Jump to content

Kasko osiguranje - vrijednost vozila


AnArChY

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • njambrosic

    13

  • dalibor s

    12

  • Ico_Zg

    4

  • Tigar

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frend, nisam ni ja kužio, do sada sam imao sve skupa preko pet.....a sada ovako, velim za nevjerovat, ako treba imam policu za dokaz....

 

Dajte si provjerite te čudne police dali su pravovaljane!!! Bilo je puno muljanja u osiguranjima sa time (agent poništi policu nakon 30 dana i uzme sebi novce u džep...itd).

Link to comment
Share on other sites

Dajte si provjerite te čudne police dali su pravovaljane!!! Bilo je puno muljanja u osiguranjima sa time (agent poništi policu nakon 30 dana i uzme sebi novce u džep...itd).

Ja sam svoju provjerio dobra je. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam apsolutno sve osigurano, a kaj se tice isplate prije dvije god sam mijenjao sajbu a lani xenone, ukupno 12000kn pa samo na to dvoje mi se isplatilo, a da ne pricam da me balavac bubnuo straga i da sam imao stetu od 24000 kn, senzori i sve ostalo kaj ide kad te netko straga lupi, a njegov Euroherc mi je odbijao isplatiti stetu pa sam se sa svog namirio.. Croatia osiguranje je kod nas uvijek u familiji i uvijek zadovoljni bili...

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Ne kuzim kako onda ja placam 5.000 kn, a i ti i ja imamo sve osigurano?!

Vjerojatno su te dobro oženili, daj stavi koliko iznosi novonabavna cijena tvog vozila pa ti izračunam koliko bi koštalo kod Croatie sa svim mogućim popustima koje su meni redovno davali.

Ja sam prošle godine prestao plaćati kasko, srećom štete nije bilo u ovih točno godinu dana  ali ozbiljno razmišljam da si ga ponovno uzmem jer mi je puna kasko polica kod Croatie iznosila svega 900-tinjak kuna a to je praktički ništa..

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Razlika u cjeni dolazi upravo zbog rizicnosti.

oni koji su veci rizik placaju skuplje osiguranje gledaju se godine i naplate sa police.

vec 14 godina osiguravam auto u istom osiguranju

prvih pet godina po 2-3 auta godišnje

to su auti samo sta su na moje ime a gdje su drugi auti iz

moje obitelji ili od prijatelja sta im preporucim kod

koga da osiguraju to je nekad 1 polica mjesecno.

ali najvažnije naplate štete sa polica na moje ime nikad nije bilo

zato mogu dobiti povoljniju policu nego drugi

placao sam na rate kad drugi nisu niti znali da se to može tako platiti

jbt u ono vrjeme su bili cekovi a dobio sam od osiguranja

ispisane uplatnice i svaki mjesec u banku platiti jednu

Link to comment
Share on other sites

Evo ispod kopije police.

 

Ne kuzim zasto kolege s posla imaju isto otprilike 5.000 kn. A vi ostali toliko malo. Osim ako vam je tih 2.000 kn kasko, a osnovno niste racunali?

 

Nikad nisam imao nesrecu, ove godine sam ih opalio za xenon, imam 11 godina osigurani skuter 50 ccm kod njih, imam teski motor do 1000 ccm osigurani, roditelji imaju jos 2 auta, kucu, nikad nismo nista trazili od njih. Tak da nekih posebnih doplata nebi smjelo biti.

 

Mislim da mi je osnovno osiguranje bilo s 50% bonusa cca 1.800 kn ili tako nekako, onda doplata za divljac, stakla, retrovizore i farove i ispalo bi 5.400 kn, pa sam radje uzeo kasko.

post-7258-0-51534700-1378922719_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Sad sam na stranici Jadranskog probaao ukucati u kalkulator izracun i spadne mi isti qrac kak sam platio u Triglavu. Ah nema veze... To je samo jednom godisnje :)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da osnovno nismo računali kad je tema kasko osiguranje.. :)

Piše ti na računu da si kasko platio 2774kn što je ok cijena obzirom da ti je stavljena novonabavna vrijednost od 214 tisuća kuna.
 

Link to comment
Share on other sites

Nesporazum, ja sam shvatio kasko polica ukupno gledano.. onda sve ok. Al sam zabrljao. :)

Link to comment
Share on other sites

Ovisi kolko se vozis, mada ti i pred kucom neko moze zakucati auto. Mene je strah najvise vrazje divljaci.

Ja sam dnevno na cesti po 100 km i neda mi se izazivat srecu, u jutro svi pospani, pa i ja, bolje da imam.

Link to comment
Share on other sites

Dajte si provjerite te čudne police dali su pravovaljane!!! Bilo je puno muljanja u osiguranjima sa time (agent poništi policu nakon 30 dana i uzme sebi novce u džep...itd).

 

 

Pa prvo dobiješ ponudu, pa onda predračun, i onda ti doma stigne polica s potvrdom poštom iz osiguranja....ne vidim kako bi to bilo poništeno,

 

Stvar je ovakva, bio sam do sada u Basleru, 2650kn, onako na bok i daj policu, onda su mi iz jadranskog slali ponudu s 2000kn, ista stvar, zatim sam tu ponudu pokazao u Basleru, nakon para dana me zovu i vele da me žele zadržati i daju ponudu na 1700kn, ta je ponuda otišla nazad u Jadransko i eto ga tu di jesam....pa pelješe nas samo tako....ni ovako nije isplativo, ali ajde....

Link to comment
Share on other sites

Evo ispod kopije police.

