Jump to content

Registracija


tomo28

Recommended Posts

Pošto je mnogo mladih vozača koji ne znaju što im je činiti, ovo bi mogao bit zgodan topic gdje će se informirat o tim stvarima...

Znam kak je meni bilo sa plinom, pa odi sim, pa odi tam, pa vaganje, pa trebaš ovo ono...

koji papiri, gdje prvo ići, gdje se nalaze stanice za tehnički pregled, koje osiguranje, registarska oznaka po izboru, homologacija, kako i šta s plinom :laugh: , zakoni propisi i ostale obavijesti, itd....

da se ja ne pravim pametan i ne prepisujem sve te stvari evo link od C V H - a oni su malo relevantniji od mene :laugh:

ovdje se nalazi popis stanica za tehnički pregled, to su stranice H A K - a

POPIS OSIGURAVAJUĆIH DRUŠTAVA

CROATIA OSIGURANJE

EUROHERC

JADRANSKO OSIGURANJE

ALLIANZ

TRIGLAV

ZAGREB OSIGURANJE

GRAWE

HELIOS

SUNCE OSIGURANJE

ATLAS

MERKUR

UNIQA

dopišite informacije o osiguranjima ili stanicama za tehnički pregled ili koja već imate

a ako i nakon ovih informacija nekome nešto nije jasno, nek slobodno pita

valjda će se nać netko tko zna malo više

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast :respect:

Meni ne ide u glavu jedna stvar oko osiguranja od auto odgovornosti, ili vam osnovnog osiguranja...

Zasto su kod svih cijene jednake u lipu, mislim ima ih toliko puno i čovjek bi mislio da vlada neko načelo konkurencije ali ne, svi imaju iste cifre!!!

BTW. Imas jos ovaj novi HOK i onaj neki Viena insurance group...

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

ivane mislim da nisi u pravu

variraju cijene mislim da je CO najskuplje, pa allianz, al razlika je u par stotica

pa možda ne primjećuješ

Link to comment
Share on other sites

Pa nemaju svi jednake cijene. Ja sam npr. uzeo AO u Triglavu i razlika u odnosu na isto osiguranje u Crosig-u je bila nekih 70-tak kn.

Link to comment
Share on other sites

Obicno od "sluzbene" cijene moze ici jos 100,00-150,00kn nize, iako na kraju na polici pise vise cijena. Pojedina osiguranja poklanjaju osiguranje putnika te tako snize cijenu police od AO.

Link to comment
Share on other sites

Ajde onda, mozemo malo i o cijenama da vidimo kako stoje stvari.

Uniqa Osiguranje

- ZG

- 45 do 55 kW

- 50% bonusa

- sa osiguranjem putnika na 40 000kn/80 000kn

= 1731,00kn

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Za Clio 43kW, ZG, ukupna cijena rege sa osiguranjem i tehničkim ne bi trebala biti puno viša od 2500kn, jel da?

Uz bonus 50%, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Nebi trebala biti, jedino ako moraš praviti nove tablice, prometnu ili tako nešto.

Polica od AO za 43kW je cca 1463kn bez osiguranja putnika, sa osiguranjem putnika cijena je viša, zavisi o iznosu koju odabereš.

Registracija ti je cca 880kn, ako obavljaš u MUP onda je 90-tak kuna povoljnije.

Znači od cca 2250kn pa naviše..

Link to comment
Share on other sites

Nešto me muči...

Imam 50% bonus, ali auto nisam ja regao zadnji, nego prošli vlasnik.

Trebam li imati policu na kojoj se vidi da imam bonus (od prošlog auta) ili se to negdje vidi?

Radi se o Jadranskom osig.

Link to comment
Share on other sites

Bonus nemaš ti nego prijasnji vlasnik . Osiguranje za auto se radi na ime za vozilo i SAD kad budeš regao auto na svoje ime i slagao policu osiguranja placaš 100% ako još donsad nisi.. ..

Link to comment
Share on other sites

Bonus imam ja.

Ma dobro, nisam znao gdje mi je polica od prodanog auta, ali mma je našao pa ću je uzeti za svaki slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Meni je rekla ženska u jadranskom da treba i kupoprodajni ugovor od

auta koji si prodao i za koji si imao 50%

Link to comment
Share on other sites

Meni ne ide u glavu jedna stvar oko osiguranja od auto odgovornosti, ili vam osnovnog osiguranja...

Zasto su kod svih cijene jednake u lipu, mislim ima ih toliko puno i čovjek bi mislio da vlada neko načelo konkurencije ali ne, svi imaju iste cifre!!!

zato kaj to propisuje država, a ovih ispod radara trikova ima uvijek makar su protuzakoniti. đabe benzin, neka usluga više, poklončići itd.

Link to comment
Share on other sites

Meni je rekla ženska u jadranskom da treba i kupoprodajni ugovor od

auta koji si prodao i za koji si imao 50%

A da?

Vidiš, dobro da si rekao, ne bih se sjetio to uzeti, makar za svaki slučaj.

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,ja sam prodao petaču u 11 mjesec prije dvije godine s 30 odsto popusta i reko sam kupcu da se misli kako zna kad istekne osiguranje. Daklen,na megančetu u svibnju istječe polica (na petici kolovozu) i tehnički i ja fino idem u Euroherc gdje sam dotad bio osiguran i pravim si policu za meganea s tada 35% bez beda,tako da ne znam odakle vam to da ste popušili bonus pri prodaji auta. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se bonus ne gubi prodajom automobila, to nitko nije niti rekao, stečeni bonus ti ostaje sljedeće 3 godine, ako u tom periodu ne napraviš novu policu na svoje ime, onda gubiš bonus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel treba čuvati onu zelenu kartu od prethodne registracije ili je mogu zavijoriti u kantu?

Link to comment
Share on other sites

Ako niste znali:

-za drugi auto koji registrirate na svoje ime odmah je 30% popusta

-ili ako imaš jedan auto registriran na svoje ime, onda preko te police osiguranja možeš ostvariti popust od 30% na osiguranje drugog auta koji je u vlasništvu npr. supruge koja je prvi puta registrirala auto na svoje ime.

Link to comment
Share on other sites

Ako niste znali:

-za drugi auto koji registrirate na svoje ime odmah je 30% popusta

-ili ako imaš jedan auto registriran na svoje ime, onda preko te police osiguranja možeš ostvariti popust od 30% na osiguranje drugog auta koji je u vlasništvu npr. supruge koja je prvi puta registrirala auto na svoje ime.

Zašto su meni neki dan nudili samo 10% u STP?

Već sam prije regao Clio I, a sad Storiu...

Otkud ti te info?

Link to comment
Share on other sites

13. Croatia Osiguranje:

Imam auto osiguran kod vas i na njega bonus 50%, ukoliko bi htjela osigurati jos jedan auto na sebe da li na taj auto ostvarujem bonus?

Na drugom i svakom slijedećem novonabavljenom vozilu imate pravo na 25% bonusa. Odredba se odnosi isključivo na osiguranike fizičke osobe. Novonabavljeno vozilo je i kupljeno polovno vozilo.

Link to comment
Share on other sites

To je točno, a sve ovo vrijedi i za supružnike. Znači ako mužima auto sa 50% žena na novonabavljeno vozilo dobiva 25%.

Isto tako i ako muž ima 45%. Ima tablica ali sad ne znam na pamet..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.