Jump to content

prijenos vlasnistva


veky

Recommended Posts

Zanima me da li se mora ici na MUP obaviti prijenos vlasnistva nad vozilom, ako je auto neregistriran, odjavljen i nenamjeravam ga regati jos neko vrijeme?

Znaci obavimo kupoprodajni, uzmem dokumente i platim porez...a tada put kuci u drugu zupaniju..

Link to comment
Share on other sites

Samo kupoprodajni, kupite ga u narodnim novinama, 1 set dodje 1.34kn. U setu ima 3 kom al ce vam trebati 2. Ovjerite ga kod javnog biljeznika i to je sve. Ovjera mi je bila od 45 do 65 kn. Porez i sve ostalo obavljas u svojoj zupaniji. U posljednja 3 mj napravljeno tako na 3 auta, jedino je bila razlika sto je registracija jos trajala.

Porez gledaj da platis u roku 15 dana, tako kazu, mada znam slucajeve kad su platili i kasnije pa se nije svijet srusio.

Kad ga budes htio registirati onda ides na stp na tehnicki, ako ga prodjes oni ti prave novu prometnu i tamo dobijes nove tablice. Onda ides u mup ovjeriti prometnu i nakon mupa se vracas u stp po tablice.

Sve to ne moras raditi dokle god ga ne zelis registrirati jer sam kupoprodajni ugovor je dokaz da je auto u tvom vlasnistvu i prijasnjem vlasniku skida svu odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

imam ja jedno pitanje.

 

prodao sam vozilo i ostavljam čovjeku tablice....što moram učiniti točno?

 

uzmem kupoprodajni i ovjerim ga kod javnog bilježnika, a što nakon toga?

Link to comment
Share on other sites

Do prije 1g nisi morao ništa, ali mislim da sada moraš otići na MUP i odjaviti auto sa sebe.

Link to comment
Share on other sites

a jel moram donjet pločice, prometnu, knjižicu vozila i to sve. jer čovjeku ostavljam tablice...dakle samo prijepis ide

Link to comment
Share on other sites

Pa zar nema više onoga da se u kupoprodajni navede "tablice ostaju kupcu" i to je to.

Ionako kupac mora ići na MUP i prebaciti auto na sebe, zašto prodavač mora ić odjaviti?

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran kako je po novome, ali znam da me začudilo kad sam ćuo da se auto mora odjaviti sa sebe, bez obzira što pločice ostaju kupcu.

Najbolje provjeri, pa si miran.

Link to comment
Share on other sites

evo dobio info od mupa

 

znači dovoljan je samo kupoprodajni ugovor ovjeren i u napomenu stavim izjavu kako ostavljam registarske oznake. nije potrebno donjet prometnu i tablicu ali kao nije na odmet....ja kao prodavač moram to sve donjet mupu i odjavit vozilo sa sebe a ostalo radi onda kupac

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

prije godinu dana sam prodao motor i kupac nije prebacio na sebe papire.. i vec je motor slomio negdje i prodao ga u djelove, a tablice nisu odjavljene. i neki dan dobivam ni kriv ni duzan cestitku od MUP-a na iznos od 800 kuna. i drugi je problem sta sam ja kupoprodajni izgubio, a on svoj ne da. sto reci, a ne zaplakat..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pozdrav, podižem stariju temu, ali bi se pitanja mogla svrstati pod ovo.
Zanima me da li je ikako moguće napraviti prijenos vlasništva/prodaju auta ako vlasnik auta trenutno nije u Hrv, a i tko zna kad će biti jer se preselio u Irsku i ne planira se tako skoro vratit u našu zemlju? Ima auto koji glasi na njegovo ime i kojeg bi vjerojatno prodao ili samo prepisao na nekog unutar familije nakon što i ostatak njegove obitelji ode za njime (supruga i dijete).
Ako netko zna kako riješiti ovu situaciju bio bih zahvalan.

