Jump to content

Dacia Duster


pešekan

Recommended Posts

49 minutes ago, Ruske said:

WTF? ne kuzim te spike, ne ide ovo, ne ide ono, sve radi 4 controla...

pa onda drugdje vidim recimo distance stavljene, sta se prica da ne idu...a zasto ne bi isle 16ke? disk je 300...nije nesto bogzna sta ogroman...

Provaj pa vidi.... Kod mene je ljetni set 18 a zimski 17 a te su dimenzije i na naljepnici na vratima 16 upce nema.. Distance idu ja iman na zadnjem kraju ali debljinu neznam. Sad kad budem minja na zimske mogu izmirit ako treba.. 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Pa rezerve za lagunu su 125 70 16 ili tako neka slicna dimenzija, 16ka...

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ruske said:

Pa rezerve za lagunu su 125 70 16 ili tako neka slicna dimenzija, 16ka...

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Mozda i moze ali je neka posebna felga cini mi se da je @direstraits nesto spominja... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

a cuj, u svakom slucaju felga je kao slauf uska...neznam dal to ima ikakve veze...

mislim draze mi je staviti onda 205 50 17, em sta je normalnija guma, em sta je veca felga...isprobat cu cim nadem gumu te dimenzije...mislim da sam vidio da do 205-215 stane po visini, a promjer mi odgovarao kod 205 60, pa ce onda i 205 50 17...

Link to comment
Share on other sites

Ja Logana vozim skoro 17 godina a plin je u njemu 14 godina. Plinska boca je 55 litara brutto  umjesto rezervne gume a u praksi u nju stane preko 50 litara. Upravo podatak da Sandero ima tako malu plinsku bocu, od mene ima veliki minus.

On 26. 11. 2021. at 20:55, Domba said:

Ja već godinama vozim bez rezervne gume. Što zbog plina što zbog toga što hibridi nemaju. Uglavnom osiguranje mi uvijek pokriva vučnu službu tako da ako pukne gume ide vučna služba do vulkanizera. Ako je vikend imam pravo na zamjensko vozilo.

Odmah po ugradnju plina nabavio sam 15" rezervnu gumu umanjenih dimenzija od nekog Renaulta. U svih ovih 17 godina još nikada mi nije trebala a uu nju uvije imam komplet crva za krpanje te 12V kompresor. Imam feeling kad bih prvi put negdje krenuo bez rezervene gume da bi mi odmah trebala. Imam i ja pokrivenu vučnu službu ali na njenu pravovremenost dolasaka ne možeš uvijek računati...  Da postoji rezervna guma za motor ja bih je prvi nosio jer rijetko koji set guma na motoru potrošim a da bar jednom ne moram krpati gumu :zubo:

Link to comment
Share on other sites

da se pohvalim da sam kotrljajuci se 2-3kmh u leru, sto blize rinzolu da ne smetam ostalim sudionicima u prometu (iako sam se nalazio u Jezerima na Murteru), zapeo gumom za kraj rinzola koji je bio ispupcen van.. i tak, nastavio pricat s frendom, da bi mi on, kako je izasao van iz auta reko da mi je guma prazna.. znaci tolko sam "liznuo" rinzol da nisam ni skuzio da sam napravio poderotinu u gumi (nikakav spray tu ne pomaze jer je poderotina bila barem 5cm duga) jer smo ostali pricat jos neko vrijeme.. eto, trenutak nepaznje me kostao 100eur, a sreca je pa sam imao rezervnu gumu u gepeku, a jos veca sreca je da je vulkanizer u zadru imao tocno taj model na polici pa sam istu promjenio prije puta za zagreb..

desi se, ali mislim da ne bih nikad na nikakav put bez rezervne gume.... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas pitao jednog taksistu jer je on mislio da sam ja mušterija o Dasteru. Aljudi čuda , pitam jel to 1,6 ili 1,0  nema čovjek pojma . Pitam koliko je stara on veli blizu 3 godine , što logično znači 1,6. 

Uglavnom kaže da je odličan i da slobodno kupim jer je dobar. Ma njima je dobar za po gradu i oklici, na plinu voze a što je dosta ljen ne treba njima ni jači.

Link to comment
Share on other sites

1.6 16V sa tvorničkim plinom je imao probleme i ima valjda grupe ljudi, neki su išli i u tužbe ako dobro čitam te grupe. U pravilu nepravilan rad na plin.

