Jump to content

Oštetio felgu - savjet za popravak


Brumen

Recommended Posts

Nakon meet-a u Lonjicama sjebao sam prednju desnu felgu na rinzolu! :mad: Ima slika u prilogu :bigl: ! Eh sad, danas sam bio kod Jelinića kod Cibone i tražio je za popravak 450kn! :doh: (montaža gume uračunata).. Po meni je to malo preskupo za tako malo oštećenje! Čitao sam stare postove o popravcima za felge no eto sada me zanima VAŠE mišljenje kod koga bi trebao ići i dali je cijena kod Jelinića opravdana...

post-5885-077793800 1283878155_thumb.jpg

post-5885-049223500 1283878174_thumb.jpg

post-5885-020000500 1283878194_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

uh, frend nosio povariti rub i to dobar komad, negdje 10-15cm ruba (duboka felga) i uzeo mu 100€e neki lik...tako da 450kn za ove ogrebotine je bezobrazno skupo

Link to comment
Share on other sites

Vulkanizacija Horvat (Kruno)

ravnanje i farbanje felgi

Brestovje

091/7240-782

Nazovi tipa, odi do njega. Ja sam dvoje felge uređiva kod njega.

Zadovoljan!

Link to comment
Share on other sites

imao sam slicni slucaj otfikario sam 15cm ruba jel mi lik neki izletio iz sporedne ulice pa da ne razbijem i njegov kombi i svoj clio na rubnjak i ode felgisimus, 500kn me dosao popravak, sa lakiranjem, i montazom/demontazom gume, te vracanjem iste na auto, Pneumatik d.o.o. Karlovac 047 641 341

Link to comment
Share on other sites

U cijenu od 450kn ulazi: brušenje, varenje aluminijem, lakiranje i plastificiranje. Kaže Jelenić da mora cijelu felgu nanovo plastificirat.. Meni je to malo čudno, kaj nije moguće samo na taj dio zavariti aluminij i to finu pobrusiti (sa finim šmirgl papirom) i polakirat? Zašto baš cijela felga nanovo? A jel netko radio možda kod nekog "Slaveka" u Sv.Nedjelji? Za Krunu sam čuo (čitao po ostalim forumima i kažu da je dobar i da su korektne cijene) pa ga sutra možda i nazovem...

Link to comment
Share on other sites

Vulkanizacija Horvat (Kruno)

ravnanje i farbanje felgi

Brestovje

091/7240-782

Ako može info, gdje je to Brestovje!?

EdiT: Da iskoristim temu!

Naletio sam na jedan set parabolki koje nisu u baš bajnom stanju, a evo i slika pa malo pogledaj;

http://img820.imageshack.us/img820/9009/dsc00828vo.jpg

http://img810.imageshack.us/img810/3306/dsc00830v.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/811/dsc00829fp.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/8654/dsc00831q.jpg

Uglavnom, felge su kovane i sad da li je problem kod tih kovanih felgi riješit kad fali malo ruba!? Da li se kasnije kod poliranja vidi razlika u materijalu!?

Edited by Damijan
Link to comment
Share on other sites

Brumen, pa di si uspio to očešati? Mislim da tamo nije bilo nigdje rinzola.

Ja sam nosio kod Jelinića, ali meni je fizički falio rub felge, to je "rekonstruirao", ali nije farbao jer sam trebao farbati sve 4 i mislim da je isto bilo 400kn. Tako da mislim da za ovo sve što ti je rekao i nije puno previše.

Link to comment
Share on other sites

Ako može info, gdje je to Brestovje!?

Moja greška kod prepisivanja, BESTOVJE (Sveta Nedjelja) na staroj Samoborskoj

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Bestovje,+Sveta+Nedjelja,+Hrvatska&sll=45.80526,15.807352&sspn=0.0213,0.038238&ie=UTF8&hq=&hnear=Bestovje,+Sveta+Nedelja,+Zagreb+%C5%BEupanija,+Croatia&ll=45.805978,15.810099&spn=0.0213,0.038238&z=15

Mislim da je vulkanizer točno tu gdje je oznaka (A)

Link to comment
Share on other sites

Brumen, pa di si uspio to očešati? Mislim da tamo nije bilo nigdje rinzola.

Ja sam nosio kod Jelinića, ali meni je fizički falio rub felge, to je "rekonstruirao", ali nije farbao jer sam trebao farbati sve 4 i mislim da je isto bilo 400kn. Tako da mislim da za ovo sve što ti je rekao i nije puno previše.

