Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Post 3739. Na slikama ne izgleda ni približno izlupano kao uživo.

 

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, jel ko zna koji proizvođać stavlja na clio zadnji lonac kod prve ugradnje? Clio 2 phase I. Ovi u renaultu ne znaju, pošto je logo od renaulta na kutiji.. Nekaj sam čul da je Bosal i još neka firma počinje sa W:D

Link to comment
Share on other sites

Ovo na W je valjda Walker.. :)

Ja sam na ebayu onak informativno tražio nosač za zadnji auspuh pa sam primjetio da osim OEM broja još spominju Bosal i Walker kao referencu. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo na W je valjda Walker.. :)

Ja sam na ebayu onak informativno tražio nosač za zadnji auspuh pa sam primjetio da osim OEM broja još spominju Bosal i Walker kao referencu. 

 

 

E da, Walker, našel od Walkera zadnji lonac (prva ugradnja) 3 god. garancije, 360kn, Bosal-ov je oko 300tinjak kn 2 god. garancije..

Onak bezveze, zovem renault, pitam koja je cijena, tip veli, 1300kn.. Pitam ga koji je proizvođač, ne zna, zna samo da ima renaultov znak na kutiji:)

Vjerojatno bi se dalo vidit po kataloškom broju..

Al nije mi se dalo dalje s tim zafrkavat...

Uglavnom, tip u dućanu (dućan s rezervim djelovima za renault) mi veli da renault stavlja Bosal il Walker, prva ugradnja..

Link to comment
Share on other sites

Saga oko popravka haube i krova se nastavlja...

Kretenko kod kojeg sam išao na preporuku x3m-a me prvo naručio za sutra (blagdan), a nakon dodatnog dogovora da ću auto ostaviti danas sam izvisio. Mulac se ne javlja čitavo jutro, da bih ga konačno dobio i saznao divnu vijest.- otišao je na more!!! Profesionalno do jaja! Firma je inače Bling čisto da se zna.

Zvao sam Tuča d.o.o. u Zaprešiću i oni nemaju ništa slobodno do 01.09. jer će tek tada majstori biti u radioni, do tada su na terenu. Jel se meni čini ili sve te firme imaju 1-2 zaposlenika???

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Nisam brojao i nije mi auto uz apartman, ali cijela hauba je izlupana. Da je to par udubina popravljao bih. Ovako se vjerojatno ne isplati.

Kako je Crn11 predložio, sad imam extra haubu za rat style :D

Ako ti se da do Solina tvrtka se zove Autoservis V.I.P.S. a kontakt Slavko  098 173 3854

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Zvao sam Tuča d.o.o. u Zaprešiću i oni nemaju ništa slobodno do 01.09. jer će tek tada majstori biti u radioni, do tada su na terenu. Jel se meni čini ili sve te firme imaju 1-2 zaposlenika???

Za Tuča d.o.o. sam čuo do sada samo dobre stvari. Par susjeda je otišlo kod njih. Nakon tretmana, da mi starci nisu rekli ne bi znao da im je stuklo auto, a šajbe su pucale kako je taj dan padalo. Možda postoji razlog zašto su zauzeti ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo malo mog iskustva, kupio sam termostat BEHR-MAHLE (ne znam zašto, zamijenit ću ga eto tako), pa me zbunilo što na samom termostatu uopće nije bilo BEHR-MAHLE oznaka, pa evo iskustva sa njihovom službom za korisnike. Nadam se da će koristiti nekome kasnije...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
 I've bought Behr/Mahle thermostat for my Renault Laguna (part number 72341240 
with bar-code 4009026929971). The problem is that I cannot find any Behr/Mahle 
marks on the product itself.
All marks it can be seen on the products are: "MARKIV Automotive", 
">PA66-GF30<", "2.2", "MADE IN FRANCE" and "V700989C19C5". Furthermore, on the 
elecrtic connector it says "MADE IN LUXEMBOURG".
In, addition, some marks/notes are erased/polished from the product. I have 
photos of the product and I can send it if needed.

From above - can you confirm that I have original/genuine Behr-Mahle product?

Thanks forward

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dear Mr. Babok, 

Thank you very  much for your e-mail. 

Is it possible that you send us some pictures of the sales package and also of the thermostat. 
From what company you have bought this item? 


Mit freundlichen Grüßen / Kind regards

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thanks for quick response.

 
I've bought thermostat in local store named "Auto Favorit d.o.o." (http://www.mestarinfo.hr/servisi-i-radionice/auto-dijelovi-i-oprema/4414-auto-favorit-d-o-o-zadar). Salesman told me that he ordered product from Munich, Germany.
 
I've photographed some photos with my smartphone, I hope they are sharp enough. If necessary, I'll make some photos with my DSLR camer and send it to you again. Photos are in attachment.

Best regards, Filip Babok

IMG_20150828_112933.thumb.jpg.c0956a1ecbIMG_20150828_113050.thumb.jpg.e2e0e13a09IMG_20150828_113115.thumb.jpg.8a615fb9faIMG_20150828_113134.thumb.jpg.038bca874dIMG_20150828_113238.thumb.jpg.7fe5cee64fIMG_20150828_113315.thumb.jpg.1fd9bf4333
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Dear Mr. Babok, 

Regarding item 72341240 -  TI 217 89, I can confirm that this is original from MAHLE. 

For sales/sitribution in IAM, we are not allowed to show the brand names on the product. Therefore it's polished/erased. 

Wish you a nice weekend! 


Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
 
Link to comment
Share on other sites

Ja bih mogao uslikati dosta slicnih proizvoda, npr. klijesta koja sam nedavno kupio, originalna TRW, na mjestu gdje stoji Renault, premazano je nekim premazom, da se ispjeskariti mljevenim ljuskama oraha. :D

Link to comment
Share on other sites

Moog vilice kupio za Kangoo-a....evo nakon godinu dana i nekih 20.000km seleni odjebali....[emoji379] [emoji378] [emoji90]

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo bilo čudno što je na kutiji navedena jedna korporacija (BEHR-MAHLE), a na samom proizvodu jedna druga (MARK IV Automotive). Kasnije sam tražio i doveo u vezu taj Mark IV u vezu sa Daycom, ali ni u kakvu vezu sa BEHR-om ili MAHLE-om. Zaot mi je sve čudno bilo :/  Mislim, i dalje mi je.

Link to comment
Share on other sites

MOOG se meni na laguni pokazao dosta loš. kugle (ili spone) su prošuškale nakon jedne zime. Stavljene u jesen, zamijenjene u proljeće.

Dok mi je na R5 MOOG bi odličan

Nakon toga sam stavio TQ (tokić) i još su dobre (zasad). Godina ipo dana od zamjene.

 

A ovo brušenje originalnog proizvođača je "normalna" stvar. Na većini zamjenskih dijelova se mogu naći takve "zaštite"

Filipe....to ti samo znači da postoje tvornice dijelova koje rade te dijelove i od kojih svi kupuju i pakiraju u svoje kutije.

Za R4 sam našao španjolsku tvornicu (3RG INDUSTRIAL) od koje sam naručio cijeli trap (kugle, spone, krajnike letve volana, selene i još poneki dio van trapa) i cijeli posao me koštao niti 100€ sa dostavom iz Španjolske. Imaju dijelove i za druge aute..rade "more" toga. Oni su očito jedna od tvornica koja proizvodi, a drugi od njih kupuju i prepakiravaju

Link to comment
Share on other sites

Od dijelova ovjesa najgori mi se pokazao Sasic (krajnici otišli nakon niti godinu dana)., a najbolji TRW. Kugle su na autu već tri godine i ne posustaju. Akron polovično (nosač motora odličan i nakon 4 godine, a seleni stražnjeg mosta katastrofa). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Moog vilice kupio za Kangoo-a....evo nakon godinu dana i nekih 20.000km seleni odjebali....emoji379.pngemoji378.pngemoji90.png

 

 

A neki ih hvale. :-D 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Logana bio stavio Moog kuglu vilice ali je vrlo brzo pošla pa sam na kraju mijenjao cijelu vilicu

Link to comment
Share on other sites

Usisao i kupio gumice brisača + same brisače.

Oboje u Kauflandu, gumice 12-13kn par i brisači 35kn/kom. Gumice sam montirao na stare brisače za probu. Ako ne budu valjale, idu novi brisači i amen.

Inače, ti jeftini brisači su na Cliu od pretprošle zime i pokazali su se solidnima za te novce pa sam ih opet kupio.

 

EDIT: hahahaha više tabova otvoreno i pišem u krivi :D Neka netko prebaci u "Što ste danas napravili..." Hvala!

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Meni je samo bilo čudno što je na kutiji navedena jedna korporacija (BEHR-MAHLE), a na samom proizvodu jedna druga (MARK IV Automotive). Kasnije sam tražio i doveo u vezu taj Mark IV u vezu sa Daycom, ali ni u kakvu vezu sa BEHR-om ili MAHLE-om. Zaot mi je sve čudno bilo :/  Mislim, i dalje mi je.

Ta kompanija koja je otisnula svoj znak je dobavljac kompaniji u ciju kutiju je upakovan taj rezervni dio. To radi veliki broj jako poznatih i renomiranih proizvodjaca, govorim o imenima kao sto su SKF, Schaeffler grupa itd.

Edited by direstraits
typo
Link to comment
Share on other sites

Moog vilice kupio za Kangoo-a....evo nakon godinu dana i nekih 20.000km seleni odjebali....[emoji379] [emoji378] [emoji90]

Meni Alpina/RS OEM kugle koje si mi nabavio nakon 3000km obje prolupale.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam vilice na FIAT mijenjao meho mi je rekao da zaobiđem moog. Kaze da su trenutno lemforder broj jedan. Opcenito za ovjes. Meni je to preskupo bilo pa sam uzeo original emporium. Zadovoljan sam a imam i god garancije. U siječnju idem na tehnicki pa ce se vidjeti. 

Link to comment
Share on other sites

Usisao i kupio gumice brisača + same brisače.

Oboje u Kauflandu, gumice 12-13kn par i brisači 35kn/kom. Gumice sam montirao na stare brisače za probu. Ako ne budu valjale, idu novi brisači i amen.

Inače, ti jeftini brisači su na Cliu od pretprošle zime i pokazali su se solidnima za te novce pa sam ih opet kupio.

 

EDIT: hahahaha više tabova otvoreno i pišem u krivi :D Neka netko prebaci u "Što ste danas napravili..." Hvala!

meni se metlice iz interspar MI3 vrhunski drze od bozica jos. 29.99 kn po komadu

Link to comment
Share on other sites

Kad sam vilice na FIAT mijenjao meho mi je rekao da zaobiđem moog. Kaze da su trenutno lemforder broj jedan. Opcenito za ovjes. Meni je to preskupo bilo pa sam uzeo original emporium. Zadovoljan sam a imam i god garancije. U siječnju idem na tehnicki pa ce se vidjeti. 

lemforder je vrh vrhova. Da sam mogao negdje naći stražnje selene za lagunu odmah bi ih kupio ma koliko koštali.

Link to comment
Share on other sites

ne znam stvarno po kavim cestama vi vozite i znate li izbjegavati, rupe, kvrge, šahtove itd.

348 tkm samo jednom spone i ništa drugo na ovjesu. A ceste su ovdje kao u Bejrutu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.