Jump to content

Informacije o vozilima iz oglasa


Mladen

Recommended Posts

Sicevi bi trebali biti kakvi? Zapravo ni ne pise da je gt, po cemu izvana to vidis?

Link to comment
Share on other sites

Po prednjem braniku i farovima ( gt su crni) da je gt onda bi sicevi trebali biti svjetlo siva alkantara.

 

ovaj nema ni aluminijske papučice, niti volan od gt koliko vidim, (rupičasta koža)

 

običan prednji 

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoZzOcdX_7-yZFFh12PppM7-ODm-zdya216OjbPEryUMClrOpr

 

gt 

http://www.powerful-cars.com/images/renault/laguna3-gt-grandtour-11.jpg

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, ovo nisam znao! A za siceve mi je malo cudno sa samo u jednoj boji mogu biti?!

Kaj se tice tog motora, imas kakve info opcenito?

Link to comment
Share on other sites

mislim da u gt jedino sivi ili doplata koža, neznam za motor niš, ja sam na dci..


EDIT:, sad malo gledam, ima ih vani dosta s takvom kombinacijom, bit će da je to bila neka doplata gt line ili slično pa su prednji branik i farovi različiti, ostatak ko na običnoj..

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala na info u svakom slucaju, budem isao pogledat auto za koji dan kad se vratim u Zg pa cu vidjeti u cemu je stos...

Link to comment
Share on other sites

za motor mogu ja reći nekoliko pametnih... jako rijedak, ali kvalitetan i izdržljiv, rekao bi i trajniji od dCi-a... prava mjera za takav auto pogotovo za duža putovanja... izvedenica iz F4R motora... potrošnja oko 10l zavisno koji je omjer gradske i otvorene... načelno s motorom nema nikakvih problema u održavanju... 

Link to comment
Share on other sites

Brba imas neki maximum potrosnje po centru Zga? Navodno ne podnosi plin bas dobro?

French, ovaj je polukoza koliko ja vidim zato mi i je cudno, ne kuzim koja je to kombinacija opreme..

Link to comment
Share on other sites

moj je sa 122kW i Megane je pretpostavljam lakši od Lagune pa uzmi to u obzir... 

trenutni mi je average po BC 10,2 l/100k... to uključuje oko 70% gradske i 30% vožnje autoputom preko 160km/h

pretpostavljam da se Laguna vozi slično kao Megane znači max 3.000 o/min, možda čak ima i boljju krivulju momenta pa se da i štedljivije... uglavnom, nikad, ali baš nikad mi nije bilo žao što mi auto ne troši 7l, baš nikada, čak se ni ne sjetim vremena kad sam imao clia s potrošnjom od 5,5l... 

 

što se plina tiče navodno nije problem, ali skupa je ugradnja odnosno isparivač za tu snagu...

 

racimo da je max. samo gradske vožnje oko 12l

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

Ma taj gust kad imas benzinjaru s 200ks se brijem ne moze mjerit s tih par litara potrosnje, sjecam se jos mog Puga 406 2.0 benzinca kako sam uzivao, al je trosio 14.5 po gradu, pa sam ga frknuo. Pretpostavljam da je s turbom lakse postici nizu potrosnju ali isto tako vuce na stiskanje :) Ali, obzirom na Lagunu koja trosi 12l u gradu a dizel je, priustio bi si ovu za gust! :)

Nisam bas nesto za taj plin, a i frka me kak reagira taj motor jer je rijedak. Od kojeg je to motora nastao, taj F4R je kaj?

Link to comment
Share on other sites

F4R t je varijanta starog provjerenog 2.0 motora s mitsubishi turbinom

nije taj motor rijedak, nego je kod nas slabo zastupljen i nepopularan znog velike spec. snage 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao što je brba napisao, to je stari i provjereni motor, vjerojatno najbolji koji Renault ima u ponudi. Nije nimalo rijedak jer se jedna od varijanti nalazi u svakom Cliu i Meganeu RS, a znamo da se ti auti voze kao da su ukradeni zato ne čudi da F4R pogoni i Formulu Renault 2.0. Ovo je samo malo oslabljena verzija s obzirom na motor u Meganeu RS tako da je sigurno pouzdan izbor ako potrošnja nije bitna.

Link to comment
Share on other sites

Ooo, pa to bi se dalo i cipat haha :) Hvala u svakom slucaju za info, idem ju pogledati kad se vratim u Zg za koji dan...

Link to comment
Share on other sites

Ooo, pa to bi se dalo i cipat haha :) Hvala u svakom slucaju za info, idem ju pogledati kad se vratim u Zg za koji dan...

 

Ne baš pretjerano. na max 190 ks.

Turbina je manja (ko i moja valjda), intercooler, injektori itd...

Link to comment
Share on other sites

Ova ima serijski 205 konja! ;)

 

da vidiš ja sam po difoltu gledao one sa 165 ks...

Link to comment
Share on other sites

Ma taj gust kad imas benzinjaru s 200ks se brijem ne moze mjerit s tih par litara potrosnje, sjecam se jos mog Puga 406 2.0 benzinca kako sam uzivao, al je trosio 14.5 po gradu, pa sam ga frknuo. Pretpostavljam da je s turbom lakse postici nizu potrosnju ali isto tako vuce na stiskanje :) Ali, obzirom na Lagunu koja trosi 12l u gradu a dizel je, priustio bi si ovu za gust! :)

Nisam bas nesto za taj plin, a i frka me kak reagira taj motor jer je rijedak. Od kojeg je to motora nastao, taj F4R je kaj?

slazem se. Po prvi puta imam auto s 2.0 motorom i 100 kw i gust koji on pruza...ma koja litra vise manje.. kod samog zvuka kad ga upalim i kad idem krenuti. Jednostavno se ne pati.. krece kao od sale. Kod pretjecanja si kralj. I to samo sa 136 ks. Mogu samo zamisliti kako je s turbakom od 200. Prema corsi 1.2 nemjerljivo. A razlika od mozda dvije litre.. ma tko ju hebe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mislim da je ovaj dečko što ima rsi-a na forumu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nije da kupujem auto, slučajno sam naletio na oglas. Nego, nije mi jasno... ne bi li 1.9 dCi sa 88kW trebao imati onaj spojler iza na gepeku. I nije li ovo na slici ručna, a ne automatska klima, kako piše u opisu? Samo pitam...

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-1.9-dci-oglas-10838545

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao prije 8-9 godina istu takvu Lagunu i nije imala spojler. Ovo je rucna klima..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako netko trazi povoljno dobar auto,evo preporuka za jedan golf,prvi vlasnik,uredno odrzavan,navlake od prvog dana na sjedalima,originalna kilometraza,17 cola forged rim felge kupljene u ovlastenom servisu...

Rijetko za nesto dajem preporuku,ali za ovaj auto svakako bez razmisljanja

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-11458393

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.