Jump to content

Volan koža


frenchkey

Recommended Posts

Jučer i danas bio poslom u Zagrebu pa iskoristio priliku za presvući volan u kožu. Pošto mi je to davna želja, pa eto radujem se ko beba novoj zvečki.

U užem izboru bili su.

- "Vitrum" (otpao jer sam morao ostaviti auto preko noći) 300 kn eko koža (ljepši naziv za skaj) i 450 kn prava koža

- "Matus Design", otpao jer mi je bilo daleko u Sesvete, 350 kn eko-koža, 700 kn prava koža

- "Klapšec", i taj je bio daleko, Sesvete, cijene kao kod Vitruma

- "B&B", tj. Boris Beraković u Brestovju kod Sv. Nedjelje, samo prava koža, 450 kn.

E, ovaj posljednji mi je bio pri ruci, a radom sam jako zadovoljan, kao i rokom izvedbe, tj. za par sati je bilo gotovo. Radi se o pravoj koži, dio gdje se najviše drži je rupičasta izvedba, a opšiv je izveden sivim i crnim koncem. Na slikama u prilogu konac izgleda bijele boje, a koža svjetlo siva, međutim u stvarnosti konac je siv, a koža tamno siva, skoro crna.

Evo slike pa ocijenite.

post-138-12718650779246_thumb.jpg

post-138-12718650878_thumb.jpg

post-138-12718650952506_thumb.jpg

post-138-12718651034417_thumb.jpg

post-138-12718651105737_thumb.jpg

post-138-12718651195451_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E vidiš ja sam neki dan vozio Golf 6 pištolj oprema bez kožnog volana... Katastrofa osječaj pod rukom! Fina guza nema kaj!

Link to comment
Share on other sites

Odlićno odradjeno kod mene isto ta kombinacija u originalu. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec spomenu Golf6 meni nikako nije jasan onaj greben na volanu. Kao da je okrenut na suprotnu stranu, bas mi je cudan osjecaj pod rukom.

Odlicno mi izgleda ovo sto su ljudi uradili, posebno ovaj dio sa rupicama.

Edited by w0dk4_b0y
Link to comment
Share on other sites

LIpo lipo...zato se ti ne javljaš..uteka si u zg a ja priokrenija technomax 6 puta a tebe nigdi :zubo:

Nego reci mi jel igdi ˇˇpušeˇˇ koža ili je svugdi zategnuta jednako? ajde javi se da platiš kavu i da vidim to uživo :bigl:

Jel ti ono malo nagrišpan na livoj strani di zakačiš palac??aj trči u auto vidit pa javi :rotfl:

Edited by SOVA
Link to comment
Share on other sites

Skoro pa savršeno, šteta što ima malo onih nabora (ako ćemo cjepidlačit'). :zubo:

Prije neki dan sam vozio Octaviu 2 s običnim volanom, baš ružan osjećaj pod rukom, koža je zakon, posebno ova rupičasta...

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ima sam dva opela s kožnima volanima ali to je bilo tvrdo ko kamen...tako da imam osjećaj da je ovaj rupičasti dio mekan ko jastuk ...Jesu li skidali volan i airbag ili kako?

Frenchkey...daš mi da ga pipnem..tu kod rupice :rotfl:

Edited by SOVA
Link to comment
Share on other sites

Kod nas u Koprivnici ima tapetar Horvat tip je zakon 350 kn volan biraš kožu i konac a uratci su vrhunski!

Link to comment
Share on other sites

Kod nas u Koprivnici ima tapetar Horvat tip je zakon 350 kn volan biraš kožu i konac a uratci su vrhunski!

Potpisujem dobroje.gif

Link to comment
Share on other sites

Sad se barem nemoram brinuti što kad se kože izliže...samo opet presvući.:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

fatal šta će to tebi dampira si cilo auto sad oćeš i volan :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

ma volan mi je u komatoznom stanju, nikako da se odlučin poslat u matusa, ispada da ne mogu dva dana bez auta :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Bezveze :rotfl:

Salim se, odlicno izgleda :dobroje: Ja sam pocetkom mjeseca od starog Elantru furao u Vitrum da stave ovaj skaj :fucka:

Mogu ti reci da isto delaju jako dobro (ali ovo sa nocenjem je mali zaheb :dobroje: )

Mislio sam i sebi, ali sam u razmisljanju o prodaji... Cijenu nece dici ali ce meni izbiti 300kn :zubo:

Edited by _ivo_
Link to comment
Share on other sites

Ovaj rupičasti dio kože nije poskupio rad, niti izbor konca. Htio sam sivi da mi se slaže sa prošivom vrećice na mjenjaču, ali isto tako je mogao biti žuti, crveni...

