Jump to content

Scenic II - crkao display


Igy_ZG

Recommended Posts

Prvo mi se nakon što sam upalio auto nakon točenja goriva resetirao brojčanik na nulu (onaj brojčanik koji se može poništiti), a primjetio sam i da mi se istovremeno sat resetirao i počeo blicati. Bilo mi je to malo čudno, ali nisam obraćao previše pozornost na to. Nakon jedno pola sata vožnje ugasim auto, odem u dućan, vratim se za jedno pola sata, upalim auto i imam šta vidjet - počeo je blinkati i treperiti kontrolni display i nakon toga crkne. Auto radi, svjetla rade, žmigavci rade (ali se ne čuju jer ne radi digitalni display), ali ne vidim ništa na displayu, niti koliko imam goriva, niti koliko idem na sat. Odvezao sam auto električaru i kaže da nisu osigurači, izvadio je tu kontrolnu ploču i odnio je u neku drugu elektriku da vide u čemu je stvar.

Koliko bi me mogla koštati ta nova ploča ako bude potrebna? Auto je Scenic iz 2004.

Link to comment
Share on other sites

Negdje u Sloveniji ti pploču repariraju.

A polovna je između 150-200 eurića.

Probaj pogledati na www avto.net

Link to comment
Share on other sites

Reparacija ploče (uspešna) kod nas je oko 100-150 evra.

Moze se naci i jeftinije, posebno u Slav. Brodu. Javi se Toci pa pitaj.

To 16tl: jel te jos zanima onaj MP3 citac? Da ga ponesem iduci utorak kod tebe?

Link to comment
Share on other sites

nova je negde oko 600eur a reparaciju u bg-u rade za oko 100ak eur, varijanta slanja u slo na fabricku reparaciju je mog drugara pre godinu dana izaslo oko 150 eur

Link to comment
Share on other sites

Kreteni u Eurorentu za novu traže 5600 kuna (slovima: pettisućašesto kuna) i dva tjedna čekanja za novi display. A ovaj iz Slavonskog broda mi ne odgovara na PM. Molim vas za detaljniju informaciju o ovom slanju u Sloveniju za 150 Eura. Čitajući po internetu primjetio sam da je to učestali problem na Scenicima 03/04 godina. Katastrofa. Isto kao i nekakav window regulator i također i nekakav problem sa regulatorom ventilacije.

Izgleda da je ovaj auto prepun problema.

Edited by Igy_ZG
Link to comment
Share on other sites

Moj display je vec rijesen u Sloveniji (od strane prijasnjeg vlasnika) a za ostalo nisam cuo. Ali nemoj baksuzirati :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Raspitat ću se, navodno neki lik iz Splita to rješava bez greške!

Link to comment
Share on other sites

Raspitat ću se, navodno neki lik iz Splita to rješava bez greške!

Daj molim te, hitno mi je.

Link to comment
Share on other sites

Kreteni u Eurorentu za novu traže 5600 kuna (slovima: pettisućašesto kuna) i dva tjedna čekanja za novi display. A ovaj iz Slavonskog broda mi ne odgovara na PM. Molim vas za detaljniju informaciju o ovom slanju u Sloveniju za 150 Eura. Čitajući po internetu primjetio sam da je to učestali problem na Scenicima 03/04 godina. Katastrofa. Isto kao i nekakav window regulator i također i nekakav problem sa regulatorom ventilacije.

Izgleda da je ovaj auto prepun problema.

Daj mi broj da nazovem ovoga iz Broda.

Link to comment
Share on other sites

Našao sam nekog elektroničara u Sesvetama koji kaže da je popravio već nekoliko Scenicovih displaya i rekao je da ovisno o "težini kvara" naplaćuje od 500 do 1500 kuna. Tako da hvala svima koji su se potrudili nešto iskopati, ali eto, našao sam nekoga u Zagrebu.

Link to comment
Share on other sites

Raspitat ću se, navodno neki lik iz Splita to rješava bez greške!

je ako se radi od josipu onda da...

Link to comment
Share on other sites

Našao sam nekog elektroničara u Sesvetama koji kaže da je popravio već nekoliko Scenicovih displaya i rekao je da ovisno o "težini kvara" naplaćuje od 500 do 1500 kuna. Tako da hvala svima koji su se potrudili nešto iskopati, ali eto, našao sam nekoga u Zagrebu.

Vidio sam na njuškalu neki dan u oglasima da netko to isto popravlja.

Link to comment
Share on other sites

daj broj telefona,da to nije onaj kaj mu sin ima bmw M3,kockicu sređenu itd,Drndak ?

Poslat ću ti na PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Nažalost, oživljavam temu. Dakle desna strana displaya di su informacije o radiu, temperatura i sat počela se ''dimati'' dok lijeva svijetli normalno. Jedan dan tako, drugi opet sve ok.

Pošto sam izguglao skoro sve o tome, našao sam dva rješenja, profesionalno i ono malo manje. Prvi vido je kako bi se to zaista trebalo napraviti, a drugi je kako bi to mogao i sam :bigl:

Cijena mosfet tranzistora za 5 kom je cca 3 ojra, a naši majstori sve skupa naplate oko 100. 

Pošto sam sklon diy varijantama, ali i čuti tuđa mišljenja molim pucajte

Pravi način

Uradi sam način

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam da ti lemilica nije strana pa ne vidim razlog da ne probaš.

Ako vidiš da ti ne ide i da štetu možeš napraviti, odustaneš i prepustiš onom tko ima alat i znanje.

Link to comment
Share on other sites

A evo danas radi normalno. Skinuo sam sinoc display i kao sto predlaže lik na 1. videu izbusio 20ak rupa pozadi radi boljeg hlađenja.

Na samoj tabli cekalo me iznenađenje, izgleda da ju je netko popravljao prije 5 godina. 576983ec9f67b590cfc28a5384992f17.jpg66d0100d36d3efad4b4b54fe48dd71af.jpg

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

i to prije 5 dana , cim dodu hladniji dani ocito..inace to kaj spominjes je relativno cest problem na scenicu 2,  vidio sam ih vise gdje im ne pisu sva ili uopce ne pisu slova na desnom dijelu displaya.

 

Link to comment
Share on other sites

2004 i 2005 su bile godine s tim problemom. Phase 2 navodno vise ne. U Engleskoj priznavali 90% troska izmjene nove table, kod nas zna se, pusing

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.