Jump to content

Kako spojiti mjerač rashladne tekučine


JB05

Recommended Posts

Interesira me dali je netko na forumu spajao na renaultu 5 čukicu koja mjeri temperaturu rashladne tekučine i molio bi ga da mi objasni kako ju spojiti :nezna:post-9987-12729303030366_thumb.gif

Edited by JB05
Link to comment
Share on other sites

na pumpu vode, umjesto prekidača koji pali lampicu od vode... ako je senzor u navoju

nisam spajao, ali sam htio pa su mi to rekli

Link to comment
Share on other sites

Na netu imas sve seme. Ja sam spajao bas ovu sa slike. Potreban ti je i njen davač koji ćes staviti na vodenu pumpu. ako navojem ne odgovara tokar ce imati posla. Sve u svemu nije nista komplikovano. ;)

Link to comment
Share on other sites

Na netu imas sve seme. Ja sam spajao bas ovu sa slike. Potreban ti je i njen davač koji ćes staviti na vodenu pumpu. ako navojem ne odgovara tokar ce imati posla. Sve u svemu nije nista komplikovano. ;)

Na netu sam tražio i ništa nisam našao pa sam se zato obratio vama za pomoć

Nije mi jasno šta trebam još i kupovati senzor iste firme kao šta je ova čukica :nezna: dali zna netko gdje ga kupiti :??:

Edited by JB05
Link to comment
Share on other sites

Te stvari se dobijaju u kompletu i rađene se za konkretno taj ili takav (čitaj sat istih karakteristika) sat. Dakle,moguće su greške u pokazivanju ako davač nije pravljen za taj sat.

Da ti sad ne brusim,baci oko u moj nekadašnji projekt jer sam i ja to radio...

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?showtopic=22903&st=0

Link to comment
Share on other sites

Ja sa čukicom nisam dobio nikakav senzor znači moram kupiti senzor.

Gdje si ti ugradio taj svoj senzor na bivšoj petici?

Edited by JB05
Link to comment
Share on other sites

Pa jesi li ti čitao šta sam tamo pisao?

Ne vjerujem da nisam objasnio sto i kako... :nezna:

Uglavnom,u pumpu vode ga ne stavljaj jer neces nista napravit. Pumpa vode nije mjerodavna za pokazivač temperature. Uvali senzor na glavu motora ili negdje blizu. Ako nađem sliku pa cu ti stavit tu...

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Bio bi ti zahvalan kad bi našao tu sliku da vidim gdje si ti to točno ugradio taj senzor u glavu motora :)

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom,u pumpu vode ga ne stavljaj jer neces nista napravit. Pumpa vode nije mjerodavna za pokazivač temperature.

Možeš ovo pojasnit, jer sam dosad bio uvjeren u suprotno... budući da je tamo ipak senzor za prokuhavanje :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ni meni to nije bilo jasno pa sam se dao u istraživanje. Imao sam elektronički instrument koji mjeri temperaturu sa sondom s kojom sam se "šetao" svuda unutar haube. Na pumpi vode mi stroj nije pokazao ono što sam ja htio a to je 80 stupnjeva kad se pokrene ventilator i tu je za mene ta priča završila,a sad kakvu informaciju šalje onaj komadić (nazovimo) elektronike s pumpe na ploču,pojma nemam. Pali lampicu u nekim situacijama? Ne znam ni to,ali kad se pokrene ventilator,znaci da je termoprekidač okinuo skupa s termostatom na onih svima poznatih 80 i amen. U tom trenutku na pumpi nisam dobijao ni nekih 60 (brat-bratu),a termostat i termoprekidač kao i senzor na pumpi skupa s pumpom bili su glanc novi iz trgovine,tako da nije do njih garant.... Sve sam to radio jer mi je na hladnom motoru znala tinjat lampica temperature na ploči i to me je iritiralo kad mi ujutro na 2 stupnja celzijusa gori lampica. Zato sam ovu ćuku i kupio i ugradio. Senzor sam smjestio u nosač (najvjerojatnije je nekakav nosač ili kuka) za zakačit možda diferencijal za izvuć motor van... Ima jedna rupa taman za senzor i na tome nosaču sam izmjerio 80 stupnjeva u datom trenutku te tu poziciju smatram najpreciznijom za ugradnju tog čuda bez velikih poslova i zajebancije...