Hvala i lp

Link to comment
Share on other sites

Postom mu posljes ugovor i on to potpise i vrati nazad..mozda i postoji kakva modernija metoda?? Najbolje da odes u neko osiguranje i pitas njih. Kod nas u Ri se u skoro svakom osiguranju moze napraviti kupoprodajni ugovor

Link to comment
Share on other sites

On ti tamo moze napraviti punomoc za prodaju nekome ovde u hr. Tu punomoc dosfavi nekome tko ce onda prodat auto u njegovo ime. Tako je najcisce i jedino zakonito. Sve ostalo su muljanja.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bitno je samo da se promjeni vlasnistvo prije isteka registracije jer se bez njegove osobne ne moze registrirati auto, a auto jos nije za odjavu jer je u voznom stanju, a i odjavu moze napraviti jedino vlasnik ili opunomocenik. Raspitat cu se u osiguravajucim kucama. A ta punomoc je neke izjava na obicnom papiru koja mora biti ovjerena kod biljeznika, jel tako?

Link to comment
Share on other sites

pitao sam sad staru jer smo mi radili bili tako nesto jednom, 

u Ambasadu ode i tamo potpise punomoc nekome za prodaju necega, mora biti tocno navedeno, tko, sta, itd. i samo posalje. 

ovo na nacin da se njemu posalje ugovor i potpise moze proci ako imas veze na osiguranju/prijepisu al on moze reci da nije ugovor valjan bla bla jer i ti moras biti prisutan i on kad se potpisuje kod biljeznika. ili ovo s punomoci, netko tko ce ga zastupat. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da malo napravimo BUMP u 2018.

Po novom, u MUPu se skoro više ništa ne radi.

Kupio sam 10 mjeseci star auto (registriran) od autokuće, dobio račun i s tim pošao u STP obaviti prijenos vlasništva. Tablice su ostale iste, a mene je prijenos ukupno koštao 99.60kn.

Prodao sam Clia (registriran) iz 1998 (prva registracija 10/1998) te sam s gospodinom potpisao kupoprodajni ugovor i s tim (i svim ostalim dokumentima) smo pošli na STP obaviti prijenos. Tablice su ostale iste, a njega je prijenos koštao malo manje od 250kn.

Link to comment
Share on other sites

Daj ti bolje reci koliko te je Clio na kraju izašao, koja auto kuća?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Daj ti bolje reci koliko te je Clio na kraju izašao, koja auto kuća?

Ukratko, 88000kn, 11800km, kuća Baotić. Imaju dosta 1.2 benzinaca u Zen opremi za oko 80000kn, ja sam ulovio (tada) zadnji Limited paket opreme.

Stavit ću topic ovih dana sa par slika i recenzijom automobila, samo da ulovim vremena sastaviti tekst.

Link to comment
Share on other sites

Da malo napravimo BUMP u 2018.

Po novom, u MUPu se skoro više ništa ne radi.

Kupio sam 10 mjeseci star auto (registriran) od autokuće, dobio račun i s tim pošao u STP obaviti prijenos vlasništva. Tablice su ostale iste, a mene je prijenos ukupno koštao 99.60kn.

Prodao sam Clia (registriran) iz 1998 (prva registracija 10/1998) te sam s gospodinom potpisao kupoprodajni ugovor i s tim (i svim ostalim dokumentima) smo pošli na STP obaviti prijenos. Tablice su ostale iste, a njega je prijenos koštao malo manje od 250kn.

Meni kod prijenosa sad po novom nešt nisu pasali datumi sa bazom u STP-u i policijskoj, valjda kod spajanja i prebacivanja.

Teta zapisala to, prijavila i drugi dan tek se mogel obaviti prijenos do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Kad se kupuje rabljeni auto sada, da li je dovoljno samo potpisati kupoprodajni oa s tim na STP ili mora kupoprodajni biti ovjeren kod bilježnika?

Link to comment
Share on other sites

Kad se kupuje rabljeni auto sada, da li je dovoljno samo potpisati kupoprodajni oa s tim na STP ili mora kupoprodajni biti ovjeren kod bilježnika?

ništa bilježnik više, samo ugovor potpisani i na STP.

Pripazi samo da piše dali tablice ostaju ili ne (ja napisao samo registarsku oznaku, ali nisam napisao da ista ostaje na vozilu), no rukom nadopisali to na licu mjesta i riješeno sve.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.