Ma na putu prema Sesvetama, debil, tražio sam daljinac od radija i na trenutak pogledao prema dole i eto sranja :tup: . Hmm, znači ti kažeš da je ok cijena. Pa kad malo bolje razmislim ima tu dosta posla... Skinuti gumu, pobrusiti taj dio oštečenja, lakirati, plastificirati i na kraju montirati i izbalansirati gumu. A da uzmem novu na kasko? Pitanje je samo koliko će skinuti bonus... Cijena felge je 1700kn.

Link to comment
Share on other sites

A da uzmem novu na kasko? Pitanje je samo koliko će skinuti bonus... Cijena felge je 1700kn.

Mislim da ne bi trebali uopče. Provjeri u osiguranju. Samo pazi onda ako ti se dogodi još neka šteta u ovom obračunskom razdoblju, budeš morao platiti malus. Možda bi bilo dobro da pričekaš zadnji mjesec prije nego ti ističe kasko pa da onda prijaviš štetu.

Link to comment
Share on other sites

preporuka za Slaveka... :dobroje:

što za Krunu ne mogu reči(barem u mojih par slučajeva!!!) nisam bio zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Bježi od Jelenića!

Bilo u jednom Evo magazinu da su išli kod više njih za popravak felge i ovaj gore im je ispao katastrofa, plus t e tjera kod svoje kćeri u kafić dok on "razmisli". Bio je naveden i jedan doktor za te stvari, ali ne sjećam se više...

A evo ti jedan c/p sa jednog drugog foruma. Šteta štio nisi blizu Osijeka :cool:

bravarska radnja HERCOG osijek matije gupca 38 031/502-708. Lik je legenda.... nemam druge rijeći za opisat tog genija za ''aluminiju''!

1. kad sam vidio dvorište i radionu (prijesnom ciglom i blatom zidanu u sred osijeka) pa i gazdu koji je skoro pa slijep na jedno oko, rekoh sebi: -Bože 'ko me dobro zajebo?

2. u dvorištu, brat-bratu, 400 alu cipela za aute čeka remont

3. kad je vidio da nisam iz os rekao mi je: -Čujte, ostavite vi meni felge, odite na pivo i pogledajte kako se Drava izlila na lijevoj strani toka pa možda vidite nekog slovenca da pluta u grmlju, pa onda opet maznite pivu i vratite se meni u pola jedan!

4. tako i bi.... samo nije bilo slovenaca!

5. vidim felge čiste, sviježe ofarbani i uređeni rubovi, reko: -Šefe koliko sam kriv?

a on: -250!

i ništ, ja vadim soma kuna da mu platim,

kad on meni: nismo se razumjeli: -250kn sav posao! (centriranje, ravnanje, uređivanje rubova i farbanje istih na sve 4 kvaltetno s..bane felge)

ja se uzmucao i nemogu vjerovat.... nije htio ni za pivo uzet

6. i na odlasku mi kaže: -Eto kad stavite na sroj za balans sjetit ćete se šta vam je stari ludak prić'o....

7. vozim se doma (ravno 50km) i još uvijek ne mogu vjerovat!!!!

8. dolazm u Dryden u rodnom gradu i naiđem baš na onog lika što mi skidao gume sa felgi.... kad je stavio jednu po jednu felgu na stroj za balans ostane u tišini gledat felge, i nakon kratkog vremena kaže: -Ček' malo!

i ode po još dvojicu koji rade s njim i ponovi cijeli postupak.... kad se jedan udalji i donese ganc novi alu naplatak iz trgovine i stavi ga na stroj.... i onda se svi okrenu prema meni i objasne mi da su moje felge bolje nego ova nova!!!!

9. naravno morao sam im ostavit br. i adresu majstora!!!!

10. i još uvijek sam bez riječi!!!!

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

moze li savjet za ravnanje celicnih falgi u/oko Rijeke?

Stalno penjanje po plocnicima je napravilo svoje....

Link to comment
Share on other sites

Bježi od Jelenića!

Bilo u jednom Evo magazinu da su išli kod više njih za popravak felge i ovaj gore im je ispao katastrofa, plus t e tjera kod svoje kćeri u kafić dok on "razmisli". Bio je naveden i jedan doktor za te stvari, ali ne sjećam se više...

A evo ti jedan c/p sa jednog drugog foruma. Šteta štio nisi blizu Osijeka :cool:

bravarska radnja HERCOG osijek matije gupca 38 031/502-708. Lik je legenda.... nemam druge rijeći za opisat tog genija za ''aluminiju''!

1. kad sam vidio dvorište i radionu (prijesnom ciglom i blatom zidanu u sred osijeka) pa i gazdu koji je skoro pa slijep na jedno oko, rekoh sebi: -Bože 'ko me dobro zajebo?

