Jump to content

Registracija


tomo28

Recommended Posts

Možda sam ja krivo skopčao ovo sa drugim autom...

To vrijedi ako već imaš jedan regan pa hoćeš i drugi ? Ili općenito drugi koji regaš, drugi u životu auto koji posjeduješ, ali jedini u tom trenutku?

Link to comment
Share on other sites

Možda sam ja krivo skopčao ovo sa drugim autom...

To vrijedi ako već imaš jedan regan pa hoćeš i drugi ? Ili općenito drugi koji regaš, drugi u životu auto koji posjeduješ, ali jedini u tom trenutku?

Borny to je kad posjedujes 2 auta

Da, kad već imaš jedan OSOBNI AUTOMOBIL registriran na sebe i na AO polici imaš 45 ili 50% bonusa, tada na slijedeći OSOBNI AUTOMOBIL(ne mora biti novo, može i polovno) dobivaš 25% bonusa. A isto to vrijedi između supružnika.

A za ostale bonuse ide ovako,

ako imaš:

45 ili 50% dobivaš 25%

40 ili 35% dobivaš 20%

30 ili 25% dobivaš 15%

Sve to vrijedi samo za istu kategoriju vozila(osobni automobil, teretni, moped..)

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Zašto su meni neki dan nudili samo 10% u STP?

Već sam prije regao Clio I, a sad Storiu...

Koliko si bonusa imao na polici od starog Clia, jesi prodao taj automobil?

Ako si ga prodao, imaš pravo dobiti cijeli iznos bonusa koji ti je bio na polici od Clia pod uvjetom da nije prošlo više od 3 godine od prodaje.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi odmah sinulo da je to za drugi auto koji posjeduješ, sve pet :tup:

Link to comment
Share on other sites

Zašto su meni neki dan nudili samo 10% u STP?

Već sam prije regao Clio I, a sad Storiu...

Otkud ti te info?

Meni su u HOK-u ponudili 30% ako supruga osigura kod njih.

Možda druge kuće daju 25% :nezna:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ne uspijevam naletit na pouzdan info vezan za cijenu registriranja automobila odredjene snage... tocnije, kolko vise kosta registriranje 1.6dci 130ks u odnosu na 1,5dci 110ks? Osiguranje je skuplje par sto kn, jedan razred vise, nist strasno... kak je situacija s tehnickim, cestarinama i sl? Ispricavam se ak je negde napisano pa nisam bil dovoljno uporan u trazenju :-)

Link to comment
Share on other sites

cestarina je za 1001-1600 kubika 374.10 kuna dok je za aute kojima u prometnoj piše 1601 kubik na više druga cijena - viša.

Link to comment
Share on other sites

tako je, tak da je svejedno kaj se tice kubikaze... zapravo razlika je onda samo u osiguranju... konji ocito nemaju veze.

Link to comment
Share on other sites

tako je, tak da je svejedno kaj se tice kubikaze... zapravo razlika je onda samo u osiguranju... konji ocito nemaju veze.

Tako je, a tako je i oduvijek, osiguranje se plaća po snazi vozila u kilowattima, a registracija po obujmu motora (najveći udio, zbog troška cestarine) i zagađenju (tzv eko porez). Kategorije su ti 0-1000ccm, 1001-1600ccm, 1601-2000ccm, 2001-2500ccm, 2501-xxx ccm.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

U nedjelju mi istice tehnicki, dakle 2.3. Zanima me mogu li sutra obaviti pregled, ili ne jer je sutra jos veljaca? U sub mi ne odgovara.

Link to comment
Share on other sites

u principu redovito tehnički i osiguranje radim koji dan prije datuma isteka.

Osiguranje mi produži policu sa datumom isteka, a ne sa datumom izrade.

Ista stvar mi je i sa tehničkim.

Da li to rade zato jer me znaju u stanici (jednako tako znaju i ostatak vozača/vlasnika vozila u Vodicama i okolici) ili im je to praksa, neznam.

Ali nemožeš to napraviti mjesec dana ranije. Toleriraju par dana.

