Jump to content

Ugradnja centralnog i daljenskog u R5


M4rk0

Recommended Posts

Ja sam radio sam sebi...Vrlo lak posao...Kupio 4 motorica, centralu, daljinski i njegov modul raskopao tapacirunge, provukao instalaciju i to je to :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam radio sam sebi...Vrlo lak posao...Kupio 4 motorica, centralu, daljinski i njegov modul raskopao tapacirunge, provukao instalaciju i to je to :hey:

hm, znaci nije nista tesko?:) jesi imao kakve sheme??

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je spremno imaju Jackovi samo pokopcas a dobijes shemu zajedno u kutiji...Nije problem spojiti...

Link to comment
Share on other sites

Ma joooj prosto k'o pasulj...Zakacis sipku koja dodje uz motoric na onu sipku od onog "hepeka" za zakljuavanje iznutra...Vidis rukom koliki je hod motorica jer i bez struje radi gore - dole...Zatim namjestis ocrtas rupe, izbusis i prvrstis...Poslije samo ustimas taj hod, nista lakse...

Link to comment
Share on other sites

Ma joooj prosto k'o pasulj...Zakacis sipku koja dodje uz motoric na onu sipku od onog "hepeka" za zakljuavanje iznutra...Vidis rukom koliki je hod motorica jer i bez struje radi gore - dole...Zatim namjestis ocrtas rupe, izbusis i prvrstis...Poslije samo ustimas taj hod, nista lakse...

:dobroje:

jos jedno pitanje..mislim uzeti daljinac skakavac, pa me zanima jel se moze izrezati na skakavcu oblik kljuca kojim palim auto? :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze...Ajde dajte mi par sati, pa cu napraviti DIY ugradnja "CDZ"...Sve cu da objasnim....Za 2 sata max ce biti tu sve.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze...Ajde dajte mi par sati, pa cu napraviti DIY ugradnja "CDZ"...Sve cu da objasnim....Za 2 sata max ce biti tu sve.. ;)

:hail: :hail: :zivili:

Link to comment
Share on other sites

Ugradnja centralnog daljinskog zakljucavanja

*Fotografije su sa NET-a nisam fotografisao taj proces kad sam ja radio ali je sve jasno!

Potrebno je prije svega nabaviti set koji se sastoji (obicno) od 4 motorica, dijelova za pricvrscivanje, instalacije, modula za motorice, daljinski i modul za daljinski koji ce se kasnije kopcati sa modulom za centralnu (ukoliko nisu kao 1 cjelina).

post-7547-1254667196_thumb.jpg

Raspakovati vrata, poskidati tapacirunge, pretince itd. Naci najpovoljniji polozaj u vratima, za rad prilikom montaze kao i za rad motorica, da ne zapinje o staklo i sl. Kada ste uradili isto i osmotrili gdje bi motoric mogao „odsjesti“ uzet cemo motoric i njegove propratne dijelove za montazu izdvojiti sipkicu i metalnu „stegu“ kojom se pricvrcuje motoric i dio na vratima koji sluzi za zakljucavanje iznutra.

post-7547-1254667217_thumb.jpg

post-7547-1254667290_thumb.jpg

Provucemo sipku kroz motoric ili odvojimo pokretnu glavu motorica od istog te provucemo sipku kroz nju te nanesemo na lice mjesta i lagano privrstimo te utvrdimo koliko je kretanje motora te gdje ce najbolje leci. Kada smo utvrdili da sve moze proci bezbolno napravimo 2 rupe na kojemo cemo pricvrstiti motoric. Kada smo to ucinili, krenut cemo dalje na 2,3,4 vrata. Poslije toga dolazi dosadan dio posla, provlacenje instalacije. Sve je obiljezeno i ima svoje „jackove“ tako da nije problem pokopcati, bitno je lijepo provuci instalaciju da se kasnije ne osteti i ne smeta. 1 od motorica je „Master“ – GLAVNI, ostali su „SLAVE“. Obicno se glavni motoric stavlja u lijeva vrata. Kada smo instalaciju pokopcali, provukli odredimo mjesto gdje cemo instalirati module. Ja sam ih stavio ispod volana, u unutrasnjost instrument table, tako da se ne vidi. Potrebno je dovesti direktni plus (najbolje) sa akumulatora za napajanje modula centralnog zakljucavanja. U paketu dodje shema za spajanje centralnog modula sa daljinskom. Pospojimo onako kako je nacrtano i uzivajte. Moguce je izvesti i inpuls na zmigavce ali je potrebno staviti 2 diode na prekidac sva 4 zmigavca da ne bi vracalo struju na iste te ih palilo.

post-7547-1254667423_thumb.jpg

Skakavac kljuc je moguce prepraviti ili cak nabaviti za Renault vozila pa ga samo dati narezati. Ja nisam mogao cekati da nabave za Renault vozila, pa sam uzeo za Opel skinuo taj kljuc a „uglavio“ svoj Renault.

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

Eto momci, moze posluziti nekome, sve u svemu ja sam ostavio 1 dan, jer sam izvadio sjedista, lajsne, tepih itd..Dakle rasklopio unutranjost da bih sto bolje poslozio sve :hey: Uopste nije tesko ugraditi "CDZ" :bigl:

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.