiniji za 400tinjak kn traju... meni vec skoro god i pol sve pet... osim crknutog balasta (100kn)... al ak se radi o 100tinjak kn na godinu, to nije nis... zarulje su takodjer jeftine (150tak kn par), iako meni jos prve obje rade...

evo bas mi je nedavno otislo balast, pa dok sam cekal da stigne novi, vozil sam se samo s lijevim svjetlom... i mogu reci da mi je desni falil samo dok sam skretal u desno... i ne pada mi na pamet vratit se na halogenke... zivio! :hey:

Link to comment
Share on other sites

ak imas lece u faru uzmi xenon kit... cak i oni najjeftiniji za 400tinjak kn traju... meni vec skoro god i pol sve pet... osim crknutog balasta (100kn)... al ak se radi o 100tinjak kn na godinu, to nije nis... zarulje su takodjer jeftine (150tak kn par), iako meni jos prve obje rade...

evo bas mi je nedavno otislo balast, pa dok sam cekal da stigne novi, vozil sam se samo s lijevim svjetlom... i mogu reci da mi je desni falil samo dok sam skretal u desno... i ne pada mi na pamet vratit se na halogenke... zivio! :hey:

hmmm ... nisam razmišljao o tome ... koliko vremena je potrebno za instalaciju, mogu li to sam obavit ili je bolje dati nekom tko zna?! ako bi to stavljao, ne bi stavljao neki najjeftiniji, jer ne želim biti jedan od onih koji bliješte iz kontra smjera ili u retrovizoru, koje ja tu i tamo opsujem :)

Link to comment
Share on other sites

mores ga sam, nije bed, samo treba smjestit i ucvrstit balas i sve spojit (sve nacrtano, jednostavno i logicki)... to kaj farovi bljeste je obicno zbog nepodesenosti fara il zbog fara koji nema lecu nego klasicni reflektor... u takve farove bolje ne stavljat xenon...

Link to comment
Share on other sites

mores ga sam, nije bed, samo treba smjestit i ucvrstit balas i sve spojit (sve nacrtano, jednostavno i logicki)... to kaj farovi bljeste je obicno zbog nepodesenosti fara il zbog fara koji nema lecu nego klasicni reflektor... u takve farove bolje ne stavljat xenon...

budem se raspitao, hvala ... ufff, to mi je josh jedna investicija, treba pare skupit .... u planu je redom muzika, remap i xenon (očito) do kraja godine, a na kraju zime nove ljetne gume i felge ... samo još moram razraditi plan pljačke banke :D

Link to comment
Share on other sites

drzim fige za banku... nego... nisam primjetil da si potvrdil da imas lece u faru... jer ak nemas, onda xenon prekrizi :hey:

btw... xeonon ti je najmanja stavka u cijeloj ovo prici s mjuzom, remapom i gumama... osobno bi prvo isel na remap k tiboru... 85++ :yeah:

Link to comment
Share on other sites

drzim fige za banku... nego... nisam primjetil da si potvrdil da imas lece u faru... jer ak nemas, onda xenon prekrizi :hey:

btw... xeonon ti je najmanja stavka u cijeloj ovo prici s mjuzom, remapom i gumama... osobno bi prvo isel na remap k tiboru... 85++ :yeah:

da da, imam leće :ahaa: ... ma lako za redosljed hehe , ove tri stvari moraju biti ove godine, samo da lova kapne :fucka:

da, uputili me tiboru, a evo kad napišem ovaj post bacam se i na ispunjavanje obrasca za učlanjenje u Renault Klub ...

pretpostavljam da si i ti svog UBERclia re mapao kod njega ... :D

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam da si i ti svog UBERclia re mapao kod njega ... :D

naravno :zubo: sad koljem geteije po narudzbi :ahaa:, a na benzi me se nikad ne sjecaju od prethodnog puta :bigl:

Link to comment
Share on other sites

a na benzi me se nikad ne sjecaju od prethodnog puta :bigl:

hahahahahaha ... to je ono najljepše ;) ... prošli tjedan srušio rekord Pula - Pag - Zadar - Split - Zadar - Pula, autoceste nisam vidio, sve magistralom potoršnja 4,4 l/100 km domet 1191 km do rezerve.

i onako usput, je li moguće da mi rezervoar ljeti primi 55 lit dok zimi 45 lit (+ rezerva)? ... meni ima logike zbog građe materijala, ali mi je ogromna razlika

Link to comment
Share on other sites

pa je malo velika razlika... meni je u pocetku u rezervar stalo max 42-43l nakon paljenja rezerve, a sad 46-47, neam pojma zakaj... i ne varira mi ljeti-zimi :nezna: ... cudne su biljke ti renaulti...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

eto, prije 20 dana bio na servisu ... s obzirom na problem gorenja žaruljica, došao sam u servis sa izgorenim kratikim H7 svijetlom ... u servisu mi ga uredno promjenili i ja pomislio super, sad sam na konju ... međutim, prije tri dana (17 dana) nakon servisa žaruljica je ... pogodite što ... izgorila ... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ... živci su me ulovili, mrzim kad mi tako nešto ne štima, a neznam kako rješit ... sve u svemu, rekord je srušen! ... 17 dana ...

mislim da je Xenon sve izgledniji ...

Link to comment
Share on other sites

^^^

Oni ti stave njihove žaruljice ili ti doneseš svoje?

oni su stavili svoje ... promjenili su mi to bez da su me pitali, ali u biti ja sam zaboravio naglasiti da ne mijenjaju, jer sam mislio promjeniti za koji dan, dok ne odlučim koje stavit ... sad sam opet tamo di sam bio prije 17 dana :))

ako se dobro sjećam, cijena je bila nekih 35 kn + montaža tako da je očito da nije bila neka kvalitetna

Link to comment
Share on other sites

Uzmi neke dobre žaruljice, odi do nekog mehaničara od povjerenja, ili kod njih u krajnjem slučaju, pa nek ti promijene.

Sigurno će potrajat dulje od 17 dana!

Link to comment
Share on other sites

Uzmi neke dobre žaruljice, odi do nekog mehaničara od povjerenja, ili kod njih u krajnjem slučaju, pa nek ti promijene.

Sigurno će potrajat dulje od 17 dana!

hmm hmm ... što bi bile dobre žaruljice?! istošio se i probao razno razne varijante ... :) zadnji put uzeo par phipsovih koji me koštao 180 kn!

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

probaj nać neke long life...

Ne trebaju bit neke fensy-šmensy, ni neke s jakim svjetlom....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.