Jump to content

Pukla grana


frenchkey

Recommended Posts

jedno pitanje recimo vezano uz temu.

koji su simptomi kad napukne/pukne grana??(znam za zvuk)

jel auto neide dobro?? troši više?? grije se više?? kaj sve može biti?

eto par pitanja, srećom nisam imao takvih problema zasad :fucka:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    43

  • SOVA

    15

  • Coupe RS

    14

  • filiplolic

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije mi pukla do kraja pa ne znam. Za sada funkcionira kao da nije napukla. Vjerojatno uz buku i smrad iz motora idu i lošije performanse

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stoj di jesi. Zasada čekam daljnji razvoj situacije. U Merčepa 2100 kn po narudžbi.

A kad se odlučiš popraviti, odnesi granu u Salona var ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Evo me opet na ovoj temi.

Išao prije par dana provjeriti kako se drži pukotina na grani. I drži se dobro, još ne probija, ali zato drugi problem. angr.gif

Pukao jedan vijak koji drži granu za glavu i skupa s njime ode i matica. Ništa ne pušta oko njega, ali me živcira. Dakle trebalo bi probiti rupu u ostatku vijka promjera otprilike 5 mm (vijak je 8 mm) i uviti u njega ureznicu za izvlačenje puknutih vijaka koju već imam od prije (uvija se lijevo i pritom odvija vijak).Mjesta za izbuštiti rupu bi bilo eventualno za neku kutnu bušilicu, ova obična ne stane zbog kilera. Ili bolje da ne diram?

Evo za usporedbu slika iz drugog mjeseca 2010. i sadašnja:

post-138-098987400 1346669318_thumb.jpg post-138-072621600 1346669312_thumb.jpg post-138-055551300 1346669315_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teško će to ići bez skidanja grane a i probušiti rupu u ostatku vijka neće lako ići :zubo: ...svrdlo će šarati oko mjesta na kojem želiš napraviti rupu.Potražio bih stručno mišljenje automehaničara.

Link to comment
Share on other sites

prekomplicirano, i trebalo bi skidat granu da se dođe do mjesta varenja jer je puknuo dublje unutra. više bih volio da uspije

Link to comment
Share on other sites

Ode li u ekscentar svrdlo moš ga je... ,ovo treba radit pažljivo,i di nabavit ovi alat ? baš nezgodna situacija mad_6.gif

Link to comment
Share on other sites

ako imas dobar borer i mjesta, izbusi ga skroz (u slucaju da ti ne uspije 1.metoda), urezi novi navoj i kupi novi seraf i amen...

2 spuzva bob: nece otici u ekscentar ako lijepo piknes u startu i ako krenes prvo zabusivacem pa onda tek "pravim" svrdlom...

Link to comment
Share on other sites

da virujen da neće al mislija san zbog uskog prostora za manevriranje svašta pođe ukrivo, valjda misli raditi na licu mjesta? ,na videu komad stoji lipo u škvari u stegi i buši mnogo je lakše pa sad ...

Link to comment
Share on other sites

bogme na licu mista ili nikako. Pa neću valjda glavu radi toga skidat i stavljat u morsu?

Link to comment
Share on other sites

Ne diraj ništa dok nema problema!

Bez skidanja grane ćeš napraviti sra*je, a ako je skineš pa vratiš, na tom dijelu gdje je pukla će se otvoriti

još šira pukotina.

Btw. moja je opet pukla prije tri dana, točno preko zavara... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

tko je ono bio naručio granu sa ebaya nikako da nađem ne ide me search nikako

Link to comment
Share on other sites

možda uspijem iskemijat nešto da mi ovo sa linka pošalju u Njemačku kod jednog lika, a taj mi poslije običnom poštom frne u Split

http://www.ebay.co.uk/itm/EXHAUST-MANIFOLD-RENAULT-/380609586833?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3ARenault%7CModel%3AMegane&hash=item589e196691

 

A vidim da je i kolega s foruma zadovoljan s gornjim proizvodom

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/37140-megane-16-e/#entry9879282

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nova grana o Dacie Logan iz Srbije za 500 kn, novi dihtung glave i sve što ide oko toga

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije, stari je, samo sam oprao motor malčice :)

Link to comment
Share on other sites

lijepo je vidjeti ovakvo stanje pod haubom kod pile u godinama.... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.