Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Kad smo kod dijelova, jel vam se javlja Anđelko, u posljednjih 20 dana poslao sam mu 3 maila ali nikakvog odgovora nema.

Link to comment
Share on other sites

Nema do plocica koje su 1500kn

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ico_Zg said:

Kad smo kod dijelova, jel vam se javlja Anđelko, u posljednjih 20 dana poslao sam mu 3 maila ali nikakvog odgovora nema.

ja ga nazvao jer mi se nije javljao, a on veli da ima neki baš svoj novi mail da sam tamo trebao. Nisam zapamtio koji točno

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ruske said:

ja tu vidim 500kn

Da to I kazem ima vrhunskih plocica za puno manje para od 1500.Okacija sam da ljudi znaju ako hoce trazit ima I oem ploca za max300..

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

A sta je vrhunsko kod green stuffa? Dobro da nisi isao na blue stuff

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kakav je taj EBC za po normalnoj cesti? Pretpostavljam black stuff. Ne znam nikoga tko ih ima.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Med0 said:

Kakav je taj EBC za po normalnoj cesti? Pretpostavljam black stuff. Ne znam nikoga tko ih ima.

Kod mene su green ika po njima je to za lakse aute ovaj moj je cca 1600kg grizu jako I ljepse se dozira kocnica..na ispitivanju kocnica na onom njihovom aparatu su isle do 4 stali vec je.A sa oem je bilo oko 3malo jace...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Med0 said:

@macak koje diskove imaš?

Ate je sistem kocnica tako da bi trebali bit njihovi...

12 minutes ago, macak said:

Ate je sistem kocnica tako da bi trebali bit njihovi...

Evo pogleda ipak su diskovi Ferodo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

ja ga nazvao jer mi se nije javljao, a on veli da ima neki baš svoj novi mail da sam tamo trebao. Nisam zapamtio koji točno

Na stranici mu piše samo ovaj mail za autodijelove, na taj mi se uvijek i javljao.
lageros1@lageros.hr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da se javim s ATE vs. Textar disk ploćicama.

ATE od prvog dana nije bio dobar. Struganje koje se kroz par dana razvio u cviljenje. Nakon 1500km je gadno cvililo ali samo kod kočenja pri manjim brzinama. Na većim brzinama je strugalo i grebalo.

Textar: prošlo je 20ak dana i isto toliko kilometara. Ne cvili ništa, ne grebe ništa. Ima onaj full blagi huk zbog rezanih diskova koji se čuje samo kod naglog kočenja. U protivnom mrtva tišina kod kočenja.

Novi Brembo MAX diskovi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam registraciju za 20-ak dana te prije tehničkog moram promjeniti spone, krajnice i kočnice.

Ovo mi je Anđelko ponudio.
--- Krajnici
TRW JTE774/TRW JTE775 = 100,00 x 2 = 200kn/2kom
SASIC 4006134 /4006135 = 50,00 x 2 = 100kn /2kom
--- Spone
TRW JAR950 = 155,00 x 2 = 310,00 Kn/2kom
SASIC 3008040 = 115,00 x 2 = 230,00 Kn/2kom
-- Disk + pločice
Diskovi: TRW DF2586 = 420,00 Kn + pločice: TRW GDB400 = 120,00 Kn
Diskovi: BREMBO MAX = 640,00 + pločice: BREMBO P68008 = 130,00 Kn

Sasic spone i krajnike bih preskočio, mislim da je tu bolji izbor TRW, eventualno nešto treće ako se može preporučiti.

Kakva su iskustva sa TRW diskovima i TRW pločicama oko trošenja i buke, koliko je bolji izbor Brambo MAX sa Brembo pločicama?
Obzirom da mi se skupilo dosta toga za promjeniti na Cliu + registracija razmišljam možda uzeti TRW kombinaciju za kočnice...
 

Link to comment
Share on other sites

Imam registraciju za 20-ak dana te prije tehničkog moram promjeniti spone, krajnice i kočnice.

Ovo mi je Anđelko ponudio.
--- Krajnici
TRW JTE774/TRW JTE775 = 100,00 x 2 = 200kn/2kom
SASIC 4006134 /4006135 = 50,00 x 2 = 100kn /2kom
--- Spone
TRW JAR950 = 155,00 x 2 = 310,00 Kn/2kom
SASIC 3008040 = 115,00 x 2 = 230,00 Kn/2kom
-- Disk + pločice
Diskovi: TRW DF2586 = 420,00 Kn + pločice: TRW GDB400 = 120,00 Kn
Diskovi: BREMBO MAX = 640,00 + pločice: BREMBO P68008 = 130,00 Kn

Sasic spone i krajnike bih preskočio, mislim da je tu bolji izbor TRW, eventualno nešto treće ako se može preporučiti.

Kakva su iskustva sa TRW diskovima i TRW pločicama oko trošenja i buke, koliko je bolji izbor Brambo MAX sa Brembo pločicama?
Obzirom da mi se skupilo dosta toga za promjeniti na Cliu + registracija razmišljam možda uzeti TRW kombinaciju za kočnice...
 
Imao sam TRW i diskove i pločice,mogu reć da su ok,ne cvile kao sad ATE,pločice su dosta tvrde pa se i sporije troše tako da kad budeš mjenjao opet slobodno uzimaš i diskove i pločice

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

super mi je ovo jedni kažu samo ATE ništa drugo ne valja...  drugima ATE ne valja ništa pa ti sad budu pametan :D

ja sam na radno vozilo stavio prednje diskove i pločice neke iz Aneta  meni nepoznate i ne cvile, odrađuju svoj posao korektno evo oko godinu dana i preko 25tkm... radi se o berlingu 2.0hdi.... a cijena je bila smiješna možda 50ak eura za prednji komplet s max popustom

moje mišljenje je da je za neke slabe obične aute od točke a do točke b  overkill kupovati neke mega/top/uber racing kočnice jer i srednja klasa je dobra za takav auto....

osim ako si Ruske i uvijek voziš na rubu onda i na clio 1.2 trebaš racing kočnice 👻

 

e da ATE je sad na akciji u TQ ...za clio 1.2 16v disk  cca 210kn komad mene ispadne

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Spone i krajnici lemforder potrazi

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čitajući razna iskustva čovjek stvarno nije pametan, ATE u posljednje vrijeme navodno pakira loše Galfer pločice koje masovno cvile, TRW je navodno tvrd te diskovi ubrzo stradaju i počinju tresti, Textar ima problema sa pločicama koje se odljepljuju...

Pitao sam Anđelka da pogleda da što se nalazi u TRW GDB400 setu pločica i kaže da piše samo TRW, nema neke druge oznake da bi se ustanovilo, iako je TRW kao i ATE znao pakirati problematične Galfer pločice. Uglavnom, za Clia se dvoumim se između TRW/TRW ili Textar/Textar kombinacije diskova i pločica, cijena je identična za oba seta kod Anđelka, tako da još razmišljam, imam vremena do sredine sljedećeg tjedna za odlučiti.

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

 Imas u nas EBC plocice za uzet u V Gorici ja sam prezadovoljn sa kocenjem a cjena je ok pogledaj i tamo.. Imaju i web shop pa potrazi usporedi... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Negdje sam već napisao, na Meganea sam stavio LPR diskove i pločice, ništa ne cvili dobro koči. Pločice su mekane pa se brzo trošeali meni je to draž nego da cvile i sj... diskove. Textar isto meke pločice i puno prašine ali dobro koče i ne cvile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.