Jump to content

Farovi


zvonac

Recommended Posts

Poštovanjski, jedno pitanjce, na farovima s unutarnje strane imam šarafić nalik zupčaniku dal on služi za podešavanje širine snopa svijetla? Farovi su s lećama..

Clio II phase I..tnx

Inače imam gore xenon svijetla..

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Sluzi za podesavanje pravca prostiranja svetla (levo-desno), sirina prostiranja je odredjena konstrukcijom fara.

Link to comment
Share on other sites

ksenon žarulja u halogenim farovima s lećom baca uže svjetlo. Ne možeš ga raširiti, samo micati lijevo ili desno. teoretski širinu snopa možeš dobiti micanjem fokusa žarulje. To je malo teže izvedivo. Recimo kad bi postojale aftermarket žarulje koje imaju različite pozicije svjetlosnog luka ( par milimetara naprijed ili nazad). Budući da to ne postoji, eventualno bi mogao pokušati staviti neki prsten između šešira žarulje i fara tako da odmakneš žarulju malo prema van. Pitanje je dali bi tako stavljena žarulja bila dobro učvršćena, bi li se okretala ili micala lijevo desno, tako da....

Link to comment
Share on other sites

ksenon žarulja u halogenim farovima s lećom baca uže svjetlo. Ne možeš ga raširiti, samo micati lijevo ili desno. teoretski širinu snopa možeš dobiti micanjem fokusa žarulje. To je malo teže izvedivo. Recimo kad bi postojale aftermarket žarulje koje imaju različite pozicije svjetlosnog luka ( par milimetara naprijed ili nazad). Budući da to ne postoji, eventualno bi mogao pokušati staviti neki prsten između šešira žarulje i fara tako da odmakneš žarulju malo prema van. Pitanje je dali bi tako stavljena žarulja bila dobro učvršćena, bi li se okretala ili micala lijevo desno, tako da....

Aha, ma baš gledam na tvorničkim autima kaj imaju xenon, svjetlo im je baš raspršeno onak "kak spada"; dok sam ja na svojim farovima probal dobit slični efekt sa pomicanjem lijevo-desno onog zupčanika malog, al bez prevelikog uspjeha...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ista stvar i nije baš ugodno po serpentinama se vozit, pa upalim maglenke :bigl:

Kužiš ono kako se kod ručnih baterijskih svjetiljki mijenja širina snopa kako odmičeš ili primičeš reflektor a žaruljica stoji. E da je moći to primjeniti kod naših farova...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pozdrav,
 
zanima me gdje bi mogao nabaviti farove sa slike ili neke slicne...
Bitno mi je da imaju leću zbog ugradnje xenon-a...

post-14154-0-43714200-1383413813_thumb.p

Edited by Fila1987
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.