Jump to content

Scenic II - crkao display


Igy_ZG

Recommended Posts

Nemrem se sad sjetiti a skidao sam jednu tablu tj probao sam ju malo kontakt sprejem "Popraviti" , kaj su bas konektori na tabli drugaciji na ph1 i 2 ?

Jer mislim da ne meganu radi ako na stariji stavis noviji tj update list.

bas imas pehove, obicno kad se jednom popravi ak odmah radi kak treba, bude ok.

Moj tetak je na onom scenicu kaj sam prodavao stavio dapace polovmu drugu tablu , njegova je skroz crkla sve info su nestale i nije se vracalo nista, stavio polovnu, nasao covjeka da digne kilometre na realne :D  i vozio dalje , to je bilo prije 5 godina sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Isti su konektori ali gubim prikaz radia i komande na volanu.
Stara tabla ide na tuner list, nova na update list

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

opet ja po ovoj temi...

Display kao što znate opet zajebava, ovaj put se resetira trip computer i sat pri svakom kontaktu,a nekad i u vožnji. Čitam stare postove iz 2010. na Renaultforums.co.uk gdje se uključio i prestavnik Renaulta UK i gdje se nudi izmjena novom tablom za 100 funti umjesto 500 jer je postojao opoziv za taj kvar, pa ako je istekla garancija moglo se dobiti novi display za te novce s njihovom ugradnjom.

Dali je tako nešto postojalo kod nas? Radije bi dao te novce za novi display s garancijom od godinu dana nego ovim žmuklerima (100€ traže) koji skidaju s razbijenih iste takve displaye za koje je samo pitanje vremena kada će se pokvariti.

Link to comment
Share on other sites

A to ti jedino moze Hans saznat.. A ovi po ovlastenom ce te otpepat... Jedino ako imas kojeg sefa a dobro si sa njim... A provaj poslat mail Renaultu hrvatska nista te nekosta... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da ti reno nešto da tako daleko iza isteka garancije, možda u nekoj normalnoj državi i da ti je servisna knjižica od prvog dana puna reno žigova.. radije polovnu i kod tunera da ju porihta na kilometre i osposobi dodatne funkcije..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

A to ti jedino moze Hans saznat.. A ovi po ovlastenom ce te otpepat... Jedino ako imas kojeg sefa a dobro si sa njim... A provaj poslat mail Renaultu hrvatska nista te nekosta... 
Probat ću, iz znatiželje

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svakako javi što su odgovorili.

Link to comment
Share on other sites

Ne citas pazljivo, nikakva garancija nije u pitanju

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

A tako..., nego mislim ako su priznali da je njihova greška onda bi bilo fer da ju ponude po toj sniženoj cijeni, ne tražim džabe. Mada na raznim starim Japancima bez obzira na starost i sada zovu za promjenu faličnih zračnih jastuka i to džabe, ali tome se ne nadam.

Elem, dao danas tablu opet na popravak pa bumo videli rekli su slepci..,

Inače majstor kaže da se napopravljao i onih od phase 2 i da tu jednostavno nema sreće na dulji rok. Display radi na principu žarenja i proizvodi previše topline. Spominjao je neke brojke, nisam baš točno zapamtio, ali kao ovaj display vuče 1,6 A dok obični satovi niti 0,5A.

Zato kaže da su na Scenicu 3 puno bolji i gotovo da ne crkavaju nikada.

Dođe mi da na pozadinu ugradim dva, tri mala ventilatora :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stigao display s popravka, opet dzabe.
Kaze ako sad crkne da nabavim polovni sa sto manje km, tj. da je manje radio, manje se grijao, pa da ce ga postelat na moje kmc8461111e0758973c4f57d9f34fd4033.jpg

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, frenchkey said:

Stigao display s popravka, opet dzabe.
Kaze ako opet crkne da nabavim polovni sa sto manje km, tj. da je manje radio, manje se grijao, pa da ce ga postelat na moje kmc8461111e0758973c4f57d9f34fd4033.jpg

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

Ma šta ga ima štelat na tvoje km, bezveze da se muči čovjek 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.