 

Ne kuzim zasto kolege s posla imaju isto otprilike 5.000 kn. A vi ostali toliko malo. Osim ako vam je tih 2.000 kn kasko, a osnovno niste racunali?

 

Nikad nisam imao nesrecu, ove godine sam ih opalio za xenon, imam 11 godina osigurani skuter 50 ccm kod njih, imam teski motor do 1000 ccm osigurani, roditelji imaju jos 2 auta, kucu, nikad nismo nista trazili od njih. Tak da nekih posebnih doplata nebi smjelo biti.

 

Mislim da mi je osnovno osiguranje bilo s 50% bonusa cca 1.800 kn ili tako nekako, onda doplata za divljac, stakla, retrovizore i farove i ispalo bi 5.400 kn, pa sam radje uzeo kasko.

moje je 2150 kn sve komplet.

 

 

Auto ce biti sad 6 godina pa me zanima jel bi Vi nagodinu i dalje plaćali kasko?

Da

 

 

Pa prvo dobiješ ponudu, pa onda predračun, i onda ti doma stigne polica s potvrdom poštom iz osiguranja....ne vidim kako bi to bilo poništeno,

 

Stvar je ovakva, bio sam do sada u Basleru, 2650kn, onako na bok i daj policu, onda su mi iz jadranskog slali ponudu s 2000kn, ista stvar, zatim sam tu ponudu pokazao u Basleru, nakon para dana me zovu i vele da me žele zadržati i daju ponudu na 1700kn, ta je ponuda otišla nazad u Jadransko i eto ga tu di jesam....pa pelješe nas samo tako....ni ovako nije isplativo, ali ajde....

vidiš kako su spustili cjenu cim si htio otici iz osiguranja

još si mogao tražiti da to platiš u 10 rata i to bi sigurno dali.

ja netrebam pokazivati papir ponude iz drugog osiguranja da bi dobio

isto ili povoljnije.

napravi odmah najpovoljnije šta se može i gotovo

Link to comment
Share on other sites

dali bi ja sad mogao uplatiti kasko na 10 godina star auto i dali netko zna koliko novaca recimo taj moj auto vrijedi u slucaju proglašenja totalke?

koliko bi bila polica u slucaju da cak i mogu uplatit?

 

radi se o renault thalii 2003g. 1.4 8v,od opreme 2 zracna jastuka

Link to comment
Share on other sites

da možeš ukoliko auto nije ošteceno ili ga recimo kompletnog ofarbaš nanovo

za auto u slucaju totalke biš dobio onoliko koliko je njegova današnja kataloška vrjednost

ali ti oduzmu od te cifre ostatak auta koji možeš kasnije prodati.

ili možeš tražiti da osiguranje uzme ostatak auta i isplati ti komplet štetu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas sam u jutro dok sam se vozio na posao zgazio macku, perzijsku pida joj m... Nisam vozio brzo, cca 70 km/h. Spazio sam je vec kad je pocela pretrcavati cestu, kocio ali nisam uspio izbjeci.

 

Nisam stao jer sam mislio da je samo ispod udarila. Stigao na posao i vidim fino puknuta plastika na prednjem braniku. Stavim slike kasnije.

 

Imam full kasko, zanima me ima li neko ogranicenje kod osiguranja kolko mozes prijavljivati stetu. Ove godine sam zamjenio xenon far, cca 4.000 kn. Bojim se da mi ne skinu bonus, a jebiga nisam ja kriv. Prokleta macka je i ziva jos ostala. Idem ju danas naci i dokrajciti!! :freak6:

 

Branik se da popraviti, kolko sam uspio viditi tak na brzinu. Nadam se da je ispod sve cijelo.

Ili da trazim novi? Pa doplatim za RS....

Link to comment
Share on other sites

pitaj u osiguranju ali koliko ja znam

prva šteta bonus ostaje isti isplacena cifra nije bitna

ukoliko naplacuješ drugu štetu znaci u istoj godini naplata skidaju ti na bonusu.

tako da uvijek gledaš ukoliko nešto nije sila za popravak da prijava stete ide pred istek police

jbg sad ti je sve mogla biti jedna šteta jer je sve prednji kraj

branik i far.

Link to comment
Share on other sites

Obično kod druge štete na istoj polici postoji franžiza tj. odredba da osiguranje štetu ne pokriva u cijelosti.
 

Link to comment
Share on other sites

Evo bili ste u pravu. Morao bi platiti 1700 kn da bonus ostane isti. Pricekat cu sad 2.3. mi istice. I onda jos doplatit D kombinaciju uz kasko, i onda mogu imat kak ti ga neogranicen broj naletakamenja, domace zivotinje, dakle stakla, farove, itd. U to ne ulazi divljac naravno. One su posebna kategorija i obavezno treba zvat policiju.

Puno se vozim, a na tom putu do posla je opasnost vrlo velika.

Link to comment
Share on other sites

Evo bili ste u pravu. Morao bi platiti 1700 kn da bonus ostane isti. Pricekat cu sad 2.3. mi istice. I onda jos doplatit D kombinaciju uz kasko, i onda mogu imat kak ti ga neogranicen broj naletakamenja, domace zivotinje, dakle stakla, farove, itd. U to ne ulazi divljac naravno. One su posebna kategorija i obavezno treba zvat policiju.

Puno se vozim, a na tom putu do posla je opasnost vrlo velika.

misliš na H-a kombinaciju

to ako se ne varam ima samo Triglav i Grave.

nešto kao naplata štete protiv nepoznatog pocinitelja, štete na parkingu...

pokriva sve uokolo do visine stakla

stakla možeš posebno dodatno osigurati.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.