Jump to content

H7 kratko svijetlo


Guest

Recommended Posts

Meni u prosjeku traju duze od pola godine, a stavljam one iz njihovog servisa...nista specijalno.

Pola godine mi je prihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao sam i ja sa žaruljama putešestvija,sve dok nisam za rođendan od frenda dobio paket od 10 komada HELLA žaruljica prije 16 mjeseci.Stavil sam dve i rade ko blesave,ostatak vozim u rezervnom priboru... :hey:

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja sa žaruljama putešestvija,sve dok nisam za rođendan od frenda dobio paket od 10 komada HELLA žaruljica prije 16 mjeseci.Stavil sam dve i rade ko blesave,ostatak vozim u rezervnom priboru... :hey:

hella još nisam probao, a još uvijek se vozuim sa onom zgorenom ... vrijedi pokušati :) ...

Link to comment
Share on other sites

Osram "light&day" model dugotrajne žarulje. Sve sa prefiksom ultra, super, 30%+, 50+ i slično svjetle dulje, ali traju kraće

Link to comment
Share on other sites

Zasto si ne stavis HID, tj xenon?

Koliko znam megane ima lecu, stavis unutra 4300k i pod jedan auto ce izgledat 3x bolje, pod dva svjetlit ce duplo bolje i pod tri nece ti crkavati lampica.

Kod mog frenda ti je cca 100 eura s montazom sve zajedno i napravit ce ti odlicno.

evo kak ti to kod mene izgleda, 4300k u leci, isto kao original... btw vidi detalj parking senzora, isto je on ugradivao, dakle covjek ce ti napravit vrhunski

72331570045935437464185.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zasto si ne stavis HID, tj xenon?

u planu je xenon ... čekam da neka lova kapne pa ide redom remap, muzika, xenon, felge ... 100 eur s montažom?! pretpostavljam da ti je frend iz zg, pa bi mogao eventualno razmislit o tome kad budem dolazio u zg na remap.

Link to comment
Share on other sites

u planu je xenon ... čekam da neka lova kapne pa ide redom remap, muzika, xenon, felge ... 100 eur s montažom?! pretpostavljam da ti je frend iz zg, pa bi mogao eventualno razmislit o tome kad budem dolazio u zg na remap.

Brzo ćeš izgubiti red :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam Clio II 02g i od kad sam ga kupio žarulje su mi trajale po 3mj. Mjenjao sam od jeftinih do skupih, jedino sam pazio na UV stop i stalno je bilo isto po 3mj i gotovo. S autom radim puno kilometara i u ovih 7g imam 190tkm. Prije cca godinu dan sam nakon kemijanja sa ledicama za pozicije primjetio da mi je malo rastopljena plastika od konektora za poziciju pa sam izvadio obje lampice od pozicije. Eto sad već imam tako cca godinu dana i nije mi pregorila niti jedna žarulja, a koristim iste žarulje kao i prije.

ps. prednost nemanja pozicije je taj što možete imat upaljene samo maglenke :laugh:

Link to comment
Share on other sites

žarulje su potrošna roba,neke traju duže neke kraće očito sve ovisi od proizvođača i cijene koju ste spremni platiti.

moja iskustva su onako,trajanje dva tri mjeseca i to je to za 30tak kuna.

izmjena je jednostavna i laka.

nema razloga da sami to ne napravite umjesto čekanja i traženja servisa!

Link to comment
Share on other sites

hmmm.... moje iskustvo govori suprotno. Ja vec godinama kupujem Bosch H7 za cca +-25kn. Žarulja traje zadovoljavajuce dugo (više od dva-tri mjeseca) i svijetli dobro.

Što se izmjena tiče to je na Cliu bilo jednostavno i lako pa mi nije padalo na pamet da idem u servis, ali na Meganeu mi se to iskreno ne da i spreman sam platiti nekoga ko to radi manje vise svaki dan da on to rutinirano obavi.

Link to comment
Share on other sites

hmmm.... moje iskustvo govori suprotno. Ja vec godinama kupujem Bosch H7 za cca +-25kn. Žarulja traje zadovoljavajuce dugo (više od dva-tri mjeseca) i svijetli dobro.

