Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Ove dve honde su mi luuuuudilo.... bogte skoro 200k kn!!!! Ja luzer mislio da nakon 4 godine vrijednost pada na oko pola hahahahaha.... Trebali su jos svoju zutu knjizicu prilozit. Bogte koji idiotluk.

Link to comment
Share on other sites

Punac mi je među prvima uzeo takvu novu 1.5 T sa dva topa iza i svom opremom osim sportskog ovjesa.

Prije godinu dana je dobio manje od 20 tisuća eura i to jedva, a imala je negdje oko 70 tkm, a ovaj ak za ovu plavu dobije te novce onda je čarobnjak, a tko je kupi za te pare nek si puca u glavu dok sjedi u autu

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MB110 said:

Kolega s bivšeg posla je nedavno kupio Mazdu 3 sedan s 2.0 atmosfercem i 122 ks, mislim da je bio 165.000 kuna s nekim popustom, dobrom opremom i onom crvenom bojom. Kad je stisnuo gas dok smo se vozili, stvarno je dobro povukao. Pa eto, kao ideja.

+1 za mazdu 3, nisam nikako imao priliku voziti se u toj 122ks znaci fino ide.

Jel brza od meg 1.5dci? :D

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

lambo i nevera, ali nevera može samo pol sata, a dci cijeli dan

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, MB110 said:

Kolega s bivšeg posla je nedavno kupio Mazdu 3 sedan s 2.0 atmosfercem i 122 ks, mislim da je bio 165.000 kuna s nekim popustom, dobrom opremom i onom crvenom bojom. Kad je stisnuo gas dok smo se vozili, stvarno je dobro povukao. Pa eto, kao ideja.

Susjed koji je uzeo novu Mazdu 3 nedavno ima 2.0 atmosferca sa 186KS i radi u atkinsokovom ciklusu u nekim režimima poput kruzanja. Troši k'o moj Clio 1.2, a ide. Brz i uglađen.

Veli da nije baš onako kako Mazda priča da ide kao turbak ;) Veli da ide kao tipični atmosferac. Samo je jako uglađen i troši jako malo ako ga ne stišćeš.

Link to comment
Share on other sites

Hondaši su najgori sektaši.

Plate tu drlju masu i onda misle da vrijedi kao pravi auto.

Za skoro svaku stvar postoji “apgrejd” koji su spremni isto tako masu platiti i onda misle da im je auto još bolji a ne bojrejserskiji.
Tu u mom selu ima dva “znalca” hondaša

, kažu hondisti da je među 2-3 najbolja mehaničara za honde u hr :rotfl: :ludkozmija:

a drugi je davno poharao rejserske forume,  etablirao se kao znalac i stručnjak za honde diljem regije. Ovaj drugi je glava dvoglavog honda genga:doh:

Žare i pale, decki im se bacaju pod noge da im ovi prodaju muda pod bubrege..najgore mi je sto to traje već skoro 20g i puno tih dečkiju je “odraslo” ali ne i sazrelo. 
Dok je ovaca bit će i škara.

Edited by laci
  • Haha 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Čemu pljuvanje po oglasima? Svaki proizvod ima svog kupca. Trenutno na Honda.hr ima u ponudi samo 1.0 turbo Civic. Možda netko baš jako hoće 1.5 jbg onda će i platiti.

Ima ljudi na ovom forumu koji bi prije vozili bicikl nego tri cilindra. Btw nemam pojma jel 1.0 hondin 3 cilindra niti me briga.

Da li je Honda skupa, nekoliko ljudi koji misle da su najbolji i slično je jedna strana ekipa koja voli aute ili ti petrolheada. Druga strana je staloženija, što je više moguće OEM i uživanje u tome.

Tako da to nema smisla uopće pričati koliko vrijedi nešto što se više ne može novo kupiti.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom kako ide inflacija, cijene goriva, hrane enegenta pa i automobila + neke umjetne i stvarne nestašice, a sve začinjeno sa mešetarima koji koriste ovu situaciju, sektaša (Honda, VW, Alfa, Opel Itd) će bit sve manje i manje, a ovčice će bit sretne ako imaju kanister goriva i vozilo u koje ga mogu uliti.. I uz sve to, guraju nam zelenu tranziciju i e-aute. Rezultat, megan 4 osnovni ICE košta 19 k EUR, megane BEV osnovni kosta 35 k EUR. Sektaši navalite…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo u bivšoj firmi novu Lagunu II 1.8 16V, Accorda 1.8 16V i Mazdu 6 2.0 16V.

Laguna je bila najudobnija u vožnji ali daleko najgori auto. Stalno neki kvarovi.

Honda je imala tvornički premekane kočnice koje su brzo otišle. Osim toga sve OK.

Mazda je bila bez mana i kvarova. Vukla je najbolje iz niskih okretaja od sva tri auta, ali je bila gruba u hladna jutra i zvučna izolacija je bila slaba.

Od sva tri auta, Accord je bio najružniji auto, ali je po mojem subjektivnom dojmu mehanički bio najbolji i najuglađeniji.

Link to comment
Share on other sites

On 25. 03. 2022. at 17:22, laci said:

Hondaši su najgori sektaši.

