Jump to content

Kasko osiguranje - vrijednost vozila


AnArChY

Recommended Posts

Mozda glupo pitanje, ali na koji nacin se odredjuje "novonabavna" vrijednost vozila?

Npr. moj Twingo je kad sam ga kupio 2006. kostao 59.990,00.

Ali kad sam prosle godine uzimao kasko uzeli su da je novonabavna cijena 71.000,00kn. I koliko god ja pokusavao obajsniti da to nije isti Twingo, nego sasvim drugaciji model, nista od toga.

Opet, nije neka razlika u cijeni, cca 100-200kn, ali opet. I tako ako se desi totalka necu dobiti novonabavnu cijenu nego onoliko koliko procjenitelj smatra da "cijeli" auto vrijedi (ta nije bila totalka) minus koliko bih dobio za olupinu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • njambrosic

    13

  • dalibor s

    12

  • Ico_Zg

    4

  • Max

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako si ga ti platio 59000 kn, to ne znači da mu je puna cijena tolika...

Moj Clio me došao 88000 kn, a puna cijena mu je 110000 kn i tu punu cijenu su mi uzeli kao osnovicu za kasko.

Daklem, puna cijena se uzima za kasko... Tako je kako je!zubo.gif

Link to comment
Share on other sites

I meni su za oba auta racunali osnovicu vecu za po par 1000e. Jos kada bi u slucaje totalke ili kradje bili takvi :tup:

Link to comment
Share on other sites

Daklem, puna cijena se uzima za kasko... Tako je kako je!zubo.gif

a otkud njima ta "puna" cijena? Gdje ja mogu viditi taj podatak?

Link to comment
Share on other sites

Cijena se uzima iz kataloga CVH. Kod osiguranja potpuno novog automobila može se staviti cijena sa računa autokuće ili po katalogu CVH, na tebi je izbor. Ista praksa bi trebala biti i kasnije ali to ovisi od osiguranja do osiguranja.

Link to comment
Share on other sites

Meni je recimo za Clia puna cijena na prvoj registraciji izračunata po računu bez popusta, a to je bilo 174000 kuna. Sada na drugoj registraciji cijena za kasko je izvađena iz kataloga, a tamo piše da Clio 2.0 16v rs cup košta 159000 kuna, što je kad sam ja kupovao bila cijena bez popusta, ali i bez dodatne opreme :) Svakako bolje sam prošao ove godine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kad smo povukli ovo kasko pitanje, zanima me vaša cifra ( ako ste uplatili ). Prilicno mislim da me moj "agent" dobro "oženio". Za prijasnjeg Twinga RS , sa 50% bonusa ( superbonus ), starost vozila, HAK (15%), uređaj protiv krađe i jos neke sitnice ( komercijalni popust ) , ispalo me 2500 kn. Za Clio, preklopili smo cifru i nadoplatio sam jos 1300 kn ( znaci 3800 , ali bez starosti i s jos nekim komercijalnim popustom 20% ). A moj necak, sa Nissanom, malo manja cijena vozila, slični kw, i ispalo ga 2500 !!!! Gledao policu i nisam mogao vjerovati !

Link to comment
Share on other sites

Ja imam kasko na 172RS iz 2000.god i platio sam 2600kn sa svim bonusima, u Generali osiguranje.

Lani je prijatelj 197RS osigurava, i ponuda u Velebita je bila 2200kn.

Link to comment
Share on other sites

Znam da su osiguranja u totalnoj banani, al zar daju kasko na naše stare krame? Bila je neka šema da ne ide kasko na vozila starija od 10 godina. :)

Link to comment
Share on other sites

3400 sa svim mogucim popustima (na koje ni nisam imao pravo) prva godina starosti auta, i niža zona rizika. Osnovica ti je račun, cijena vozila, + doplate koje moras platit za osiguranja tipa radio i šta ja znam. 

Edited by Tiho
Link to comment
Share on other sites

Mene za Lagunu kasko košta 4100kn s 10% bonusa i nekaj od HAK-a. Čini mi se isto dosta za auto iz 2004 ali kako se računa po cijeni novoga onda i nije čudno...

Link to comment
Share on other sites

Kad smo povukli ovo kasko pitanje, zanima me vaša cifra ( ako ste uplatili ). Prilicno mislim da me moj "agent" dobro "oženio". Za prijasnjeg Twinga RS , sa 50% bonusa ( superbonus ), starost vozila, HAK (15%), uređaj protiv krađe i jos neke sitnice ( komercijalni popust ) , ispalo me 2500 kn. Za Clio, preklopili smo cifru i nadoplatio sam jos 1300 kn ( znaci 3800 , ali bez starosti i s jos nekim komercijalnim popustom 20% ). A moj necak, sa Nissanom, malo manja cijena vozila, slični kw, i ispalo ga 2500 !!!! Gledao policu i nisam mogao vjerovati !

