Jump to content

Majstori za preporučit


dirtyjack

Recommended Posts

Nije ocisceno kuziste EGR-a nego samo ventil i nije stavljena brtva...

Od Tresnjevke na putu kuci auto je poceo gubiti snagu, strasno dimiti kod dodavanja gasa i potrosnja po putnom kompjuteru se povecala sa prosjecnih 7 i nesto na nevjerojatnoj 15-tak litara....

Ja sam se uspanicio i automatski skrenuo u ACCL koji mi je bio na putu kuci. Nisam imao na kraj pameti da su toliko hvaljeni majstori toliko nevjerojatno slampavi i povrsni i da sve to ima veze sa upravo "ociscenim" EGR ventilom.

Prvo je majstor pomislio da je otkazao jedan od dva (ili obadva) senzora za zrak jer mu je dijagnostika izbacivala greske vezane za to, no cim sam spomenuo EGR i kada je isao to provjeriti nikakve sumnje vise nije bilo...

Jos su Belinici spominjali da su imali posla sa nekoliko 2.2dci motora kojima usred noci (po njihovim rijecima) otkazuju leteci lezajevi i jos brdo trica i kucina, tako da sam se osjecao kao zadnji luzer jer sam kupio auto sa najgorim motorom u povijesti Renaulta, sto je naravno vrhunska glupost jer potrebno je samo redovito servisirati auto kod onoga tko to zna a ne kod shuftera u garazi koji sebe zove majstorom samo zato jer zna promijeniti ulje u motoru...

Ali svaka skola se placa zar ne?!

Edited by TiM
Link to comment
Share on other sites

Ajme tko bi rekao da jedna mala brtva toliko smetnji uzrokuje. Onda si super prošao šta ta mala brtva nije povukla za sobom još nešto drugo. Al da su majstori zakazali, bogme jesu, fušeraj za top listu.

Link to comment
Share on other sites

Ajme tko bi rekao da jedna mala brtva toliko smetnji uzrokuje. Onda si super prošao šta ta mala brtva nije povukla za sobom još nešto drugo. Al da su majstori zakazali, bogme jesu, fušeraj za top listu.

Brtva između EGR ventila i kućišta istog na ovom motoru je jako bitna. Ako između kućišta i EGR ventila motor vuče "falši zrak" pada tlak u usisnoj grani što pak "izblesira" komp. To su Belinići trebali znati kao "majstori"., ali najjednostavnije je popljuvati motor (čuveni 2.2 dCi).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Moze neki kontakt broj od brace Belinic? Vidim da ih dosta vas preporucuje pa ako moze neki broj mobitela bio bih zahvalan

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Brtva između EGR ventila i kućišta istog na ovom motoru je jako bitna. Ako između kućišta i EGR ventila motor vuče "falši zrak" pada tlak u usisnoj grani što pak "izblesira" komp. To su Belinići trebali znati kao "majstori"., ali najjednostavnije je popljuvati motor (čuveni 2.2 dCi).

su priznali da su pogrijesili?  

Link to comment
Share on other sites

Moze neki kontakt broj od brace Belinic? Vidim da ih dosta vas preporucuje pa ako moze neki broj mobitela bio bih zahvalan

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Hrvoje 098 224 837

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 months later...

Vozdra. Trebam preporuku nekog mehaničara u Zagrebu privatnika. Trebalo bi mijenjati ulje i filter,možda filter zraka,filter kabine i pogledati ima li kakvih nedostataka. To mi je za brata. Debil se vozi bez vode,jutros sam nalio. Ulje nije mjenjao dvije godine,aku sam mu jutros stavio novi jer mu je crko pa sam našao da nema vode u posudi. Uglavnom to je lik kojeg boli kuki i on samo vozi. Auto je Captur 0.9 Tce.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S duznim postovanjem musteriju sa takvom nebrigom za auto nebih preporucio nikom [emoji38]
Ali da, bolje da ide kod nekog specijaliziranog, iako bu cekao 3 tjedna minimum.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, živac said:

to je lako..... čardak ili belinići :) 

da, čas posla skoknuti s Korčule u prestolnicu

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, frenchkey said:

da, čas posla skoknuti s Korčule u prestolnicu

 

Neka juzine kod tebe dole?😂😂

 

Zadnje kad sam gledao Zagreb je bio daleko od Korcule🤷‍♂️

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, živac said:

Neka juzine kod tebe dole?😂😂

 

Zadnje kad sam gledao Zagreb je bio daleko od Korcule🤷‍♂️

On je majstor za komentirat a neprocitat post.. Doduse malo okrece na jugo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ti si nepogresiv?
Ispricavam se ako sam nekom povrijedio osjecaje, nisam dobro procitao.

