Jump to content

Servo u R5


Guest

Recommended Posts

jel paše ta kombinacija, znači kad/ako nabavim servo letvu i pumpu od R19 šta dalje? ide li letva od 19ke u 5icu bez kemijanja? i šta vrti pumpu od serva? kolka je to zajebancija sve složit?

Link to comment
Share on other sites

pitaj danijelaR5gtt on ima u svojoj petici servo od 19ke

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao letvu iz r19-malo duža od originala al paše,barem nemoraš stavljat onaj distancer za sportske volane,ha,ha.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde pisite kako napraviti to...maltretirao sam majstora da mi to uradi i nece....kaze ne moze, a ja svojim ocima procitao ovde na forumu da su ljudi ugradjivali....

Citao sam da su stavljali sa elektricnim motorom.....

OCU I JA TO !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ajde pisite kako napraviti to...maltretirao sam majstora da mi to uradi i nece....kaze ne moze, a ja svojim ocima procitao ovde na forumu da su ljudi ugradjivali....

Citao sam da su stavljali sa elektricnim motorom.....

OCU I JA TO !!! :)

sve se može samo se treba malo potruditi i radit sa voljom i pokušati napraviti posao dosta kvalitetno, neznam koji motor imaš u petici da ti he potreban servo.

Inace imaš orginal 5 sa servom vidio uživo R5 bacarra , a ovo drugo su ti sve preinake letva od r19, spone tokarene , krajnici r5 osovina na volanu tokarena , te pumpa ovisi o mjestu može meh, a može i elek.

Link to comment
Share on other sites

Imam 1.7 multiponint onaj F3N GTE-ov standardni, i nije bas lako motati kao na primer u onoj sa 1.4 motorom i gumama 165 ili 155 ,

znam da ima dosta prepravki ali nije nemoguce kako pricaju....

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim na 175/50 R 13 na 6J (sirina oko 19 CM)...Volan uopste nije tezak, dlanom ide bez problema, a imam istu masu motora kao i F3N 717/6...Vidjao sam GTE-a za Svicarsko trziste koji su imali originalnu servo letvu...Kad vozilo ne radi nemoguce je maknuti volan, cim upalis prstom ide volan...

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam upucen u problematiku trebaju ti spone i krajnice od R5 ostale ide bez problema. Kod R19 i Clio su spone drugacije pa se krajnice od 5-ice nemogu duboko u njih zavrnuti. Ako stavis sve od Clio nemozes spur nastelati jer kad se krajnice do kraja zavrnu opet je malo....provjereno

el. pumpu nije problem upasati ali mehanicku sto ide preko remena jeste.....

Link to comment
Share on other sites

Imam 1.7 multiponint onaj F3N GTE-ov standardni, i nije bas lako motati kao na primer u onoj sa 1.4 motorom i gumama 165 ili 155 ,

znam da ima dosta prepravki ali nije nemoguce kako pricaju....

Kad si zadnji put otvorio i podmazao letvu i zglobove? Mislim da je kod tebe u pitanju suha i nepodmazana letva...to se kod tebe mora motati bez problema...

Link to comment
Share on other sites

Nakon podmazivanja kod mene je prestalo skripati pri okretanju i skoro duplo lakse se vrti :hey:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.