Jump to content

Dacia Duster


pešekan

Recommended Posts

14 minutes ago, zeko said:

zrmi kaj nemas ti xenon? 

 

Da ali sam naknadno stavljao Osram DRL. I naravno da sam pao dok nisam atestirao. Prikupio svu dokumentaciju, platio sve cca 300kn i upisali mi u knjizicu vozila sifru svjetala s oznakom u napomeni. Dakle ako to nemas, nije legalno. Pa zvalo se to Osram, Pero Peric ili Philips. Iako to oni navode da je TUV certifikat i sve, ali opet nije legalno. Govorim iz iskustva, da nemislis da te netko podjebava.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zeko said:

znam ja to, ne mislim zloceste budale s foruma ucit hodat😂

 

Pa jel imas upisano u knjizicu?

Link to comment
Share on other sites

Što reći, vrijeđanje umjesto činjenica...
Prestani podjebavati i dokaži da si LEGALNO ugradio led žarulje u farove.

Ako ne znaš, nađi odraslu osobu u blizini i pitaj.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne govorim sada za ove, ali općenito mislim da bi ta svjetla trebali što strožije kontrolirati i policija i tehničke stanice jer sve više vidim na cesti jeftina svjetla sa ebaya koja jedino što dobro rade je zasljepljivanje svih u prometu, a vlasnici misle da su cool sa time jer eto imaju led....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gore navedene LED zarulje nemaju ECE odobrenje, kao sto i stoji na njihovoj web stranici.
Ocito se samo kod nas besramno reklamira nesto sto se ne smije legalno koristiti na cesti.

Ako je kolega to nekako upisao u prometnu, bili bi zahvalni da kaze na koji nacin154d3553482f0b389df0f0904fef467b.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo bas danas pricao sa CroXenon likom s njuskala jer me zanimaju malo "plavicastije" zarulje. Osram d1s cool blue boost. Taman budu bijele jel su negdje 7000k. Al ja imam lecu i volim malo bijelije da bude. No ima i H7 led u ponudi za kratka i to je drama. Ja bi to jedino u dugo roknio.

Link to comment
Share on other sites

neka croxenon ne prica gluposti, cool blue boost nije nikako 7000. imam ih na laguni, mozda ako su 5500...

6500 je ful plavo, 8000 je vec skoro pa ljubicasto, a 7000 je negdje izmedu...meni na laguni je izmedu bijelog i plavog, mali vise prema bijeloj...nikako 7000

 

evo nasao sam 5000K su...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ruske said:

neka croxenon ne prica gluposti, cool blue boost nije nikako 7000. imam ih na laguni, mozda ako su 5500...

6500 je ful plavo, 8000 je vec skoro pa ljubicasto, a 7000 je negdje izmedu...meni na laguni je izmedu bijelog i plavog, mali vise prema bijeloj...nikako 7000

 

evo nasao sam 5000K su...

https://www.osram.com/ecat/XENARC COOL BLUE BOOST - OFF-ROAD-Xenon headlight lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_2967650/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4057453/

Di si nasao da su 5500? To sto u stvarnosti nisu 7000k je druga prica. Ja govorim sto pise na sluzbenoj stranici. I te nisu legalne isto, no razliku u svijetlu na ksenon faru nebu tako lako primjetio itko. Te boost vuku na hladno bijelo. Toplo mi je dojadilo i zato bi isao na ovu zarulju. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ninoo said:

Ne govorim sada za ove, ali općenito mislim da bi ta svjetla trebali što strožije kontrolirati i policija i tehničke stanice jer sve više vidim na cesti jeftina svjetla sa ebaya koja jedino što dobro rade je zasljepljivanje svih u prometu, a vlasnici misle da su cool sa time jer eto imaju led....

definitivno se slažem s tobom! ovo je strava po cesti s tim nadobudnim aftermarket neprofesionalnim riešenjima... što od nekih divljih žarulja fušerskih postavljenih do šugavih kneskih xenona postavljenih u farove koji tuku svuda samo ne na cestu

Link to comment
Share on other sites

I tako, prazne riječi bez konkretne potvrde što i kako je upisano u prometnu. Šokiran sam! :kava:
Zaključak: ilegalne.
 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2019-11-06-08-22-35.thumb.png.a1e57e06040402081bf67ff14c6c6ff6.png     Screenshot_2019-11-06-08-23-36.thumb.png.433fde123fb9a464e363c65f4086c0f2.png

 




 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Nema frke stari, nemaš upisano, žarulje su ilegala.  Samo ne znam čemu muljanje? Kome i što pokušavaš dokazati?

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Zasto se blamiras ako nemas to u knjizici? Znaci nemoras je slikat cijelu, ali u napomeni to moras imat ako si upisao. Ne moras meni slat pm i dokazivat i pisat mi jer te iskreno s tvojim stavom i nacinom pisanja nitko ne dozivljava ozbiljno. Kao da pise dijete. Malo se uozbilji jer je to ozbiljna stvar. Ako kazes da si upisao pokazi. Cisto da se vidi jel se moze. Al iskreno bez lece i ovakvo rasprseno je ilegalno. S lecom bi mogao to sanirat iako opet nije to to. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uzelo zeku u zrendu

tak ti je to strikane kad te forum dovati

Ajd da si stavio aftermarket xenon to bi ti oprostili, al ovo ..

 

Ja mogu samo rec svoje iskustvo, vozim svoj auto sa oriđiđi xenonima, vozim u zadnje vrijeme istog megana sa aftermarket LED zaruljima u lećama..

naprvu taj LED izgelda dobro al u mraku, kisa , to je nis, malo jace od halogenog. Po mraku bzvz. Fakat  vise sam ocekivao.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.