Smrdi mi auto na kožu, he, he. :bigl:

Inače u rad je uračunato i skidanje jastuka i volana i vraćanje natrag, naravno. Rupičasti dio kože je majstor sam predložio i ja sam prihvatio i mogu reći da se nisam pokajao. Puno je ljepši osjećaj pod rukom nego di je koža glatka.

Nisam rekao, ali prije stavljanja navlake staru gumenu oblogu je trebalo s nutarnje strane po cijeloj dužini razrezati i iznutra zalijepiti za žičani obruč jer se uvrćala pod rukom. Sad je sve lijepo kruto i nepomično, šavovi su precizni, vjerujem da šije nekakvim strojem. Čovjek me još odbacio do Malešnice gdje sam čekao bus do Črnomerca.

Također savjetovao mi je da ne uvrćem previše volan dok se ljepilo ne osuši potpuno (24h). Ionako ga penzionerski držim na 5 i 7h, a do Splita nema puno krivina.

Što se tiče onih nabora, hebi ga, prava koža je prirodni materijal i nije svugdje savršena. Da sam uzeo skaj toga nebi bilo ili da sam tražio kožu od Ferarija možda...

U zbilji se baš i ne vidi kao na slici.

Možda nekom zvuči čudno, ali sa "novim" volanom osjećaj je kao da vozim i novi auto :klap:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

"Inače u rad je uračunato i skidanje jastuka i volana i vraćanje natrag, naravno."

jel to znači da je cijena išta niža kad mu doneseš sami volan bez airbaga? :p

Link to comment
Share on other sites

"Inače u rad je uračunato i skidanje jastuka i volana i vraćanje natrag, naravno."

jel to znači da je cijena išta niža kad mu doneseš sami volan bez airbaga? :p

Je. 14 kn.

Ha, ha, ne znam, nisam pitao, ali uvijek se isplati pregovarati

Link to comment
Share on other sites

:laugh:

ma imam neki pdf sa detaljnim uputama o oblaganju volana i sve se mislim sam toga uhvatit i sve mi se ne da :D a onaj luisijev volan je bio u koži katastrofalnoj i to sam počupao sa njega i sad je samo gumena obologa ostala šta čak nije loše al je problem ljeti na suncu što zapeče nenormalno, al mislim da ni sa kožom neće bit puno bolje? eventualno neka brušena...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je netko sa foruma sam volan stavljao u kozu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je putem bilo prilično sunca i mogu reći da je dosta "hladniji" i podatniji onaj rupičasti dio. Glatki dio je poprilično vruć na suncu. Trebao sam sve u rupičasto :bigl:

I ja imam taj Pdf sa uputama za uradi sam. Čak sam i kupio skaj, konac i krivu iglu. Izrezao, počeo šivati i natezati pa mi je konac prerezao skaj, pa nije bilo čvrsto da se ne vrti oko volana, pa je na spojevima bilo ispupčeno, pa bodovi nisu bili jednaki.... Uglavnom, odustao sam. Daj materi dite, ne kaže se uzalud.

Brušena koža je cool, ali moraš paziti da ti ruke nisu znojne ni prljave. Preporuča se voziti u rukavicama. Ako ne paziš ubrzo izgleda izlizano i sjajno ko "pesja jajca" (jedan dan u Zg i odmah pokupio foru)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je netko sa foruma sam volan stavljao u kozu :roll:

Upute su od Icateneja iz Bg, a radio je to za Logana. Iste mjere su i za Clia 2, phase 1

A bar je tebi Beraković blizu, u Brestovju u ulici gdje je limarija Sebastijan, pa prva lijevo. Cvjetna 5

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Možda nekom zvuči čudno, ali sa "novim" volanom osjećaj je kao da vozim i novi auto :klap:

Potpuno te razumjem, ne tako davno sam uzeo od hansa original volan za clio u odličnom stanju, moje je bio strašno loš i preporodio sam se, totalno drugi auto. :cool:

Link to comment
Share on other sites

super je, sviđa mi se :hail: ovo i mene ceka posto je na mom meganu volan nakon 200tkm u zescem rasulu

Edited by margax
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.