Jump to content

H7 kratko svijetlo


Guest

Recommended Posts

Ma tako je, ebay je zakon, ja sam si baš naručio dvije ledice za pozicije za 10 kn. Uglavnom većina stvari je puno jeftinija nego kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Ajde jesi li više stavio HID? 430kn u Metrou, radi bez greške ;)

nažalost još ni kune uložio u Megy ... jbg, kriza, ubi ova secesija, PVD :bigl: ... to je na čekanju, jer su uletili neki drugi životni prioriteti, a zadnje osramovke koje su kupljene josh drže :hura: ...

Link to comment
Share on other sites

pošto imam ksenon kratka, kada upalim duga žalosno su žuta. Razmišljam da u far od dugog svjetla stavim ovo sa slike da bar malo smanjim razliku u Kelvinima. Gdje ih ima kupiti kod nas i pošto, zna netko?

post-138-12644278751981_thumb.jpg

http://www.autoexpre...st_h1_blue.html

Hm, evo ima u Molydonu, par 221 kn. Jebate skoro ka ksenon koštaju, fuck.

http://www.molydon.hr/rasvjeta_1.php?mid=32#

221 kn?? To je pljačka nad pljačkama! Kao što je kolega rekao odi na ebay! Ja sam naručio par H1, par H7 i par H11 za ukupno 90kn!! To tek toliko da isprobam vijek trajanja i kvalitetu. Sve su to halogene žarulje punjene sa malo extra xenon plina. Ove koje sam naručio su 6000K.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod ugradnje H7 žaruljica bitno je da se ne dodiruje vrh žaruljice (metalizirana kapica). Par puta sam mijenjao žaruljicu, ali otkad sam pazio da ne dodirujem vrh (po savjetu prodavača) žaruljica traje već više od godine i pol.

Drugi savjet je da se najprije upali auto pa tek onda svijetla (neki imaju suprotnu naviku) jer pri paljenju dolazi do pada napona što može utjecati na vijek trajanja žaruljice.

Link to comment
Share on other sites

krepale philipsove extreme... jedna ujutro, druga navečer :D

uzeo osram silvervision i evo... svijetle :D

dobre su, nema šta... zapravo sve te 50-80+ brendane su toliko dobre i nijanse su razlike među njima, prava razlika se vidi kad sjedneš u neki stariji auto koji ima "normalne" halogenke, oči ti ispadnu od neosvjetljene ceste.

Link to comment
Share on other sites

nažalost još ni kune uložio u Megy ... jbg, kriza, ubi ova secesija, PVD :bigl: ... to je na čekanju, jer su uletili neki drugi životni prioriteti, a zadnje osramovke koje su kupljene josh drže :hura: ...

znam kako ti je, o znam.

Nego kad zbrojiš sve koliko si potrošio na halogenke mislim da si se primakao cifri od oko 400 kn za HID

Link to comment
Share on other sites

400kn hid bez leće sigurno nije way to go... evo prije 15 minuta od vg do zg, tamo di su traktoristi na štrajku ford kuga i ugrađen 6k+ xenon naknadno... o kako je samo osjetio moć kočenja i dugih svjetla zguza.

je**te pa nisam vidio ništa koliko je svjetlio iza mene, a taj dio je mrkli mrak.

Link to comment
Share on other sites

400kn hid bez leće sigurno nije way to go...

Koliko ja vidim kolega MaxLuppo u avataru ima Scenic sa lećama, nisam nikome predlagao HID bez leća :ahaa:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim kolega MaxLuppo u avataru ima Scenic sa lećama, nisam nikome predlagao HID bez leća :ahaa:

kolega MaxLuppo u avataru ima Megane II sa lećama :zubo: ... prijedlog je dobar i stoji ... nećete vjerovati, ali H7 mi još rade :hail: ... bosch na ina benzinskoj 55 kn

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Umjesto da bacate novce na žarulje, prvo odite kod električara da vam elektro instalacije pogleda na autu. Izbjegavajte obojene žarulje jer lošije svijetle od 'neobojenih'. Najbolji rezultati se postižu sa žučkasto-bijelim svjetlom, sve drugo je samo šminka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Pozz. Da oživim malo temu:

Naime pregorjela mi je plastika na spoju h7 žarulje. Jel se može taj konektor posebno kupiti, i ako da kako je najbolje to zamijeniti.

hvala! 

Link to comment
Share on other sites

Sta je tebi tocno otislo. Dio koji sjedi na zarulji ili? Tog je najbolje zamijeniti kvalitetnim. Plastika se otopila kao posledica loseg kontakta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, bas taj dio koji sjedne na žarulju, plastika se otopila i raspala.

Kupio sam novi konektor (univerzalni za h7) za 17 kn  pa ću sada probati to zamijenit (prespojiti žice)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.