Kod mene su Bosch H7 već nešto duže od godinu dana i svijetle zadovoljavajuće a nisu preskupe (oko 39 kn)...pravi bestbuy a vidim da su osvojile "srebro" u onom gore testu.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Philips X-treme Vision H7: kupljene 07/2008, svijetle dan danas u Cliu

Philips Bluevision: bile 3god u starom R19 16V. Prodao sam auto s tim lampama i još su radile.

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije pregorilo kratko i dugo svitlo u autu..ali redovito svakih pola godine ode maglenka(h1) ... ali ocu na leonu osram h7 izgara ko lud..mislim da ovisi i o kvaliteti elektro instalacije u pojedinim autima...stabilnost napona itd...

Link to comment
Share on other sites

Kad sam kupio Yugicha prije 6god, ljudi su me savjetovali da ne kupujem Osrama upravo zbog toga jer crkava relativno brzo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Just for the record, Philips X-Treme power... obje krepale istovremeno jučer nakon nešto manje od godine i pol.

Išao sam ih upaliti i samo su blicnule. Desnoj je otišla žarna nit, a na lijevoj ne kužim od čega je krepala. Sve je na svom mjestu i čitava je.

BTW: iduće će biti Philips Bluevision koje su u starom autu izdurale 3.5god

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

dobar rezultat za bluevision... meni (da kucnem o drvo) još uvijek x3m philips delaju nakon nekih godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

Te xtremke izgleda imaju neki timebomb. Kolega s posla mi veli da su se i nekom njegovom rođaku obje istovremeno razletjele nakon godine i pol.

Izmjena desne H7 žarulje na našem Cliu je prevo umijeće. Poludio sam! Far je predebilan. Šta nisu mogli onu plavu žicu nekako fiksirati unutra, a ne pustiti ju da smeta i upada mi u grlo!? Ili tek ona cijev od klime.... katastrofa. Ruke su mi se smrzle i izgrebale kao da sam se igrao s mačkom pokušavajući ubaciti H7 u grlo i još niasm uspio.

Najradije bi odvezao auto u servis nek se oni *ebu s tim

Link to comment
Share on other sites

ma uz malo maltretiranja ide to bez greške... ogrebotina koja ne gine, a ovo sa žicama koje upadaju u far neću ni komentirat koliko me znalo iživcirat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dizem temu iz polumrtvih.. Na levom faru crkao Osram koji sam stavio pre tacno dve godine.. Desni far da ne ureknem, radi sijalica koja je dosla sa njim.. Stavljen Motrio, a kupljen Osram light & day, pa cemo videti kakve su one kada crkne neka druga (verovatno je desna sada na redu :nezna: )

Link to comment
Share on other sites

Dizem temu iz polumrtvih.. Na levom faru crkao Osram koji sam stavio pre tacno dve godine.. Desni far da ne ureknem, radi sijalica koja je dosla sa njim.. Stavljen Motrio, a kupljen Osram light & day, pa cemo videti kakve su one kada crkne neka druga (verovatno je desna sada na redu :nezna: )

ne bi ti bilo loše da si možda promjenio obje ... duže će ti trajati, a ovu bez para možeš objesti oko retrovizora :bigl:

Link to comment
Share on other sites

ne bi ti bilo loše da si možda promjenio obje ... duže će ti trajati, a ovu bez para možeš objesti oko retrovizora :bigl:

Ajde jesi li više stavio HID? 430kn u Metrou, radi bez greške ;)

Link to comment
Share on other sites

pošto imam ksenon kratka, kada upalim duga žalosno su žuta. Razmišljam da u far od dugog svjetla stavim ovo sa slike da bar malo smanjim razliku u Kelvinima. Gdje ih ima kupiti kod nas i pošto, zna netko?

post-138-12644278751981_thumb.jpg

http://www.autoexpre...st_h1_blue.html

Hm, evo ima u Molydonu, par 221 kn. Jebate skoro ka ksenon koštaju, fuck.

http://www.molydon.hr/rasvjeta_1.php?mid=32#

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.