 

Mene je za novi twingo 1.2 16V, tada davne 2002.g. puni kasko u Allianzu izašao 3.300kn. Nakon 5 godina premija je pala na 1.700kn. Ubila ga tuča 2007.g. pa sam ga cijelog prelakirao.

 

U Croatiji sam osigurao 4 godine star RS197, iz 2007.g., puni kasko, 2.500kn sa dodatkom šlepanja tu i u inozemstvu. Kroviro sam ga i dobio totalku, auto, i povrat od šlepanja. Dovoljno da kupim bilo koji drugi 197 na njuškalu.

 

Sad vozim RS200, iz 2009.g. taman navršio 4 godine, jer sam poslušao pametne i imali su pravo. Isti kasko kod croatie za iste nofce.

 

Navodno se stariji auti od 4 godine ne mogu kasko osigurati osim ako već nemaju kasko pa se samo polica produljuje. Novi zakon od ove godine.

Edited by Tomislav
Link to comment
Share on other sites

sad se stvarno vidi da ima tu svega. ova cifra kod "njambrosic"  je strasna !!!

znam da vrijednost vozila igra najveću ulogu, ali kada ti isti automobil jedan "agent"

procjeni i izracuna za 1500 kn manje nego njegov kolega iz istog osiguranja.... :wtf:

 

Šta je tu je... druge godine ću se dobro raspitati na više strana ( i više agenata osiguranja ).

 

Današnji test s potrošnjom ( automatic sa sport opcijom ). Ista relacija, osim što je prosjećna brzina

pala na 70 do 80 km/h ( šlepera ko u prići ) Na kraju putno računalo pokazalo 7,7 l / 100.

Pri stalnom gasu držao je oko 3000 o/min, a prilikom promjena gas-kočnica dizao bi ga na 4000 o / min.

Brži odaziv na gas nego jučer, ali, osjeti se mala zadrška ( kod preticanja ) prije nego full krene.

 

Sutra, ručno šaltanje bez sporta.

Link to comment
Share on other sites

Druge godine ce biti skroz druga prica

sad su povecali svotu isplate u slucaju smrti ili invaliditeta

a cjene polica su ostavili iste.

po informaciji uskoro cjene polica osnovnog osiguranja ce ici još dole za

kojih 200-300 kuna.

tocnije cu znati sljedeceg tjedna kad idem napraviti jednu policu

Link to comment
Share on other sites

Sorry za off, sto se tice osiguranja, ja sam se zabrinuo kad sam vidio da jedini placam toliko, al vele kolege s posla (Accord, Avensis po 150 ks 2008.) placaju s bonusom 50% isto oko 5 tkn. Dali mozda imamo razlicita kasko osiguranja kaj je vama na pola cifra. Ja imam apsolutno sve, full, divljac, stakla, retrovizore, farove, ak me netko na parkingu udari s vratima, znaci bilo kakva steta. Jel i kod vas tako?

Link to comment
Share on other sites

da li se ta osiguranja isplate?

pitam prvenstveno jer me zanima kakvi su kada treba dat lovu?

jer za 2-3 god po ovim ciframa skesirate gotovo 10000kn a za tu lovu prelakiram auto svake tri god ak je zgreban..

 

oke, shvacam da tu ulazi i puno drugih detalja, al me eto zanima ovako povrsno kakva su vasa iskustva kada osiguravajuce kuce trebaju dat pare

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Triglav, imam i neku recimo malo vezu, ali kasko sam uzeo iz jednog razloga - trebao sam mjenjati far, xenon, cca 4.000 kn trosak. Proslo bez problema. Bez da sam kontaktirao covjeka kojega poznam.

Po meni se isplati jer prelazim 30.000 km godisnje, svaka cca 3 mjeseca mi jedanputa srne pretrcavaju u jutro cestu, nije mi zao dati te novce.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam s cjenkanjem i cjenkanjem svoj kasko koji je tri godine bio 2650kn spustio na 1550kn, što je bio šok, sve full osigurano, za ne povijerovat...

Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim kako onda ja placam 5.000 kn, a i ti i ja imamo sve osigurano?!

Link to comment
Share on other sites

Frend, nisam ni ja kužio, do sada sam imao sve skupa preko pet.....a sada ovako, velim za nevjerovat, ako treba imam policu za dokaz....

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam bas mjerodavan, ali i moj kasko je 1600 kn. Gleda se rizicna skupina. Muski placaju vise od zena. I najrizicnija skupina je od 24 do 27 godina.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.