Jump to content

Renault 5 potrosnja.


M4rk0

Recommended Posts

Evo zanima me koliko trose vase petice...meni recimo trosi oko 8L/100km ( 1.1 motor ) a cuj sam da petica zna oko 5-6L trositi...Znam da je stil voznje dosta vazan kod toga...al jbm, kada vozim ko penzic mozda se uspije spustiti na 7L/100km :/ .. kako se brinut za motor a da se potrosnja nekako smanji..

Pozdrav.

Edited by M4rk0
Link to comment
Share on other sites

po gradu 10-12 (ne stedi se)

otvoreno 8 (isto se ne stedi)

kad bi se stedilo onda 1l manje...

Link to comment
Share on other sites

I meni je oko 7-8 i mislim da je to odlično obzirom na starost. Je ti smjesa dobra, dimi li, traži li čok pri paljenju na hladno?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi petica s 1.1 motorom mogla tošiti nešto manje ako je makina u dobrom stanju i smjesa uredno podešena.

Moja 1.4 je nekad trošila ispod 7, kombinirane vožnje dok sada s oko 300 kkm i pretežito gradskom vožnjom sa aluminijskom skalicom na krovnim nosačima popije do 8 l.

Link to comment
Share on other sites

Ako je riječ o nekoj makini kao GT Turbo ili tako nesto onda oko 9L ali moja petarda ne ide preko 6L nikad, ali samo da napomenem da je prešao samo 120 000km...btw skoro sam mu radio servis i počastio ga sa setom novih dijelova!

Sve zavisi od stila vožnje...kad moj ćale vozi drži se na nekih 5,5 litara a ja kad vozim ide na nekih 6 litara.

Duma,otkud tebi 7-8 litara??? Jel to po gradu?

Link to comment
Share on other sites

Isključivo po gradu i to po Rijeci, iako najčešće bliža okolica Rijeke, uzbrdo nizbrdo, malo je ravnih dijelova. Uz činjenicu da je prešla nešto iznad 401000 km to mi odgovara, jer koliko god više potrošim na gorivo, toliko manje (ili ništa) trošim na popravke kad je zasad sve jednostavno ko kruh

Link to comment
Share on other sites

Moja bivša petica 1.4 nikad nije išla isod 8 i nikad preko 10. Vjerujem da 1.1 motor moze navuc do mozda 7,ali 5 ni u ludilu. P.S Takav stil voznje kojim natjeras peticu da trosi nopr. 5,5 ti ustedi gorivo a ostalo na autu se po mom mišljenju s takvim načinom vožnje uništava. Voziš normalno,trošiš 7-8-9 i budi miran. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ne gasim! Ali nije baš ni 5,5 sad sam se proračunao malo bolje ali preko 7 NIKAD nije prešlo ali NIKAD!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pa treba mi cok normalno kada se auto prvi put pali....petica ima 75k km...za smjesu nisam siguran, valjda je dobra...ugl natocim za 200kn i imam 300km..i auto ne dimi :)

Link to comment
Share on other sites

sta je to cok? se to jede? ja ga ne koristim vec 2god  :zubo:

200kn 300km tako meni radi po otvorenoj cesti, van grada...a po gradu cca 1kn-1km, recimo 100kn 110km max.

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

sta je to cok? se to jede? ja ga ne koristim vec 2god  :zubo:

Ide ok sa majonezom :)

200kn 300km tako meni radi po otvorenoj cesti, van grada...a po gradu cca 1kn-1km, recimo 100kn 110km max.

pa to je skroz ok za gtt :) ja imam 200kn 300km gradske voznje..

