Jump to content

Prednji ovjes Renault 5 GTT


R5_ST

Recommended Posts

Par pitanja:

1. postoji li razlika među vilicama i glavčinama između običnih petica i gtt-a?

2. jesu li vilice i glavčine od clia 16v drugačije i jel pašu na gtt?

3. pretpostavljam da su vilice od r19 16v šire, jel one pašu?

hvala :dobroje:

Edited by R5_ST
Link to comment
Share on other sites

1. Do polovine '87-me glavcine na Peticama imaju rupe za prihvat amortizera koje su u liniji (PH1) dok poslije polovine '87-me (PH2) rupe su zakosene te je amortizer drugaciji..Vilice su iste i na GTT-u i na "Super" Peticama...Na GTT-u PH2 se razlikuje "sesir" amortizera..

2. Ne stimaju, osim ako neces raditi neke prepravke

3. Isto kao i 2..

Pitanje: Sta imas u planu pa te zanimaju ovi podatci?

Edited by roki_actros
Link to comment
Share on other sites

zar nisu glavčine svim peticama iste šta se tiče rupa, samo su amortizeri i kape drugačiji?

mislim radit wide track ako paše bezbolno sa clia (u slučaju da je uopće širi trap na cliu). a i navodno clio ima "jače" ležajeve kola (zato pitam za glavčine). ugl raspitujem se oko svega :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam a i Jure mi potvrdio, glavcine su iste Roki, razlika je na samom amortizeru, odnosno rupama za prihvat...

Da je glavcina drugacija nebi bilo potrebe za ekscentricne sesire...ispravite me ako grijesim...

Link to comment
Share on other sites

Da je glavcina drugacija nebi bilo potrebe za ekscentricne sesire...

Upravo tako... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Gdje ste bili prije:tup: Iste jesu ali je raspon sarafa na amortizeru u odnosu na obicnu R5 veci cini mi se da je 54mm. Ja sam uzeo glavcine od nekog Clio i nagib rijesio sarafima.

Ako neko ima za prodati, tu sam.

Edited by El Bayanero
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.