Jump to content

Dacia Duster


pešekan

Recommended Posts

dacia_duster-570x250.jpg

dacia_duster-1.jpg

dacia_duster-3.jpg

dacia_duster-2.jpg

Kao uvertiru za premijeru dogodine u Ženevi, Dacia je prikazala crossover Duster u trkaćem izdanju pripremljenom za utrke, za čijim će se upravljačem natjecati Alain Prost

Špijunske fotografije Dacije Duster objavili smo još početkom srpnja, kada je svima postalo jasno kako neće biti ni približno atraktivna kao ranije predstavljeni koncept.?Pristupačni rumunjski crossover s potpisom Renaulta, nakon premijere zakazane za sljedeću Ženevu, u prodaju kreće sredinom 2010. Iako će biti osjetno manje privlačan od koncepta, silueta i proporcije ostat će jednake - u 4,5 metara dužine, biti će upakirana tehnologija preuzeta iz Nissanovih modela Qashqai i X-trail. Krajem 2010. će se pojaviti i 20 cm duža inačica sa sedam sjedala i pogonom 4x4, nes(p)retno nazivana Kanjara. Obje verzije pokretat će poznati motori iz Renault-Nissan grupe, benzinci 1.6 sa 110 i 2.0 sa 140 KS, odnosno dizelaši 1.6 sa 110 i 1.9 sa 130 KS. Cijena osnovnog Dustera s pet vrata kretat će se oko 15.000 eura, dok će za Kanjaru trebati izbrojati tri tisuće više. Karoserija atraktivne, mišičave racing verzije izrađena je od karbonskih vlakana i tek daje naslutiti pojedine dizajnerske elemente serijske inačice, poput prednjeg i stražnjeg djela te osnovne linije bočne siluete. Pokreće ju središnje smješteni 3.0 V6 motor snage 350 KS i 360 Nm, uparen sa šeststupanjskim sekvencijalnim mjenjačem. Posebno podvozje za utrke na snijegu i ledu ugrađeno je na 4 metra dugačku inačicu, tešku svega 950 kg, kojom će upravljati F1 legenda Alain Prost na natjecanju Trophée Andros u sezoni 2009/2010.

c/p Auto klub

Link to comment
Share on other sites

:wink: nešto mi izgleda nizak...a valjda je ovo spuštena verzija,u stvarnom zivotu će valjda biti dosta više odmaknut od zemlje ;)
Link to comment
Share on other sites

FUUUUUUUUL mi se svida...

dizajn je strava, podsjeca me na pajero od naprijed...predobar je, jos 15tE, nema boljeg SUV-a

jos samo slike iznutra?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je prestrašno koliko mi se sviđa taj auto! :D Možda padne i koja kupovina u budućnosti! ;) Bravo za Renault i Daciu! :)

Link to comment
Share on other sites

super je ... kada ovo izađe na tržište ljudi će izgubiti sve predrasude prema dacia vozilima

samo pohvale

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se full!!

Samo da i ova Dacia ima cijenu kako smo i navikli od Dacie :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ovo je prestrašno koliko mi se sviđa taj auto! :DMožda padne i koja kupovina u budućnosti! ;) Bravo za Renault i Daciu! :)

Polako, stani u red iza mene. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Odličan :hey:

Odlično, prednji kraj izgleda moćno, a zadnji me potsjeća na Pathfindera.

Link to comment
Share on other sites

:oo: izgleda odlicno! bolje od koleosa.. ima malo ruskog sharma.. :bigl: ako bude kostao oko 100 Kkn (NOOT) za bazu bit ce pun pogodak..su to krovni nosaci sa x-traila /pathfindera? Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

KAKO MI SE SVIDA!!!!!!!

jao eeeeeeeeeeeeeeeee, kakve linije, naprijed fora, bok-velika stakla, iza predobra...staklo zadnje odlicno oblikovano..jao eee

blatobrani prosireni strava, a vidi felge mi bacaju na gtt ph2, mislim to sta su ikrivljene :)

nego se zna koji motori? cijene okvirne?

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

KAKO MI SE SVIDA!!!!!!!

jao eeeeeeeeeeeeeeeee, kakve linije, naprijed fora, bok-velika stakla, iza predobra...staklo zadnje odlicno oblikovano..jao eee

blatobrani prosireni strava, a vidi felge mi bacaju na gtt ph2, mislim to sta su ikrivljene :)

nego se zna koji motori? cijene okvirne?

easy boy.. nemoj se uneredit.. :bigl:

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

KAKO MI SE SVIDA!!!!!!!

jao eeeeeeeeeeeeeeeee, kakve linije, naprijed fora, bok-velika stakla, iza predobra...staklo zadnje odlicno oblikovano..jao eee

blatobrani prosireni strava, a vidi felge mi bacaju na gtt ph2, mislim to sta su ikrivljene :)

nego se zna koji motori? cijene okvirne?

1.6 16 v 110 ks i 1.5 dci 85 i 105 ks...

Link to comment
Share on other sites

18 k E za kenjaru sa pogonom od kašikare se čini dobra cijena! Samo nek plate nekom više da se nezove sve tak "slikovito" LOL

Link to comment
Share on other sites

guglao sam malo, pisalo je 1.6 i jedan izmedu 105 i 85 dci, nadam se da nece biti taj 85...to ce biti preslabo...

a sta je sa ovim u tekstu gore? pise 1.6 2.0 i 1.5 110 i 1.9 130?

Link to comment
Share on other sites

Slabašni motori ali to je politika kuće. Neće konkurenciju u vlastitim redovima.

No nema veze, taman dok dođe Duster, ide Logan "staro za novo".

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.