Link to comment
Share on other sites

ja sam se jednom poganjao sa jednim novim dusterom sa yugo stopovima iza, ide JAKO JAKO fino, gledam na HUO ako pise koji motor je i pise 1.0, pa sam ostao PAF kako sa 100ks (ili 90 lpg) ide tako dobro...

Link to comment
Share on other sites

Duster je isao gotovo isto kao moj doblo sa 105ks (skoro pa prazan)

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Davno sam ja pričao kada je burke uzeo Twingo TCe pa sam ga prođirao. Puno je momenta rastegnutog u širokom rasponu okretaja u tim malim mlincima.

Dizel je na 1100 mrtaf sa velikim F, a TCe mlincu se već otvorio turbo. Na 1500 TCe ima full boost, a dizel je još uvijek mrtaf. Iznad 3500-4000 dizel umre, a TCe ima još do 5000-5500.

Vozio sam novi Sandero Stepway na plin. Teže krene, ali kad krene to jako fino ide.

Link to comment
Share on other sites

twingo tce ide JAKO fino, a pogotovo mapiran na 105ks...zvrk jebeni, a trosi ko upaljac i dalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Gledam malo cjenike Dacija vozila u Sloveniji i kod nas . Dakle daster u najmizernijoj osnovnoj opremi esential je kod njih jeftiniji 390 eura.  Isto tako u toj najnižoj opremi se kod njih može kupiti i 1,5 dci i to sa 4x4 pogonom a kod nas ne nego u skupljoj opremi ekspresion . A i svi drugi modeli su tako odprilike razlike.

Gledao sam cjenik dastera eco 100g sa plinom i tu je u startu razlika 390 eura. Isto ostaje i kod njih 15%na cjenu plina i 5 godina produženo jamstvo.

Koja je tu sad kod nas logika veće cjene ne znam .

Link to comment
Share on other sites

Obzirom na to da oni imaju otprilike duplo viši standard naše cijene nikako nemaju logike! 

Link to comment
Share on other sites

Točno je to ali   čočito za potpuno isti autoi opremu ili imaju manja nekakva davanja ili dogovor sa proizvođačem. Kako sam i rekao kod nas je nemoguće dobiti 1,5 dci  4x4 u najnižem paketu opreme . A recimo to opet značajno diže cjenu  jer onaj kome to nije bitno prisiljen je uzeti skuplji paket opreme . 

Ima toga još po raznim državama , napr kod nas sa 150 ks benzinskim motorom nema 4x4. 

Link to comment
Share on other sites

Evo još gora razlika u cjeni,  dakle 1,5 dci  4x4 u slo košta u opremi expresion  20 690 eura a u identičnoj opremi isti auto košta kod nas 22 589 eura .  Da čovjek ne povjeruje 3 puta sam pregledavao da slučajno ne grešim ali ne.

Link to comment
Share on other sites

Slovenci aktivno rade na iseljavanju rvata privlače ih cjenama dacia auta 

Mudri Slovenci 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, direstraits said:

Slovenci aktivno rade na iseljavanju rvata privlače ih cjenama dacia auta 

Mudri Slovenci 

A sa tim će ih kao iselit ? I ne radi se samo o dacijama nego o svim autima što postoje na tržištu.A da su mudri jesu jer ne plaćaju kao glupi hrvati davanja .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemaju oni toliko glasaca uhljeba za nahranit pa su im i manja davanja

Poslano sa mog SM-A315G koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kaj da kažemo osim da smo mi idiotan narod koji si dozvoljava pljačkanje već predugo! Za primjer, stali smo prije 10ak dana,na povratku iz Švicarske, u Kaufland u Rosenheimu u Njemačkoj.

Ne mogu opisati kako sam se osjećao kad smo vidjeli cijene! Samo kao najbanalniji primjer, voda od pola litre njihova, ista kakva se prodaje i u našem Kauflandu, u HR košta 3kn a u DE 13centi, dakle 1kn! A imaju 5 puta veći standard.

Isto tako recimo Jack Daniels 0.7L je inače kod njih oko 150kn a mi na akciji uzeli za ispod 100kn,a u Hr je 152kn u Vrutku, na drugim mjestima i skuplji i nikad nije na akciji. U svakom slučaju i da isto košta opet je daleko preskup kod nas. 

 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kod nas su na akciji uglavnom namirnice koje su pokvarljive i uglavnom su blizu isteka roka, naravno u trgovačkim centrima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.