Link to comment
Share on other sites

ok je, ali glavno da je mene uvjeravao prijasnji vlasnik da njemu po gradu trosi 7-8 HAHAHA, evo i meni je trosila oko 8-8,5 po gradu, ali u doba kad su mi lezajevi bili skureni i kad sam vozio doslovno 30-40kmh, ni kmh vise...dakle spora voznja, gora nego penzionerska, na uzbrdicama gas na 20% totalno laganini, cak su me yugici prestizali...ali to nije voznja kakvu gtt treba...sve dok je ispod 12 po gradu normalne voznje bez stednje, sa svakodnevnim dionicama gdje se malo raspuse motor, to je odlicno

Link to comment
Share on other sites

Diesel na otvorenom 3,8 litara u gradu ne prelazi 5,5 litara :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo, moj R5 trosi ispod 8 po gradu, racunajuci kolone po zagrebu, ali i kombinirano u rijeci, s uzbrdicama. Na otvorenome cak dodje do 5,5l, ali pod malo zescim rezimom dodje do 6. Jos k tome na plin, ja se ne zalim :) Kao da trosi 4l benzina po gradu i 3 na otvorenom :D

Link to comment
Share on other sites

Grad 10-12

stari moj...sta bi bilo da imas turbinu i da te konstantno tjera da ga gazis :lool:

Link to comment
Share on other sites

jbg.....1.7 motor i ipak ne mogu ga mirno voziti, jednostavno trazi :zubo:

Moje stare petice su bile 1.4 i trosile su 8-10 po gradu, ovisno o godisnjem dobu i stilu voznje. Tako da je ovo za 1.7 sasvim normalno. I Clio koji je bio 1.6 je trosio 8,5-10 po gradu.....A ovo je ipak plin, kuzis, njega ode koja litra vise nego benzina ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja Mala Garava (1.1L) trosi između minimalnih 5.542 i maksimalnih 6.920 L /100 km u prossjeku od 6.394L/100km. Ovi podaci se temelje na zadnja četiri tenkiranja do vrha a većim dijelom (70% vremena) sam se vozio po otvorenoj cesti i prešao oko 1400 km ukupno. Po gradu se manje vozi jer zbog recesijskih mjera štednje na poso se ide biciklom. Inaće mislim da bi potrošnja bila preko 8 L . Auto je upravo prešao 130 000 km i zadovoljan sam .

Podaci su ovako detaljno točni jer koristim mobilnu aplikaciju za praćenje troškova auta (Android based) koju bih preporučio svima pa možemo uspoređivat točne podatke. :o)

Link to comment
Share on other sites

Moja Mala Garava (1.1L) trosi između minimalnih 5.542 i maksimalnih 6.920 L /100 km u prossjeku od 6.394L/100km. Ovi podaci se temelje na zadnja četiri tenkiranja do vrha a većim dijelom (70% vremena) sam se vozio po otvorenoj cesti i prešao oko 1400 km ukupno. Po gradu se manje vozi jer zbog recesijskih mjera štednje na poso se ide biciklom. Inaće mislim da bi potrošnja bila preko 8 L . Auto je upravo prešao 130 000 km i zadovoljan sam .

Podaci su ovako detaljno točni jer koristim mobilnu aplikaciju za praćenje troškova auta (Android based) koju bih preporučio svima pa možemo uspoređivat točne podatke. :o)

kada tocis opet? kada vidis da ti se rezerva upali ili kada ti kazaljka dode do crvene kucice ili do pola crvene kucice?:)))

Link to comment
Share on other sites

Nije li svejedno kada toci? Bitno je da je do vrha svaki puta. A kad smo kod aplikacija za pracenje, postoji i aplikacija My Car, o kojoj je i na forumu vec bilo govora. Kompletna evidencija tankanja, odrzavanja, servisa, guma...

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da nisam jedini kojem bas nije jasno sto zelis reci. Stvar je slijedeca (kako se to radi). Napunis do vrha, i nakon toga pocnes gledati potrosnju sto je vrlo jednostavno. Broj litara do vrha na slijedecem tankanju/prijedjena kilometraza izmedju ta dva tankanja... Tako je sigurno koliko je goriva potroseno za tu kiometrazu, a moze se razlikovati samo za koji deci koji stane vise/manje ovisno o guranju u rezervar. Naravno, oni koji tankaju 100 kn, nemogu mjeriti potrosnju. :)

Edited by Virion
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.