Jump to content

Renault 5 - ugradnja obrtomjera


Paradox

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Evo, prvi put otvaram temu na ovom forumu, pa unaprijed isprike ako bude kakvih propusta.

Ovako, poželio sam svome Renaultu 5 iz 96' godine dodati neku dozu eksluzivnosti, pa sam nabavio Veglijin obrtomjer:

post-11484-034645100 1292187756_thumb.jp

jer imam ovakve instrumente u njemu (isto Veglia):

post-11484-061653300 1292188495_thumb.jp

Našao sam shemu paljenja kakva je u mojoj petici, no stvar je u tome što su mi oni koji su bolje upućeni rekli da se obrtomjer ne može spojiti na točku gdje bi po shemi i trebao biti spojen, već negdje drugdje:

post-11484-054798900 1292187792_thumb.jp

Ima li tu kakve pomoći, i na koji način?

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

Koji je motor na toj Petici? 1,1 ili 1,4 ?

Ako ti je paljenje kao na shemi, onda se mora moci spojiti, osim ako nije sta drugo u pitanju..

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

Pogledat cu na svom koji stoji u rezervi..Mislim da ide sa bobine..TJ. Shema bi trebala biti OK..

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao tablu od gte-a u autu tako da mi je falio samo taj "signal" koji ide sa bobine, na tom tvom valjda ide još i + i - radi osvjetljenja... imao sam negdje slike prije formatiranja diska, neznam jesam ih stavio negdje na forum, uglavnom kolko vidim ta shema je ok

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ce ovaj signal sa scheme pokretati obican obrtomjer zato jer to nije 12v square wave signal, odnosno frekvencija nece pasati, ahh renault, signal koji ide iz tacho izlaza u armaturu je tko zna ali nije square wave...probaj, nista se nece desiti ali koliko ja znam jedino mozes izvuci iz tog paljenja 5v square wave i moguce je da bi s njim obrtomjer radio, neznam dali ovaj obrtomjer koji si nabavio zahtjeva bas 12v signal...

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ce ovaj signal sa scheme pokretati obican obrtomjer zato jer to nije 12v square wave signal, odnosno frekvencija nece pasati, ahh renault, signal koji ide iz tacho izlaza u armaturu je tko zna ali nije square wave...probaj, nista se nece desiti ali koliko ja znam jedino mozes izvuci iz tog paljenja 5v square wave i moguce je da bi s njim obrtomjer radio, neznam dali ovaj obrtomjer koji si nabavio zahtjeva bas 12v signal...

E, upravo je u tome problem... taj izvod za armaturu ne daje signal sa bobine, kakav moj obrtomjer treba... je'l postoji kakvo riješenje?

Link to comment
Share on other sites

Sema je ok, samo da li ce obrtomjer odgovarati?

I mene interesuje ova teme. Svidja mi se ovaj Veglia obrtomjer i sebi bi jedan, kad bi se mogao naci i ugraditi.

Link to comment
Share on other sites

Treba provjeriti jednu stvar, ovaj konenktor sto ide na senzor na zamasnjaku ima dvije zice, po jednoj struja ide u senzor pretpostavljam a po drugoj se vraca u elektroniku, ta zica koja se vraca u elektroniku vjerojatno daje 5v square wave sto znaci da bi na nju mogao spojiti bilo koji obrtomjer koji ne zahtjeva striktno 12v signal...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svoje petice skinuo istu tablu kao sto je tvoja u ubacio sa druge petice tablu sa obrtomjerom i pokazivacem temeparature i nista nisam prepravljao jednostavno ustekao konektore i to je to sve radi kako treba.

Edited by edyx26
Link to comment
Share on other sites

da ja kažem da je nemoguće il' neko drugi? :p neznam, kolko se sjećam moje table a raskopao sam sva tri konektora i spajao na tablu od gte, i nije bilo signala s bobine za obrtomjer nego sam ja provlačio žicu... ma hebena je ta struja na peticama ima sto varijanti :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ali ti si to spojio na renaultov obrtomjer, odnosno na gte tablu, to radi bez problema da ali ovaj njegov zahtjeva drugaciji signal...

Link to comment
Share on other sites

To bi ti u četvorki radilo za 4 al u petici mora za 5. :)

I ja sam to mislio stavljat pa sad više nema u šta... :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Rado bih kupio ovakav obrtomjer ako neko ima na prodaju. Kolegu molim za vise info o njemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja sam često razmišljao o ugradnji okretomjera u peticu ali to nikad nisam ostvario :frown:.

Imao sam neki digitalni kombo koji je ujedno bio i voltmetar te mjerač kuta predpaljenja kojeg sam planirao ugraditi i baš sam ga namjeravao spojiti na način kako je to ovdje napravljeno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.