Poslano sa mog koristećiTapatalk



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Digla se kuka i motika

Belinici kolko sam iskusio imaju prilicno guzvu, uvijek.  Čardak - to je decko s foruma al on je u Lomnici , kod Velike gorice negdje ne ?

 

Link to comment
Share on other sites

Da, kod mene je trebalo zamijeniti semering radilice al me je Cardak odkantao.. valjda si moze dopustiti da bira poslove. Nist cudno.
Nema tu nauke, ako ti nije hitno kod belinica.. ja sam kod ovog svog mehe bio zadovoljan. 200m ispod njega je Barbić. Imas 100 servisa u zg. Svatko zna zamijeniti ulja i filtere, cak i ja znam kao i prilican broj clanova ovdje.. treba vidjet kad je sto mijenjano, zamijeniti sto ga ide i reci mu da jednom godisnje dodje na servis, najbolje prije tehnickog..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Promjenio bih mu ja ulje al ide ujutro za ZG jer gore živi veći dio godine a da je usrao motku sam saznao kad sam mu u subotu mijenjao aku. Sreća da je crko aku pa sam vidio i da fali antifriza. Kasnije mi je radio tražilo kod a on ga nezna pa sam čupao medianav van,našao barcode,generirao kod i sad sve radi. Resetirao sam mu servisne intervale jer mu piše service required već dva mjeseca al njemu ne smeta a ja bih zapalio auto da mi onaj narančasti ključ svijetli toliko vremena. Ulje kao što rekoh nije mjenjano dvije godine iako je prošao samo 6k km mada je to svakako za izmjenu. Dajte neki kontakt od braće a čardaka ću safatat ovdje pa tko uvati prvi. :dobroje:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Smuchac said:

Vozdra. Trebam preporuku nekog mehaničara u Zagrebu privatnika. Trebalo bi mijenjati ulje i filter,možda filter zraka,filter kabine i pogledati ima li kakvih nedostataka. To mi je za brata. Debil se vozi bez vode,jutros sam nalio. Ulje nije mjenjao dvije godine,aku sam mu jutros stavio novi jer mu je crko pa sam našao da nema vode u posudi. Uglavnom to je lik kojeg boli kuki i on samo vozi. Auto je Captur 0.9 Tce.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
 

Joj i moj je takav ali ga volim najviše na svijetu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Promjenio bih mu ja ulje al ide ujutro za ZG jer gore živi veći dio godine a da je usrao motku sam saznao kad sam mu u subotu mijenjao aku. Sreća da je crko aku pa sam vidio i da fali antifriza. Kasnije mi je radio tražilo kod a on ga nezna pa sam čupao medianav van,našao barcode,generirao kod i sad sve radi. Resetirao sam mu servisne intervale jer mu piše service required već dva mjeseca al njemu ne smeta a ja bih zapalio auto da mi onaj narančasti ključ svijetli toliko vremena. Ulje kao što rekoh nije mjenjano dvije godine iako je prošao samo 6k km mada je to svakako za izmjenu. Dajte neki kontakt od braće a čardaka ću safatat ovdje pa tko uvati prvi. default_dobroje.gif

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk


BB AUTO GARAŽA d.o.o.
Domagoj i Hrvoje Belinić
Učkina 6, 10000 Zagreb

Telefon: 01 3886 088

098 224 837
098 609 184
Link to comment
Share on other sites

Tenkju. Nisu često na forumu pa sam,sebi na sramotu, zaboravio i nickove i sve... :aua:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Razumijem da se netko ne kuzi u aute, stovise ne zanimaju ga ni malo, ali onda ides u servis jednom godisnje, makar i ovlasteni, ili kad ti se upali taj kljucic. Ne zato sto volis auto nego zato da sacuvas svoj novcanik od vecih troskova.
A jesi siguran da ti to nije sestra, a ne brat? :bigl:

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.