Link to comment
Share on other sites

Sve sto si napisao stoji i jasno mi je, osiguranje produzeno danas, zanima me da li mogu sutra na tehnicki (sutra je jos veljaca) ili trebam bas u tekucem mjesecu, ozujku?

Link to comment
Share on other sites

Ali nemožeš to napraviti mjesec dana ranije. Toleriraju par dana.

Možeš ako je u istom mjesecu.

@njambro - najbolje pitaj u stp.

Link to comment
Share on other sites

mora biti u istom mjesecu.

npr ako ističe 30.03. komotno se može obaviti 05.03. i opet će vrijediti do 30.03. iduće godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni su u HOK-u ponudili 30% ako supruga osigura kod njih.

Možda druge kuće daju 25% :nezna:

 

svi imaju 25% koliko znam jedino u Allianzu dobiš još 5% ekstra kao drugi auto u obitelji=30% + 5% na gotovinu=35% popusta :dada:

Link to comment
Share on other sites

svi imaju 25% koliko znam jedino u Allianzu dobiš još 5% ekstra kao drugi auto u obitelji=30% + 5% na gotovinu=35% popusta :dada:

Kako tko ;)

Kod nas ide novi premijski sustav, novi uvjeti, kompletno sve reorganizirano i drukčije ustrojeno.

Najvažnije stvari - tko ima 50% na jednom vozilu, ima pravo na 50% i na drugo vozilo u obitelji, bonus je prenosiv sa roditelja na djecu, između braće i sestara međusobno i sl. unutar uže obitelji, pod uvjetom življenja na istoj adresi, mogućnost ugovaranja višegodišnjeg osiguranja od 2-5 godina uz dodatni popust do 30% (na 5g je toliki, logično na 4g i manje je manji popust) uz besplatnu zaštitu bonusa sve trajanje višegodišnjeg osiguranja, ukidanje (skupih) obračuna cijene osiguranja po reg. zonama, neće Zg više biti 07 zona kao najskuplji nego je riješeno po regijama u državi, svaki grad je zona rizika zasebno, statistički promatrano svake godine i prilagođeno po postotku broja nezgoda na broj vozila u prometu i to svake grupe zasebno, svake marke automobila zasebno (i to različito svrstano, nije svaka marka jednako rizična u svakoj kategoriji snage vozila), uz obračun premije po starosnoj dobi osiguranika kao pripadnika više ili manje rizične skupine, bitna stavka je i dužina posjedovanja vozačke dozvole za kategoriju u kojoj je osigurano vozilo, valjanost bonusa nakon isteka police je sada 7g a ne 3g kod nas, itd. Ima stvarno vrhunski riješenih stvari i išlo se maksimalno 'niz dlaku' osiguranicima sa dugogodišnjim osluškivanjem zahtjeva tržišta, da sad ne nabrajam sve novine i prednosti, ovo su neke važnije i istaknutije.

 

E da, zaboravih još - velika novina, ponajviše bitno za bajkere - mogućnost ugovaranja kratkoročne police na 6mj uz zadržavanje i ostvarivanje bonusa i daljnje nastavljanje tj napredovanje u premijskim stupnjevima i pri slijedećem produljenju police, bez obzira da li će i slijedeća biti na 6mj ili cjelogodišnja.

Edited by jopis
Link to comment
Share on other sites

Jopis o kojem osiguranju se radi?

Nisam znao za ovo što si napisao.

Koncern Agram, toliko omražen od strane drugih osiguranja :D, bez obzira na činjenično stanje na tržištu :)

Ti uvjeti stupaju na snagu 15.3., ovih 4 dana je još sve po starom.

Link to comment
Share on other sites

Ako si voljan malo detaljnije navesti kako je to kod tebe sto se tice motocikla.

 

Znaci osiguranje i tehnicki imam u 6-tom mjesecu:

Kako se i je li moguce sada pomaknuti vrijeme kada zelis da ti vrijedi osiguranje i korelaciju sa tehnickim jer nije isti datum (znaci taj period od 6 mjeseci)?

Sto se dogadja sa tehnickim i troskovima?

Sto se dogadja sa registarskom plocicom?

Koliko bi prosjecno osiguranje bilo jeftinije?

