Jump to content

Twingo 2 osvjetljenje ventilacije


gangxxxta

Recommended Posts

pozdrav! neku vecer me nesto pocelo pikat u oko i skuzio sam da mi je lampica ili dvije krepale na ljevoj strani kontrola ventilacije! odveo sam u servis na reklamaciju i kazu da je to potrosni materijal i da ne spada pod garanciju! kaj da ja sad radim i koliko bi me kostalo to?

Link to comment
Share on other sites

lampice nisu skupe koliko znam... ali koliko bi ti uzeli za rad u ovlašteno to je već drugo pitanje

Link to comment
Share on other sites

meni lampice mijenjaju besplatno u servisu, samo ih naplate ako ih ja ne donesem

Link to comment
Share on other sites

Nisam probao skidat na mome još :) ali vjerujem da nebi trebao bit neki problem ako se malo kožiš u to dakle

skineš onaj poklopac od kilometar sata on se samo lagano potegne prema gore činimise da ga ne drže nikakvi šerafi

ali provjeri prije čupanja za svaki slučaj kad ga makneš pogledaj koko se skida taj donji dio gdje su prekidači

a u garanciju ne ulaze lampice , gume i ostali potrošni mat. gotovo kod svih osim mozda kod toyote :nezna: Ako

nebude išlo tako onda ću ja rasturit svoga pa ću ti znat točno reć i meni će to jednom izgorit pa moram znat kako

zamjenit :ahaa:

A zaboravio sam pitat jesi probao malko lupnut okolo neke pute proradi :bigl:

Edited by jeims
Link to comment
Share on other sites

probo sam lupnut i nista,a u ovlastenom su mi rekli da trebam auto ostavit cijeli dan jer tu ima posla... oni bi najvjerojatnije malo raskopali pa kavica pa ovo pa ono,i na kraju meni racun 1000 kn radi 1-2 lampice... a da mi se raskapa novi auto i ne bas.... ovo totalno sucksa :(

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da je baš toliki problem čim budem imao malo vremena ću probat vidit pa ti javim :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

NE DIRATI ARMATURU ZBOG GLUPE ŽARULJICE !!!

I meni je na službenom Twingu 2 otišla jedna žaruljica od ventilacije i besplatno su ju zamijenili u Baotiću, ALI sada imam takve cvrčke u armaturi da sam požalio što su mi išli to mijenjati. Armatura cvili do bola, a do zamjene je bilo bez ijednog zvuka. :mad:

Naime, problem je navodno u tome da se armatura mora rastaviti da bi se došlo do glupe žaruljice od 50 lipa !!!! :tup:

Da sam znao ne bih sigurno išao reklamirati... :ljut::ljut:

Dakle ako volite cvrčke u armaturi samo naprijed...

Link to comment
Share on other sites

Evo kao što sam i rekao nije neki problem cca sat vremena lagano dakle skineš onaj poklopac na ins. tabli samo lagano

potegneš prema gore nema šerafa onda odvrneš ins. tablu dva torex šerafa potegneš ju van otkačiš konektor nakon toga

povučeš prema gore plastiku , kučište ins. table s ljeve strane skineš onu kompletnu plastiku di je onaj mali pretinac

na desnoj gdje poklopac air baga njega samo malo potegneš netreba ga skidat onda centralnu plastiku nagneš u desno

zavučeš ruku iza prekidača rasvjete i otkačiš grlo lampice promjeniš i to je to ( najbolje da promjeniš obadvije )

šta se tiče cvrčaka samo ljepo polako rastavljaj da neka kopča ne pukne i pažljivo vrati sve natrag i nesmije bit

cvrčaka kod mene nema evo i par slika :dobroje:

post-10723-090557200 1276780289_thumb.jp

post-10723-008081800 1276780334_thumb.jp

post-10723-068473900 1276780356_thumb.jp

post-10723-062364600 1276780387_thumb.jp

post-10723-023289000 1276780408_thumb.jp

post-10723-055319400 1276780430_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

svaka cast! al malo me mrma to napraviti :( i koje lampice idu unutra?

Link to comment
Share on other sites

moras 2 plastike skinut, sta te ima bit strah?? jedna na kopce, druga na 2 torxa... cas posla...

Link to comment
Share on other sites

svaka cast! al malo me mrma to napraviti :( i koje lampice idu unutra?

Ideš kupit lampice u renault oni bi trebali znat koje idu :hey:

Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore ! :klap:

Opet se pokazalo da je uradi sam postupak bolji od originalnog servisa ! :fucka:

Ili možda radiš u servisu pa si stekao praksu...

Da sam znao donio bih tebi da odradiš to jer izgleda da su potrgali one plastične noseve... :ljut:

Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore ! :klap:

Opet se pokazalo da je uradi sam postupak bolji od originalnog servisa ! :fucka:

Ili možda radiš u servisu pa si stekao praksu...

Da sam znao donio bih tebi da odradiš to jer izgleda da su potrgali one plastične noseve... :ljut:

Radio sam u ser. ali kao skladištar a idemi to da si samo mogo vidjet mog starog megana njega bi

rastavio o pol sata :klap: :klap: :klap:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

jel netko zna kako riješit isti problem na twingu iz 2001. god? :D meni ne radi nit jedna lampica :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ovako "ugrubo" po dialogysu imaš za odvrnut 6 vijaka za skinut onaj obruč oko komandi za grijanje itd... Zatim dva vijka koji drze komande i straga otkacit kabele. Ostalo ćeš onda imat sve ispred sebe pa se igraj. Vjerujem da su unutra plug & play lampice. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ovako "ugrubo" po dialogysu imaš za odvrnut 6 vijaka za skinut onaj obruč oko komandi za grijanje itd... Zatim dva vijka koji drze komande i straga otkacit kabele. Ostalo ćeš onda imat sve ispred sebe pa se igraj. Vjerujem da su unutra plug & play lampice. :hey:

tnx! :dobroje: kolko sam ja gledao vidio sam 4 torxa, al bum sad pogledao još bolje! jer moram i one na kilometar satu provjerit (lijeva je riknula) i onda je to to :)

btw, ima toga u chipoteci? mislim da bi tamo jetinije prošao nego u ovlaštenom servisu.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ima ih (ako su obične sijalice,a vjerujem da jesu),na svakoj benzinskoj postaji. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije isto ali jel zna tko kako to skinuti na cliu 2 manualna klima (ako ima koju slikicu) da se ne dogodi kao sa farom da rastavim pola auta bezveze  :laugh: jer mi malo svjetli pa malo ne  :??:

Link to comment
Share on other sites

skines onu lajsnu ispod radia, skines ono izmedu komandi ventilacije i pepeljare (straznja ono plastika) i vidit ces serafe (torx) i to je to.. preporucam da i radio izvadis, bit ce ti lakse...

Link to comment
Share on other sites

En ti kapulicu a prije dva dana sam stavljao drugi radio  :tup: Hvala na savjetu!!! :hey: Šerafat ću sutra, ovdje pada ko blesavo danas  :frown:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.