Jump to content

Pukla grana


frenchkey

Recommended Posts

Eto skinuo ja danas onaj zaštitni lim preko ispušne grane da obrišem ulje koje mi se prolilo pri izmjeni, kad ono imam šta vidit, pukotina na grani. Čudno mi je da nije pocrnila od plinova, a i ne čuje se veća buka iz motora :nezna:

Bilo, kako bilo, to je zrelo za izmjenu. Gdje kupiti, jesu li bolje rađene od Laste i sličnih? Ima gotovih zamjenskih za kupit? Help!

post-138-12658916893481_thumb.jpg

Može li se to variti?:bigl:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    43

  • SOVA

    15

  • Coupe RS

    14

  • filiplolic

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

onda ti je samo nacikla kad nema buke,dima ni ostalog...mislim da se može varit, pogledat ću i ja svoju ovih dana...sad koliko će var izdržat neznam...onaj moj iz Drniša šta vozi žutog megana je varija svoju granu ima godinu dana i još se ne žali... otiđi kod Victe u autoauspuha pa vidi,ja tamo uvik idem i odlično rade momci...

Link to comment
Share on other sites

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?showtopic=29152&st=0&p=9771938&hl=ispu%C5%A1na%20grana&fromsearch=1&#entry9771938

tu imaš moj oglas koji sam dao za granu ali na kraju sam zaključio da se to ne isplati niti variti niti niš a auto mi sam po sebi normalno radi tak da nisam ništa ni kupovao.

varenje ti može izdržati mjesec dana a može i 5 godina,,,meni je osobno mehaničar kod kojeg am ugrađivao zadnji lonac rekao da se gus jako teško vari i da puca uvijek pokraj vara.i tako redom.

i da,,,eni je grana pukla na indentičnom mjestu gdje i tebi,,ma ni pola centimetra razlike.

Edited by zoky
Link to comment
Share on other sites

http://www.renault-k...1&#entry9771938

tu imaš moj oglas koji sam dao za granu ali na kraju sam zaključio da se to ne isplati niti variti niti niš a auto mi sam po sebi normalno radi tak da nisam ništa ni kupovao.

varenje ti može izdržati mjesec dana a može i 5 godina,,,meni je osobno mehaničar kod kojeg am ugrađivao zadnji lonac rekao da se gus jako teško vari i da puca uvijek pokraj vara.i tako redom.

i da,,,eni je grana pukla na indentičnom mjestu gdje i tebi,,ma ni pola centimetra razlike.

Jeli još voziš s tom puknutom granom ili si mijenjao/vario?

Meni se čini da još nije pukla do kraja jer ne dimi i ne smrdi. Dali je bolje preventivno zavarit ovako direkt na autu ili će to još pogoršat situaciju?

Link to comment
Share on other sites

:frown: svaka tu pukne

ne žalim se, ipak je 232.000 km i 10 godina :ahaa:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

...može se variti i ako je dobro zavareno može držati čak i godinu-dvije...a onda opet puca. Jednostavno, loše napravljeno, na skoro svakom 1.4e i 16e motoru pukne ispušna garna.

Link to comment
Share on other sites

Hm,

Oops! This link appears to be broken.

evo slika... :dobroje:

nije moja, ali ovako izgleda grana

post-1027-1265913837262_thumb.jpg

Edited by Dinnek
Link to comment
Share on other sites

Jeli još voziš s tom puknutom granom ili si mijenjao/vario?

Meni se čini da još nije pukla do kraja jer ne dimi i ne smrdi. Dali je bolje preventivno zavarit ovako direkt na autu ili će to još pogoršat situaciju?

još uvijek se vozim s takvom granom :)

Link to comment
Share on other sites

Ček jesu li to mane i na 1.6 16v motorima 2000godina mi je auto pa me strah iti pogledat granu hehe...mislim da je moja ka ova šta je dinnek stavia sliku...

Link to comment
Share on other sites

Ček jesu li to mane i na 1.6 16v motorima 2000godina mi je auto pa me strah iti pogledat granu hehe...mislim da je moja ka ova šta je dinnek stavia sliku...

Mislim da je kod tebe grana varena od cijevi...a ne od sivog lijeva (gize) ko na starijim Energy motorima...pa mislim da nemaš straha. A i ako pukne lako se povari i neće nikad više puknut na tom mistu. Kod gize je to malo problematično...

Link to comment
Share on other sites

To bi kao trebalo bit dobro? :ahaa:

Zar nije? Prvi nepredviđeni trošak osim potrošnih djelova

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod tebe grana varena od cijevi...a ne od sivog lijeva (gize) ko na starijim Energy motorima...pa mislim da nemaš straha. A i ako pukne lako se povari i neće nikad više puknut na tom mistu. Kod gize je to malo problematično...

Ima li kupiti takva za mene?

Link to comment
Share on other sites

... Jednostavno, loše napravljeno, na skoro svakom 1.4e i 16e motoru pukne ispušna garna.

Znači da i ja to očekujem u dogledno vrijeme :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Znači da i ja to očekujem u dogledno vrijeme :zubo:

Pa ne baš tako skoro...nebi trebalo. Moj coupe 1.6e (90 ks) je bio '98 godište...ganjan i kod mene i kod prijašnjih vlasnika...130000 km na grbači...i grana je pukla mislim 2004. godine. Dakle...6 godina i 130-ak tisuća. Nemam pojma koliko sad ima Logan...ali nema tu pravila, a i lako se danas nađe neka alternativa, kad se meni to desilo još nisam bio na ovom forumu, imao sam 56k modemsku vezu s netom, nisam poznavao nikog tko dila rabljenim dijelovima za Renault...pa sam kupio skupu Supersprintovu granu od inoxa. Danas bi priča bila drukčija...sve stane u parsto kuna i zamjeni se doma s priručnim alatom za pola sata ako se pri skidanju pržunjeri ne izvidaju iz glave...a ako se izvidaju i počne curiti antifriz onda 45 minuta, haha.

Ima li kupiti takva za mene?

Ima...od Supersprinta...za 3000+ kuna...inox...ali ne preporučam, meni je i ta pukla.

Link to comment
Share on other sites

imam ti ja 4-1 od sporta, pa si samo složiš prihavat.

cijena 50 E

http://cgi.ebay.co.u...em=330362363504

http://cgi.ebay.co.u...=item4ceb219e70

ovako izgleda

ne pase mu ni da prihvat slozi,njemu je s prednje strane tebi sa straznje :fucka:

sta se tice varenja,odes kod nekog tko je u varenju cijeli zivot,bar vi dolje imate brodogradilista i sl i nebi smjelo bit problema :hey:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.