Jump to content

Kablovi za svjecice


El Bayanero

Recommended Posts

Evo ovako. Equiem kablovi na koje sam igrom slucaja naletio su dali svoje, pod haubom je diskoteka, tako da je vrijeme za kupovinu novih kablova.

Gledao sam neke kataloge i zna se desiti da za isti motor u razlicitim autim budu drugaciji kablovi. Mislim da je fora u duzini, ali eto ipak da pitam. Njihova cijena je mahom oko 15€

Druga opcija je kupovina novih originalnih kablova kod ovlastenog koncesionara cijena je 50€.

Zelim da cujem vasa iskustva, savjete........

Ovdje kod mene je frka sto sam citav grad obisao i niko ne drzi kablove za renault 5 u susjednom gradu su mi ponudili Flash, a ja pojma nemam kakvi su to kablovi.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa bilo kojim kablovima osim originalnih je katastrofalno!

A skupi su dovraga i bestraga!

Dosta ljudi hvali Champion silikonske kablove.

Meni nisu bili ništa bolji nego drugi, ali moj je ipak GTE pa možda i to ima velikog utjecaja.

Probaj chkoze-a kontaktirati pa vidi šta će ti on ponuditi

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na petici već 22-gu godinu tvornički kablovi i nikad proboja, mokro - suho uvijek rade bez problema evo već oko 300 kkm.

Na njima piše Bougicord ali ne znam je li to model ili proizvođač.

Link to comment
Share on other sites

I na mojoj su bili toliko, ali sad gazimo oko 470 000km, tako da......Danas sam kupio neke italijanske-Mecra, 20€. Jedva sam i to nasao, koncesionari koji su u blizini nisu za saradnju, a nisam mogao da skacem do Sarajeva samo radi kablova.....vidjecemo koliko ce trajati...

Link to comment
Share on other sites

Moje iskusktvo je sa NGK kablovima vise nego pozitivno. Originalni na 18-ici bili oko 170.000 km, onda sam ih promenio za svaki slucaj :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam urekoa moju peticu jer baš kad sam je pohvalio u Dubrovniku se dogodio potop i moja dobra petica je tokirala i radila na 2-3 cilindra.

Danas ma odlučio krenuti na neki posao i sjeo u peticu. Verglao sam bezuspješno do iznemoglosti i na kraju odustao. Kiša je padala neprekidano više od 30 sati i sve je bilo raskvašeno pa vjerojatno i kablovi koji su ugrađeni još u tvornici.

Sva sreća da je tako bilo i da nije upalila. :ahaa:

Zašto?

Krenuo sam od kuće s Loganom koji je bio parkiran pored petice a kad sam se vratio kući imao sam što vidjeti.

post-1158-027144700 1291243357_thumb.jpg

Na mjesto gdje je bilo do jutros bio parkiran Logan odronila se ogromna stijena teška sigurno pola tone.

Čovjek stvarno ponekad bude sretan da mu auto ne upali. :bigl:

Edited by logan
Link to comment
Share on other sites

hahaha, zakon... mudra sjedina, nema što, šamanski pristup... još samo fali da je potom upalila isprve ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.