Link to comment
Share on other sites

Znaci ovako:moja majka ima 50% i nema auto 2-3 godine,ako ja sad osiguram auto kod vas,jeli moguce njen bonus prebaciti na mene?

Link to comment
Share on other sites

Ako si voljan malo detaljnije navesti kako je to kod tebe sto se tice motocikla.

 

Znaci osiguranje i tehnicki imam u 6-tom mjesecu:

Kako se i je li moguce sada pomaknuti vrijeme kada zelis da ti vrijedi osiguranje i korelaciju sa tehnickim jer nije isti datum (znaci taj period od 6 mjeseci)?

Sto se dogadja sa tehnickim i troskovima?

Sto se dogadja sa registarskom plocicom?

Koliko bi prosjecno osiguranje bilo jeftinije?

Na poslu sam do 19h danas, uvjete sam tek dobio, tako da ti puno u detalje ne mogu ići, ali ovako, na prvu.

1. Pomaknuti vrijeme kada želiš da ti vrijedi osiguranje i korelacija sa tehničkim je moguća jedino odjavom, povratom neiskorištenog dijela premije i isto tako traženjem povrata plaćene cestarine na tehničkom. Ostali troškovi nisu raspoloživi za traženje povrata. No tu se događa problem neusklađenosti stp-a sa ovim novim uvjetima, jer se nisu prilagodili tome, za sad, nego je produljenje registracije na tehničkom moguće samo na punu godinu. Što bi značilo za sezonska vozila kao što su motocikli, svake godine nakon prestanka sezone, traženje povrata cestarine uz naravno odjavu u mupu i poništavanje reg. oznaka. To je jasno dodatni trošak, ali poznam dosta bajkera koji su i do sada to radili, pa tražili povrat na osiguranju i za cestarinu. Sad je to jednostavnije barem sa osiguranjem jer se može u startu riješiti brige oko povrata plaćanjem police na 6mj a da se mogu ostvariti bonusi i popusti, što se do sada nije moglo na police trajanja kraćeg od godine dana.

2. Gore sam sve objasnio, tehnički još nije usklađen sa ovim novim mogućnostima u osiguranju, tako da je jedini način odjava i traženje povrata cestarine.

3. Registarska pločica se može pohraniti na 90dana max, tako da ako ideš na varijantu rege na pol godine, propadaju, jbg.

4. Ne znam ništa, cjenik dolazi tek u subotu, no što nam je svima jasno, vozači sa dužim stažom, bez šteta, biti će adekvatno nagrađeni budući da novi premijski stupanj donosi razrede daleko ispod dosad maksimalnih 50% za takve vozače (osim naravno osoba sa invalidnošću koji su i do sada imali popuste na invalidnost, njima to ostaje i dalje, no sada će i odgovorni vozači plaćati adekvatno niže cijene od problematičnih vozača).

 

Znaci ovako:moja majka ima 50% i nema auto 2-3 godine,ako ja sad osiguram auto kod vas,jeli moguce njen bonus prebaciti na mene?

Odlično pitanje, baš zbog tvoje situacije.

Kako rekoh ranije, bitna stvar za izračun cijene osiguranja su sada starost vozača i dužina posjedovanja vozačke dozvole za tu kategoriju.

Zašto je to bitno? Zato što eto u tvojoj situaciji, koliko vidim u profilu ti stoji da imaš 22g, majka može darovati tebi svoj bonus, ali ti nemaš pravo na 50% bonusa jer ne posjeduješ vozačku dovoljno dugo da bi ga ostvario. Znači ako imaš vozačku 4 godine, možeš ostvariti 20% bonusa tim prijenosom, ako imaš 5g, možeš ostvariti 25% bonusa.

Postoje tu još stavke 'obiteljskog automobila' i sl. gdje možeš dobiti još po 5% za to i ostale popuste, ali što se tiče samog bonusa, stvari su tako postavljene.

Znam da to sad neće odgovarati mladim vozačima i da će tu biti puno 'bunta' i priče oko toga, ali išlo se na to da opet ne može baš svatko u svakoj situaciji 'iskemijati' 50%, nego da to opet treba na neki način zaslužiti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.