Jump to content

Kilometar sat Renault 5 GTT PH1 Coupe


roki_actros

Recommended Posts

Poznavaoci GTT-a interesira me jeste li se susretali sa kvarom na "kilometar satu" kod GTT-a PH1 Coupe (dakle nije analogni-sajla vec "elektricni" - kabal) Sve radi osim brojaca kilometara i pokazivaca brzine ...Odjednom je prestao da funkcionise :roll: Do cega bi moglo biti ? Hvala unaprijed. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Najcesci je problem u samoj kontrol tabli zbog prasine i oksidiranih spojeva. Procackaj donji lijevi konektor tj. gurni ga prstima malo prema gore i ako kazaljka reagira (skakuce) onda je do toga. Ako je radio i sad je "umro" onda ti je to 100%. Meni se to stalno dogadjalo kad bih isao po neravnoj cesti pa sam samo stavio komad papira ispod (kao kad ti se stolica culja) i rijesen problem. Kad ti pocne pokazivati brzinu onda ce ti nastaviti brojiti kilometre.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

OK Jure hvala ti mnogo...Juce cam raskopao sve i vidim da je netko dovodio cini mi se masu ili plus nisam siguran...Fotkat cu i staviti ovdje...Danas cu ga odnijeti elektronicaru da pogleda sta je... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Danas sam raskopao cijeli sat i sredio par sitnica...1 PVC - bakrena nit je bila prekinuta pa sam se igrao s unimerom i doveo struju 1 zicom (premostio)...

Jos me zanima je li samo mjenjac daje impuls ili ima jos nesto vezano uz mjenjac? Koliko sam vidio ide samo kabal sa mjenjaca i dolazi na tablu... Hvala :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Hvala, uspio sam doznati...Moze se i testirati da li je ispravan uz pomoc magneta...Sto brze magnet priblizis i odmaknes od senzora to je brzina na kilometar satu veca :dobroje:

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

Hvala, uspio sam doznati...Moze se i testirati da li je ispravan uz pomoc magneta...Sto brze magnet priblizis i odmaknes od senzora to je brzina na kilometar satu veca :dobroje:

Vidiš, ovo nisan zna.

Lagan način provjere ispravnosti

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja znao, to mi rece prijatelj elektronicar koji voli da prcka oko tih stvari, pa svasta zna :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja znao, to mi rece prijatelj elektronicar koji voli da prcka oko tih stvari, pa svasta zna :dobroje:

Kako bi ja volija imati prijatelja elektroničara!!!!!:)))

Link to comment
Share on other sites

Kako bi ja volija imati prijatelja elektroničara!!!!!:)))

Ah te lagune :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo tema opet aktuelna :laugh:

Malo sam cackao i vidim da fali senzor na mjenjacu te da je necim samo "zacepljen" ...Gdje nabaviti senzor ? Ima li nov ili moram traziti polovan? Ne znam ni kako izgleda :frown: Unaprijed hvala...

Link to comment
Share on other sites

da li bi mozda taj senzor imao veze za laganjem pokazivaca (40-55, 90-120 i slicna odstupanja pokazano-realno)? ili je u necemu drugome stvar? ako je stvar u senzoru, onda i mene zanima ovo sta je roky pitao...

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja znao, to mi rece prijatelj elektronicar koji voli da prcka oko tih stvari, pa svasta zna :dobroje:

Bas me zanima ko li je taj hehehehe :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nista dok ne prokopam :bigl: Senzor brzine se nalazi iznad desne poluosovine gadno smjesten blizu anlasera :ljut: Cijena u ovlastenom servisu varira od 50 - 110 € :dobroje: Ceka se do 21 dan...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Imam isti problem sa kilometar satom.Radio je normalno do nekih 160,dalje počinje skakati kazaljka,no sad je pao skroz.Mjeri do nekih 20km/h i dalje skakuće kazaljka do 40mk/h onda na dalje ništa nemjeri(skroz padne) dok obrtaji,temperatura,mjerac turba rade normalno .Stavio sam papirić da podigne džek prema gore ali i dalje neradi.Dali možda zna tko u cemu bi bio problem??

Link to comment
Share on other sites

konektor na km/h.....  s lijeve strane 

 

to im je mana,   treba se malo poigrati da ne zeza više

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.