Jump to content

Zica od prekidaca rikverca


Ruske

Recommended Posts

dakle, primjetio sam par puta vec da mi se olabavila zica od prekidaca rikverca...vidio sam kako mi visi nad prednjim lijevim kotacem a iza rikverc svjetlo mi ne radi...mislio sam da je u zaruljici stvar, ali nije...na gtt forumu sam nasao na informaciju da se ta zica nalazi "inside the front passenger wheel arch" (njima je to suvozaceva, nama je vozaceva strana)

dakle tu tocno mi visi gdje je crvena linija:

post-5762-12626202813708_thumb.jpg

e pa sad me zanima, kako vratiti to na mjesto, gdje ubost, sta i kako...da li se moze bez dizanja auta ili?

fala

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

ili nitko nezna (cudno posto nije ovo opel forum ili seat club) ili me nitko ne j**e 5-9 (vrlo vjerojatnije) nis, ic cu na tehnicki bez rikverca pa bok... 

i da, mislim da to nije zica od rikverc prekidaca...jer sam danas po kisi se izgibavao oko auta i penjao prednji desni kotac na trotar kako bi mi se lijevi odvojio sto vise od blatobrana, da vidim gdje sta ide...i skuzio da ta zica (crna, ako sta pomaze) ide prema prednjem kraju, tj prema faru negdje, a s druge strane prema bocnom zmigavcu...tako da sumjnam da je to ta zica koju trebam...

zato sad preformuliram pitanje: GDJE se nalazi i KAKO DOC do zice za rikverc prekidac? kako vidjeti da li ona radi i kako ustanoviti da je prekidac na getribi otisao? kako ga zamjeniti? trazio sam u jednom manualu kojeg imam doma (nemam Haynes, ako ima tko link, neka mi pikne ovdje, ako ne za ovo, onda za ubuduce ce mi trebati)

ajmo ljudi, mozda imam jos samo sutra vremena srediti to, ako vrijeme me bude postedjelo, a ne kao danas, pokisnuo sam ko mis, zblatio rukave majice od zavlacenja ruku pod blatobran na slijepo i zblatio koljena i pol hlaca od saginjanja pod auto...

hvala ljudi, obradujte me sutra kad se probudim...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

Hmm da nije ta zica onaj "pokazatelj" istrosenosti plocica? Ona ide iz kabine na amorizer pa dalje se spaja na plocice, i ona je malo podeblja...Zica od rikverc prekidaca je obicno tanja i prolazi unutar motornog prostora. Ako imas unimer provjeri dolazi li struja na rikverc prekidac...To je rekao bih standard da crkne...Prilikom zamjene voditi racuna jer se u mjenjacu nalazi ulje, pa kad ga izvrnes, ulje pocne izlaziti...Rekao sam ti gdje se nelazi i kako ces doci od njega...

Link to comment
Share on other sites

Ako je sve ispravno s tom žicom,onda kad ju spojiš s mason,lampica koja indicira istrošenost disk-pločica mora zasvijetlit. Da je od rikverca,ne vjerujem,jer koliko sam na svom autu gledao dosta je tanja i ima na sebi priključak koji se nakači na drugi priključak s getribe... :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da je od R prekidaca. Ona je s prednje strane i nije mi jasno zasto bi isla preko kotaca. Jedina zica koju tamo imam je, kao sto decki kazu, od indikatora nastrosenosti plocica...

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj na mjenjaću vidjet ćeš ide ti mali kabal od rikverc svijetla i potraži rikverc prekidać uočljiv je skini kleme sa prekidaća i prebrikaj žice i mora radit ako nije do sijalice ili ako ti nije kabel u pitanju ja sam svog mjenjao nije problem

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.