2. u dvorištu, brat-bratu, 400 alu cipela za aute čeka remont

3. kad je vidio da nisam iz os rekao mi je: -Čujte, ostavite vi meni felge, odite na pivo i pogledajte kako se Drava izlila na lijevoj strani toka pa možda vidite nekog slovenca da pluta u grmlju, pa onda opet maznite pivu i vratite se meni u pola jedan!

4. tako i bi.... samo nije bilo slovenaca!

5. vidim felge čiste, sviježe ofarbani i uređeni rubovi, reko: -Šefe koliko sam kriv?

a on: -250!

i ništ, ja vadim soma kuna da mu platim,

kad on meni: nismo se razumjeli: -250kn sav posao! (centriranje, ravnanje, uređivanje rubova i farbanje istih na sve 4 kvaltetno s..bane felge)

ja se uzmucao i nemogu vjerovat.... nije htio ni za pivo uzet

6. i na odlasku mi kaže: -Eto kad stavite na sroj za balans sjetit ćete se šta vam je stari ludak prić'o....

7. vozim se doma (ravno 50km) i još uvijek ne mogu vjerovat!!!!

8. dolazm u Dryden u rodnom gradu i naiđem baš na onog lika što mi skidao gume sa felgi.... kad je stavio jednu po jednu felgu na stroj za balans ostane u tišini gledat felge, i nakon kratkog vremena kaže: -Ček' malo!

i ode po još dvojicu koji rade s njim i ponovi cijeli postupak.... kad se jedan udalji i donese ganc novi alu naplatak iz trgovine i stavi ga na stroj.... i onda se svi okrenu prema meni i objasne mi da su moje felge bolje nego ova nova!!!!

9. naravno morao sam im ostavit br. i adresu majstora!!!!

10. i još uvijek sam bez riječi!!!!

Istina frajer popravlja sve ono što drugi kažu da nije moguce i to radi savršeno!

Link to comment
Share on other sites

KOLING d.o.o.

Čalinec 132

42243 Čalinec

042729403 mobitel 098440089 mobitel 0995432729 TEL : 042 729403

Evo vam jedan dobar majstor ako ste oko Varaždina.Toplo preporučujem..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da ne otvaram novu temu pošto ih ima more oko ovog problema.

Jučer kad sam mjenjao lager na zadnjem desnom kotaću svog Clia majstor je podigao auto na dizalicu i prvi puta sam ga vidio s donje strane i imam kaj vidjeti:

post-5414-078245400 1316856635_thumb.jpg

Dakle prednja lijeva felga je s nutarnje strane ozbiljno udarena. E sad to se moralo dogoditi prije nego je stari vlasnik stavljao nove gume jer volan ništa ne trese i guma je odlićno izbalansirana.

Moje pitanje je sljedeće, može li se to izravnati i što mi preporučate, kojeg majstora. Znam da je preko puta Cibone neki majstor koji je mom rođaku vario dio koji je falio na felgu, pjeskario i pofarbao za neku sitnu lovu, još sam se čudio kako je tako savršeno uspio napraviti. Kaj vi velite gdje i za koliko pare bi se ovo moglo popraviti?

Link to comment
Share on other sites

Moze se to rijesiti gumenim (zidarskim) cekicem, jer nije to pretjerano savijeno..Samo ne smijes jako lupati, da ne pukne felga..

Link to comment
Share on other sites

ja vozio kod Jelenčića iza Cibone, identičan je bio problem.... riješio za 200kn ako se dobro sjećam, čak je i toliko dobro oprao felgu da je ostala čišća i dalje od ostale 3

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kad ste zadnji put išli kod Jelenčića, al majstor je postao bezobrazno skup. Mislim da je Kruno u Bestovju il tak neko puno bolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čuo da kod mene u Sesvetama na Varaždinskoj na kraju ulice u smjeru Popovca s lijeve strane ima vulkanizer koji odlićno radi pa ću kod njega to napraviti, ali tek kad stavim zimski set pa ćete s odgovorom morati prićekati još par mjeseci. Ne žurim jer sve normalno funkcionira s felgom.

Edited by ! mario !
Link to comment
Share on other sites

sve normalno funkcjonira, al ce ti unistiti gumu, krivi je, ne ravnomjerno trosi itd.

Skroz mi je za ne povjerovati da kod tolikog ostecenja ne trese volan, al hajde nek sam i to vidio.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Tko je jos uvijek aktualan za poravnati felge? Zg i okolica sv nedelja. Kome odvesti ? Kontakt neki? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.