Slika je bila negdje na forumu,al ne mogu je sad nać. Taj komad metala drze dva vijka pri bliku u taj komad ima na sebi veliku okruglu rupu. Pokraj nje je jedna mala rupa u koju sam ugurao senzor. Jbg kad ne mogu nac sliku... :nezna:

EDIT: Našo na jednom backup DVD-u (šta mi radiš....)

post-7112-12730087302737_thumb.jpg

:hey:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je na vodenoj pumpi i pokazuje kako treba! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Smuchac na slici sad znam gdje ču ja svoj senzor ugraditi samo ga moram najprije kupiti zato jer ga iz nekog razloga nisam dobio sa čukicom :frown:

Link to comment
Share on other sites

Stari,to mora (čitaj MORA!!!) doć s ćukom. Odi se tamo u tu trgovinu izderat na onoga tko ti je to prodao. To je ko da si uzeo cilindar za bravu na kućnim vrtaima a oni ti nisu dali ključ.... :aua:

Link to comment
Share on other sites

Neznam dali kolega El Bayanero dobio davač sa istom takvom ćukicom ili ga je i on morao posebno kupovati :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto stavio sat s temperaturom prije proslog ljeta. Ono sto sam siguran, u kompletu ti mora doci senzor (davac) za taj sat. Nasao sam prije toga na otpadu jednog, medjutim, bilo je nemoguce naci samo senzor za njega. Nakon toga sam naletio na akciju urica, i za 170 kn kupio sat i senzor, cini mi se cak i s nekom garancijom. Senzor sam stavio tako sto sam kod tokara napravio adapter za dva senzora, pa imam i lampicu dalje, a i temperaturu. Meni se redovito pali ventilator na 80°C, ok, plus minus stupanj. Ali osjeti se kod stajanja kad se upali, a bacim oko na sat i pase. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Meni se redovito pali ventilator na 80°C, ok, plus minus stupanj. Ali osjeti se kod stajanja kad se upali, a bacim oko na sat i pase. :dobroje:

Upravo i zbog tog šta se pali ventilator stavljam uricu jer me zabrinulo to šta se dosta često pali ventilator dok je vani +25 a ja čekam u koloni na semaforu,a šta se tiče tog davača da se on posebno kupiti u trgovini gdje sam kupio uricu dođe 100kn danas idem po njega. Molio bi te da mi malo poslikaš taj adapter šta si dao napraviti kod tokara.Da šta se tiče ventilatora dali i vama ostalima na peticama radi samo kad je kontakt upaljen ili je to samo kod mene. :hey:

Link to comment
Share on other sites

@ JB05: Kolega El Bayanero je kupio odvojeno davac odvojeno cukicu, jer kod VDO-a ne dolazi zajedno i papreno je skupo i jedno i drugo ali je kvalitet za 10 :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Meni radi samo kad je kontakt. Stavim ti sliku do navecer. Kasnije idem do auta, pa poslikam da to imas. Na semaforima ti je normalno da ti se cesto pali, posebno ako je termostat ispravan i otvara kad treba. To znaci da je na radnoj temperaturi, a ako je vani toplo, mora se malo dodatno rashladiti. :)

Link to comment
Share on other sites

eto Roky ti je sve rekao. Kvalitet je super i nam mom davacu imaju dva izlaza jedan za sat jedan za lampicu. mogu ti poslikati ili pogledaj moje auto u projektima ima tamo.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam kupio davač sa dva izvoda i dao sam za njega 250 kn u trgovini http://www.tahograf.hr/naslovnica/hr-1.html a sve zajedno sa uricom me ispalo 526kn sve u svemu skup sport.Ali brine me jedna stvar ja sam uzeo davač od +94°C (na toj temperaturi če se paliti crvena lampica od vode)pa neznam dali sam uzeo pravog :nezna: trgovac mi je ponudio onog od 80°C i 115 °C .

Link to comment
Share on other sites

Evo, obecao sam staviti slike. Na ovom adapteru, senzor koji je okrenut prema nama je senzor temperature od urice, a gore od lampice. I slika kako izgleda unutra, u autu, stavljena lijevo od volana.

post-6554-12731659475394_thumb.jpg

post-6554-12731659690821_thumb.jpg

post-6554-1273166000355_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jučer sam kupi davač i danas mi je tokar izradio redukciju za davač pošto je ovaj bio duži od orginala ,a i korak navoja nije odgovarao

Evo i par slikica da vidite kako to izgledapost-9987-12732585165594_thumb.jpg

post-9987-12732585525743_thumb.jpg

post-9987-12732585859588_thumb.jpg

post-9987-1273259113678_thumb.jpg

Edited by JB05
Link to comment
Share on other sites

Za sad sam zadovoljan sa uricom :dobroje:

još me nešto brine dali je ok da se kazaljkica na satu penje do 88-89°C ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.