Jump to content

prijenos vlasnistva


veky

Recommended Posts

Neces platiti 5%. Kazem ti da sam ja istu stvar sa svojim starim napravio ove godine i nismo nista platili.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Golman said:

Koliko vidim, porez na darovanje se ne plaća u slučaju sin > otac, ali 5% posebnog poreza na vozila se mora platiti.

Nisam nigdje našao da izričito piše da se u slučaju darovanja sin > otac ne plaća baš nikakav porez.

 Dali zna itko kako se računa trenutna vrijednost vozila kako bi mogao znati koliko će 5% iznositi?

Po novom se ne placa vise ni po suprotnoj liniji sin-otac, a 5% prijenosa se ne placa od pocetka 2018. vec je to zamijenjeno upravnom pristojbom koja se racuna na temelju starosti i snage vozila. Imas na netu tablice i kalkulatore za izracun.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala obojici.

Ako je od ove godine, moguće da nisam uspio naletiti na taj podatak, doslovce sve što sam naišao je bilo da se 5% plaća.

Dali mi je onda potreban obrazac iz NN ili se može tekstualno složiti darovni ugovor kao što sam složio i kupoprodajni po špranci sa interneta?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Golman said:

Ok, hvala obojici.

Ako je od ove godine, moguće da nisam uspio naletiti na taj podatak, doslovce sve što sam naišao je bilo da se 5% plaća.

Dali mi je onda potreban obrazac iz NN ili se može tekstualno složiti darovni ugovor kao što sam složio i kupoprodajni po špranci sa interneta?

Mozes ga i sam napisat, ali ako ti se vec ne da ici do NN, imas za ispisat u pdf-u.

 

EDIT: Evo da ni trazit ne moras:

http://enumero.hr/wp-content/uploads/2013/02/Ugovor-o-kupoprodaji-motornog-vozila.pdf

Edited by Lucky_ZG
Link to comment
Share on other sites

Nađem auto,ispunimo ugovor i na tehnički. Ako sam ja iz Siska a auto je npr u Zagrebu,tamo im predam tablice i uzimam probu? Koliko je ona? Da li kupac i prodavatelj moraju zajedno na tehnički? Ups... Vidim da je već pisano o tome.. sorry.  Može li samo gdje provjeriti jel ima duga u poreznoj? Ima li link ili idem s imenom vlasnika u poreznu?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Danas sam darovao automobil ocu.

Potreban je rodni list, darovni ugovor iz NN, 100kn, prometna, osobne, polica osiguranja.

Nema plaćanja 5% tržišne vrijednosti.

Rekao je samo zaposlenik u STP da darovi iznad 50000kn moraju u poreznu da oni daju "očitovanje", ali nam ga je napravio i bez toga i reko ako vam se jave, jave.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Golman said:

Danas sam darovao automobil ocu.

Potreban je rodni list, darovni ugovor iz NN, 100kn, prometna, osobne, polica osiguranja.

Nema plaćanja 5% tržišne vrijednosti.

Rekao je samo zaposlenik u STP da darovi iznad 50000kn moraju u poreznu da oni daju "očitovanje", ali nam ga je napravio i bez toga i reko ako vam se jave, jave.

to je nekaj novog, meni mama 2x morala platit porez na auto koji sam prepisal na nju ?

Link to comment
Share on other sites

Eto tata je čak bio i u poreznoj i pitao ima li kakvih davanja prema njima, oni su rekli, citiram "mi ništa s tim nemamo veze, sve je na STP".

Direktno pitali zaposlenika tamo ima li prijenosa 5%, rekao je da nema.

A valjda neće bijela preporučena koverta doletit jedan dan .....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.