Plate tu drlju masu i onda misle da vrijedi kao pravi auto.

Za skoro svaku stvar postoji “apgrejd” koji su spremni isto tako masu platiti i onda misle da im je auto još bolji a ne bojrejserskiji.
Tu u mom selu ima dva “znalca” hondaša

, kažu hondisti da je među 2-3 najbolja mehaničara za honde u hr :rotfl: :ludkozmija:

a drugi je davno poharao rejserske forume,  etablirao se kao znalac i stručnjak za honde diljem regije. Ovaj drugi je glava dvoglavog honda genga:doh:

Žare i pale, decki im se bacaju pod noge da im ovi prodaju muda pod bubrege..najgore mi je sto to traje već skoro 20g i puno tih dečkiju je “odraslo” ali ne i sazrelo. 
Dok je ovaca bit će i škara.

da nije taj "znalac" možda nadimkom Hitt?

Link to comment
Share on other sites

Danas me zove frend i veli da bu poludio jer mu nitko ne moze reci kad bu mu stigla Škoda Kodiaq koju je kapario u 10.2021. Covjek iz Zubaka mu veli da se moze dogoditi da ne dode ni do kraja godine!!?? Ja provjerio kod bivšeg direktora prodaje VWa za Hr i kod jos jednog pouzdanog covjeka u Zubaku i stvarno, nitko ništa ne zna i nema sanse da se dozna. Bemti kam je sve to otišlo.

Octavia se ceka preko 500 dana, neki modeli ako se i naruce ne postoji datum predviđene isporuke, suludo! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Max said:

Danas me zove frend i veli da bu poludio jer mu nitko ne moze reci kad bu mu stigla Škoda Kodiaq koju je kapario u 10.2021. Covjek iz Zubaka mu veli da se moze dogoditi da ne dode ni do kraja godine!!?? Ja provjerio kod bivšeg direktora prodaje VWa za Hr i kod jos jednog pouzdanog covjeka u Zubaku i stvarno, nitko ništa ne zna i nema sanse da se dozna. Bemti kam je sve to otišlo.

Octavia se ceka preko 500 dana, neki modeli ako se i naruce ne postoji datum predviđene isporuke, suludo! 

Kod mene kum narucio Kodiaqa prosle god i stigao mu prije 2 tjedna i to mjesec i pola prije krajnjeg roka isporuke od 245 dana koliko je pisalo na narudzbi.

Link to comment
Share on other sites

A kad ga je naručio? I koji model? Ovaj moj je uzeo 2.0 TSI DSG 4x4 u full opremi sto dodatno komplicira stvar zbog elektronike. 

Link to comment
Share on other sites

@MaxTSI motora nema isporuke niti narudzbe do daljnjeg i to jos od pocetka treceg mjeseca... ja se ne nadam niti jednon autu ove godine...

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim,dođeš kod prodavača i on ti kaže rok 245 dana i čekaš? Ili 500 dana i ima ljudi koji to čekaju? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dado_sk said:

Ne kužim,dođeš kod prodavača i on ti kaže rok 245 dana i čekaš? Ili 500 dana i ima ljudi koji to čekaju? 

O naucili se na luksuz i sve mora bit odma kad se zamislilo... Pitaj ove starije kako se kupovala zastava lada i ostala auta u nekima toliko dragoj Jugoslaviji i koliko se cekalo... 

Edited by macak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima, Dado.

Efekt Svetog Grala. I suncokretovog ulja 😎

Edited by filipbabok
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dado_sk said:

Ne kužim,dođeš kod prodavača i on ti kaže rok 245 dana i čekaš? Ili 500 dana i ima ljudi koji to čekaju? 

A kaj bi trebali napravit? Ja ako dode za 500 bit cu sretan, pola je vec proslo 😎

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riceburner said:

A kaj bi trebali napravit? Ja ako dode za 500 bit cu sretan, pola je vec proslo 😎

Možda kupiti nešto s skladišta? 😭

13 minutes ago, macak said:

O naucili se na luksuz i sve mora bit odma kad se zamislilo... Pitaj ove starije kako se kupovala zastava lada i ostala auta u nekima toliko dragoj Jugoslaviji i koliko se cekalo... 

To su bili monopolisti. Pa ima auta na skladištu valjda nekakvih?  Ja spadam u te starije. Imao sam 17 kad se juga raspala

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dado_sk said:

Možda kupiti nešto s skladišta? 😭

dobar pokusaj, nema nista lagera,  bila su demo vozila napucana opremom previsokim cijenama...

dealeri i da hoce nemogu imat lagerska vozila, jer se sve proda, poznanik ceka 3 identicna passata za firmu bilo prosli tjedan 400ti dan :D

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dado_sk said:

Možda kupiti nešto s skladišta? 😭

To su bili monopolisti. Pa ima auta na skladištu valjda nekakvih?  Ja spadam u te starije. Imao sam 17 kad se juga raspala

Pa pitaj ove sta su kupovali auto 80do89 g kako je islo... Od narudjbe uplate i isporuke.... Niso to bili monopolisti nego se cekalo sa trake Dado... I sjedalo u auto i vozi doma.. Za zastavu pricam sa ocem u tvornicu isao 87 po novu 101...

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.